Fluence Ön Kapıların Dışarıdan Açılmama Sorunu

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim clio 4 tede geçenlerde şöför kapısı dışardan açılmadı. Kapıyı söküp kilidi dışarı aldım. Kilidin içinde beyaz bi plastik parça var o parça açma kapama esnasında yön değiştiriyo. Güzelce yağlayıp temizledim sonra tekrar kapıyı topladım sorunsuz kullanıyorum.

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çözüm cevabın için teşekkürler eğer böyle birşey tekrar olursa deneyeceğim

ugungoren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fuluance kapısı dışarıdan açılmıyordu şimdi açılıyor.

Arkadaşlar benim 2013 Renault fluence ıcon otomatik aracım var.Benim ön kapılar yağmurlar başlayınca dışarıdan açılmıyor, fakat içeriden açılıyordu bende İzmir deki eski aydın yolundaki kilitçi Okan ustaya götürdüm söyledim bunların arızası belli dedi ve kapı kilidini söktü.Bende izledim ne yapıyor diye,bir güzel bütün kilidi söktü,kapı açma telinin girdiği klipsli bir cm genişliğinde bir kutu var onu açtı ve bunun içinde kürdan kalınlığında bir cm boyunda beyaz bir parça var bana gösterdi bu kapı anahtarla açıldığında ileri kayıp tekrar yerine gelmeli dedi fakat içi kir pas toz ve bunun üstü nede yağmur suyu girince çamur gibi olmuş içi böyle olunca da burada telin ucu sıkışıyor ve kapı dışarıdan açılmıyor.Usta pas cözücüyle bu ucun girdiği yeri temizledi,yağladı tekrar taktı (70 TL sıkışmış)şu an sorun çözüldü.

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsettiğiniz parçayı sökebilirsem bende deneyeceğim, çünkü aracın yağmur hava soğukken 3 kapı dışardan açılmıyordu, havalar biraz düzeldi şu an tek kapıya düştü sorun çok ilginçtir😂

aliguler9254

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kışa girmeden kendi aracımda, ilk etapta tüm kilitleri wd40 ile güzelce temizleyip eski bir bez ile sildim, ardından güzelce yağladım. 2 ay oldu hiçbir problem yok.

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu temizlediğiniz kısımlar, söktüğünüz yerler tam olarak nereler oluyor?

aliguler9254

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu temizlediğiniz kısımlar, söktüğünüz yerler tam olarak nereler oluyor?

Kilitleri sökmenize gerek yok. Kapıyı açın, kilit boşluklarına ilk etapta wd40 sıkın ardından kapıyı 1-2 kere kapatıp açın ki içine işlesin. Sonra wd40 sıktığınız kilit boşluğunu eski bir bez ile güzelce silin. Ardından varsa yağdanlık ile yine kilit boşluklarının her yerine yağ basıp yine kapıyı birkaç kez kapatıp açın. Sıvı gres de olur. Bu işlemleri 4 kapıya da tekrarlayın. Ayrıca isterseniz ek olarak kapının menteşeleri ve gergilerini de yağlayabilirsiniz. Sonuç olarak kapılar çok rahat açılacaktır.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kilitleri sökmenize gerek yok. Kapıyı açın, kilit boşluklarına ilk etapta wd40 sıkın ardından kapıyı 1-2 kere kapatıp açın ki içine işlesin. Sonra wd40 sıktığınız kilit boşluğunu eski bir bez ile güzelce silin. Ardından varsa yağdanlık ile yine kilit boşluklarının her yerine yağ basıp yine kapıyı birkaç kez kapatıp açın. Sıvı gres de olur. Bu işlemleri 4 kapıya da tekrarlayın. Ayrıca isterseniz ek olarak kapının menteşeleri ve gergilerini de yağlayabilirsiniz. Sonuç olarak kapılar çok rahat açılacaktır.

Her ikisini de denedim ama çözüm kısa süreli malesef. Soğuk başlayınca ayni sikinti tekrarlıyor. Kilitlerin revizyondan geçmesi şart.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vallahi durum bende de aynen öyle soğuk yağmur kağılar gidiyor Allahtan teki çalıyor hep, mesela geçen 3 kapı açılmıyordu şu an sadece şoför kapısı açılmıyor, dışarıda yağmur var bakalım diğer kapılar yine ne olacak, hayırlısı, dediğiniz gibi uygulama yapacağım o kadar ayrıntılı yapmamıştım bakalım

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vallahi durum bende de aynen öyle soğuk yağmur kağılar gidiyor Allahtan teki çalıyor hep, mesela geçen 3 kapı açılmıyordu şu an sadece şoför kapısı açılmıyor, dışarıda yağmur var bakalım diğer kapılar yine ne olacak, hayırlısı, dediğiniz gibi uygulama yapacağım o kadar ayrıntılı yapmamıştım bakalım

Bugün bagaj kilidi ve şanzıman için servisteydim. Bununla alakalı bir konu açacağım zaten fakat gitmişken hem açılmayan bagaj kilidine hemde tutukluk yapan kapılara baktırdım. Usta da Renault’ta durumun farkında garantili veya servis bakımlı araçların kilitleri değişmeyecek boyutta ise ücret almadan hakediyorlar ki benimkini de hallettiler. Bagaj kilidi yazilimsalmis bi kaç ayarla oynamistim o sebepten çalışmıyormuş normale çevirdiler. O ara da kapılarla ilgili de işlem yaptık dediler. Bakalim arabayi bıraktım sabahtan beri sogukta akşam belli olacak kapilarin durumu ama servis kapi kilidi de değişse ayni sikinti devam edebilir diyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi