Fluence Hakkında Artılar ve eksiler

Eerkilinc

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Klima tuşları küçük, tadyonun fonksiyonları direksiyondan ayarlanmıyor. Yazılımsal ve donanımssl hata var. Next station araması yaparken teyp üzerindeki tuşa 2 sn basılıyor. Aşırı dikkat dağıtıyor.

tozer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar oncelikle hepinize merhabalar, saygilar ve sevgiler. Araniza yeni katildim. Aracim 2015 Fluence icon 110 hp 6 ileri versiyonu. Daha once kullandigim arac mercedes c serisi idi. 3 arkadas ortaklasa fabrika kuruyoruz dolayisi ile az yakan saglam ve genis araclar alalim dedik. Ben tercihimi Fluence'ten yana kullandim. Yaklasik 1 aydir gunluk kullaniyorum hem sehir ici hem sehirlerarasi gerek konforu gerek surati gerek donanimi ile arac beklentilerimi asmis dirumda. Keske daha once alsaymisim. Aracta eksik buldugum tek konu ses sistemi. Aracimda r link mevcut degil (standart icon sunroof xenon yok 17 akihiro jant var). O konuyuda on kapi iclerine iki tane guclu potenza ile iyilestirdim. Cok basarili olmadi ama eskisine gore ses ve bass daha doyurucu hale geldi. Katlanir ayna ve otomatik kararan dikiz aynasi, kartli giris muhtesem. Bir cok aracta bulunmamakta. Servis ile gorustum periyodik listeleri ogrendim. Gaziantep imam kayali serviste oldukca ilgili ve basarili gorundu. Simdilik izlenimler bu durumda ileriki zamanlarda da goruslerimi sizlere aktarmak ve tecrubelerinizden faydalanmak isterim.

koromako

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba. Fluence icon 1.5 dci edc otomatik şanzıman ya da megane touch plus hatcback 1.5 dci edc şanzıman arasında kararsız kaldım :( her iki aracı da 2nci el almayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdr??

koromako

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar merhaba. Fluence icon 1.5 dci edc otomatik şanzıman ya da megane touch plus hatcback 1.5 dci edc şanzıman arasında kararsız kaldım :( her iki aracı da 2nci el almayı düşünüyorum. Tavsiyeleriniz nelerdr??

pyhton

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi günler aranıza yeni katıldım 2016 1.5 dci edc sahibiyim arabayı ilk kez kullanıyorum çok beğendim ve torpido aydınlatması da koymuşlar sorularınız olursa cevaplarım

zaffmng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arabanın herşeyi iyi güzel de sıfır fiyatının 80-90 bin tl rakamlara kadar araçların teybini vitesin dibine koymak tam bir tasarım faciası.
Yanınızda oturan kişi o an teyp ile uğraşıyorsa 4 ten 5 e atarken kavga çıkar :)

Ayrıca bir eksi olarak da silecekleri söyleyebilirim. Arabanın sileceklerini kaldıramıyorsunuz. Oto kuaför ve yıkamacı gibi yerlere gittiğinizde sileceğin kalkmadığını bilmeyen biri zorlayarak silecek kolunu kaputa sürtüyor ve sürtme noktasındaki boyayı kaldırıyor.

Hiç hoş değil. Focus aracımda ters silecek vardı. Öyle bir sistem daha iyi olurdu sanki

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mirackutlu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kontak yarım açıkken silecek kolunu tam aşağı çekerseniz silecekler mercedes gibi camın öbür köşesine dayanıyor yıkamacıya böyle teslim edebilirsiniz

Matheson

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2010 1.5 dCi 105bg Privilege modelini kullanıyorum. Önceki aracım Megan 2 idi. Herhalde aliskanlik oldu. Megan ile 190ı zorlar iken hic bir sikinti çekmiyordum. Bu araç tam bir düz yol arabası yokuş yukarı çıkarken frene bastığınızda 5. Vitesden 2 ye kadar düşebilirsiniz. Meganda 5 vites ile araç toparlayabiliyordu. Bu araç ise 160 dan sonra havaya kalkmaya başlıyor. Virajlarda gereksiz hız kesmek zorunda kalınıyor. Sadece aracın kotüye dönük yanlarını yazdım iyi özellikleri de bulummakta.

Harun Hoca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, henüz renault araç sahibi değilim. Ancak önümüzdeki bir kaç aylık süreçte C segmenti dizel bir sedan almayı düşünüyorum. Aklımda olan araçlardan en başta geleni Fluence. Bütçeme uygun 2014 veya 2015 model fluence icon almayı düşünüyorum. Foruma üye olmamın amacı da araç hakkında detaylı bilgi almak.
Araç aile aracı olarak kullanılacak. 50 yaşına yaklaşmış, yetişkin iki çocuğu olan bir eğitimci olarak, fluencın fiyat/fayda oranının üst seviyede olduğunu düşünüyorum. Benzer araçlar olan corolla astra focus ve corolladan daha uygun fiyata olduğundan fluence bir tık daha öncelikli tercihim. Fluence, anladığım ve gözlemlediğim kadar genelde şirketlerin tercih ettiği bir araç. Kişisel olarak kullanacağım için temiz işimi görecek keyifle kullanabilecek bir araç bulduğum takdirde beni üzer mi? Kriterlerim, herkesin olduğu gibi öncelikle tüketim, genişlik, malzeme ve işçilik kalitesi ve arıza oranı. Çok olumsuz yorumlar da okuyor veya duyuyorum, bunun yanında tam aile aracı diyenler de oluyor. Bunu en iyi siz değerli fluence kullanıcıları bilir diye düşünüyorum. Öneri, tavsiye, görüş ve yorumlarınızı bekliyorum.

Harun Hoca

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün yazdıklarıma(üstteki mesaj) hiç kimse cevap vermemiş... Birilerinin dikkatini çekebilmek, sizlerle tanışabilmek ve forumun bir üyesi olarak kabul edilebilmek için ne yapmalıyım? Ayrı bir tanışma bölümü mü var? Bazı forumlarda oluyor böyle bir bölüm.