Fluence Hakkında Artılar ve eksiler

tals

Mustafa SEVER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kontak yarım açıkken silecek kolunu tam aşağı çekerseniz silecekler mercedes gibi camın öbür köşesine dayanıyor yıkamacıya böyle teslim edebilirsiniz

kartlı arabalarda kontak açma gibi bir şey olmadığı için nasıl yapılıyor.

tals

Mustafa SEVER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün yazdıklarıma(üstteki mesaj) hiç kimse cevap vermemiş... Birilerinin dikkatini çekebilmek, sizlerle tanışabilmek ve forumun bir üyesi olarak kabul edilebilmek için ne yapmalıyım? Ayrı bir tanışma bölümü mü var? Bazı forumlarda oluyor böyle bir bölüm.

merhaba öncelikle hoşgeldiniz mart 2016 dan beri fluence benzinli-lpg li kullanmaktayım genel olarak araçtan memnunun aile için alınabilecek bir araba.

sitemine de değinmek gerekirse genelde olur böyle şeyler ben en son açtığım konu yaklaşık bir ay oldu 174kişi okudu sadece iki kişi olmaz diye yorum yazdı. zamanla birilerinin dikkatini çeker acele etmeye gerek yok.

syg.

Harun Hoca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba öncelikle hoşgeldiniz mart 2016 dan beri fluence benzinli-lpg li kullanmaktayım genel olarak araçtan memnunun aile için alınabilecek bir araba.

sitemine de değinmek gerekirse genelde olur böyle şeyler ben en son açtığım konu yaklaşık bir ay oldu 174kişi okudu sadece iki kişi olmaz diye yorum yazdı. zamanla birilerinin dikkatini çeker acele etmeye gerek yok.

syg.
Nazik cevabınız için teşekkürler. Çok aktif bir forum değil burası diyorsunuz, bu üzücü. Bundan önce üye olduğum değişik markaların forumlarına yazdığımda çok daha çabuk reaksiyon alıyor, karşılık buluyordum. Bu iyi değil.
Araca gelince ben dizel düşünüyorum.

yexe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamünaleyküm ismim yılmaz 44 yaşındayım ve öğretmenim. 2013 fluence 1.5 dci edc icon aracımla aranıza yeni katıldım, hafta sonu aracımı teslim alacağım. Daha önceki ön yargılarım modele karşı hep mesafeli durmama neden olmuştu ancak dün aracı detaylı inceleme fırsatı bulupta koltuğuna oturunca haksız bir ön yargıya sahip olduğumu anladım. Umarım yarattığı olumlu ilk izlenim ilerleyen sürüş deneyimlerimde de devam eder..

yexe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kartlı arabalarda kontak açma gibi bir şey olmadığı için nasıl yapılıyor.

frene basmadan start-stop butonuna bir kez kısa basarsanız yarım kontak yapmış olursunuz. ben silecekler için denedim, silecek kolunu en alta getirip bu şekilde yarım kontak yapınca oluyor.

serkank1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
---gurultu +++yakit ic hacim genislik cok guzel

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

falkon

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle hoş geldiniz benim tavsiyem ben de daha önce hundaix35 benzinli otm vardı benzinli yakıt yüzünden sattım sonra linea aldım memnun kalmadım1 ay kullanıp sattım iki tane çocoğum var annem ve eşim yani 5 kişilik çekirdek bir aileyiz fulance diyebilirimki tam bir aile aabası olabilr yakıt güç performans ve bagaj hacimi olarak ben 2015 touc edc otm aldım 15 gün oldu gayet memnunuz içine oturunca çok geniş olduğunu göreceksiniz tavsiye edebilirim kolay gelsin

beko1603

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalite,konfor,sağlamlık bakımındam hârkulade bence 10 kere daha sıfır araç alsam yine Fluence alırdım..

hocam bu sözünüze kesinlikle katılıyorum ister 10 ister 20 olsun kendi çapımdaki bütçemle gene fluence alırım.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
(+) lar: Geniş iç hacim, düşük yakıt sarfiyatı, yaklaşık 3 sene Fluence İcon 1.5 DCİ Beyond Paket kullamış birisi olarak yıllık rutin bakım haricinde masraf açmaması.
(-) ler: Yol sesi, müzik sistemi yaklaşık 100.000 TL lik fiyatı olan bir araç için çok vasat, hatta vasat ötesi, bu da Renault'un ayıbı...

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, henüz renault araç sahibi değilim. Ancak önümüzdeki bir kaç aylık süreçte C segmenti dizel bir sedan almayı düşünüyorum. Aklımda olan araçlardan en başta geleni Fluence. Bütçeme uygun 2014 veya 2015 model fluence icon almayı düşünüyorum. Foruma üye olmamın amacı da araç hakkında detaylı bilgi almak.
Araç aile aracı olarak kullanılacak. 50 yaşına yaklaşmış, yetişkin iki çocuğu olan bir eğitimci olarak, fluencın fiyat/fayda oranının üst seviyede olduğunu düşünüyorum. Benzer araçlar olan corolla astra focus ve corolladan daha uygun fiyata olduğundan fluence bir tık daha öncelikli tercihim. Fluence, anladığım ve gözlemlediğim kadar genelde şirketlerin tercih ettiği bir araç. Kişisel olarak kullanacağım için temiz işimi görecek keyifle kullanabilecek bir araç bulduğum takdirde beni üzer mi? Kriterlerim, herkesin olduğu gibi öncelikle tüketim, genişlik, malzeme ve işçilik kalitesi ve arıza oranı. Çok olumsuz yorumlar da okuyor veya duyuyorum, bunun yanında tam aile aracı diyenler de oluyor. Bunu en iyi siz değerli fluence kullanıcıları bilir diye düşünüyorum. Öneri, tavsiye, görüş ve yorumlarınızı bekliyorum.

Merhaba;
Aracim 2014 fluence joy donanim. 37.800 km de satin aldim. Arac fiyati 50.000 tl ve devri sigortasi kaskosu 55.000 diyelim kabaca. Sahibinden de dahil bir cok yerden ikinci el arac baktim ama hic biri yazildigi gibi cikmadi hasarli vs. 45.000 e kadar araclar var icon donanimdan da dolu hemde ama hep sikintili. Ugrasmaktan sıkıldım ve gittim derindereden 50.000 tl ye araci satin aldim. Sag arka camurlukta boya vardi sadece servise gosterdim onlarda ayni seyi soyledi. Tavsiyem aracinizi kurumsallasmis firmalardan satin 1-2 bin lira fark eder ama kafaniz rahat olur. Tek pismanligim 4.000 tl fark verip icon donanimini almamam oldu. Kesinlikle icon donanim altini almayin bir cok seyin eksikligini kullandikca hissediyorsunuz.

Gelelim arac ile ilgili kullanim yorumlarima.
Herkes gibi ilk olarak tuketime baktim. Aracim otomatik vites bu arada. İstanbul ici sabah ve aksam olmak uzere iki kere gun icerisinde kullaniyorum. Sadece sabah cok kisa bir trafige giriyorum ve ortalama 6.5 uzerine cikmadi. Uzun yolda yaptim 5.2 ye kadar dustu. Aracin yakit deposu 60 litre. İlk etapta 900 km yapinca sevindim. Ama 60 litre oldugunu fark edince normal dedim. Yani yakit tarafi uzmedi beni. Konfor tarafinda corolla kadar iyi degil. Ucan hali hissi yok ama cokta kotu degil. Aracin arka tekerlekleri torsiyon cubuguna bagli bagimsiz süspansiyon yok bu da arka tarafta konforu etkiliyor. Genislik tarafi muazzam. Ozellikle arka diz mesafesi ve bagaj. 5 kisilik bir aile cok rahat kullanir. Biz bes kisiyiz. Araci kesinlikle 110 bg alin. Aracin cekisi cok guzel. İscilik ve kalite tarafi sizi uzebilir. Bu renaultun genel sikintisi. Yani sifir bir arac bile alsaniz renault mutlaka trim sesi vs duyarsiniz. Ben alistigim icin artik takilmiyorum boyle seylere. Bir kac küçük dokunusla cok cok guzel bir hale getirebilirsiniz. Aile araci olacak demissiniz ama :) ben araci aldigimda masraf yapmam dedim ama uc aylik donemde 6.000 liraya yakin para harcadim tabi bu sadece isin zevk tarafi. Sizi mutlu edecek bir diger konu ise servis bakim araligi 20.000 km. Bu aralik sadece segmentinde vw de var diye biliyorum yanlis bilgi olabilir bilen arkadaslar duzeltsinler. Toyota 10.000 km astra ve focus 15.000 km bakim aralogi olmasi lazim. Bundan once superb kullanmistim. İc mekan olarak biliyorsunuz en genis arac. Onunla kiyaslamiyorum ama megane ve fluence ve talisman bagaj tarafinda superb cok yakin.

Umarim yardimci olabilmistir size, hayirli forumlar dilerim.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi