Fluence ses sistemi hakkında üstadlara sorularım var

ozdemirli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Markadan ziyade Özellikle;
- 2 yollu mu yoksa 3 yollu mu hoparlör seçmeli.
- Kaç cm çapında olmalı
- Kaç Watt gücünde olmalı
- Orjinal teyp bu değişikliği kaldırır mı? Yoksa amfi bağlamalı mı?
Başka sorum yok. ıslık Teşekkürler

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Markadan ziyade Özellikle;
- 2 yollu mu yoksa 3 yollu mu hoparlör seçmeli.
- Kaç cm çapında olmalı
- Kaç Watt gücünde olmalı
- Orjinal teyp bu değişikliği kaldırır mı? Yoksa amfi bağlamalı mı?
Başka sorum yok. ıslık Teşekkürler

konu açmanızı öneririm daha çok kişi cevaplayacaktır bu şekilde fazla kişi görmüyor :)

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 Fluence 1.5 DCİ İcon (Beyond Paket) kullanıcısıyım. Bu kadar özellikli, konforlu ve lüks bir araca koydukları ses sistemi ve teyp 5 para etmez. Aracın mp3 çalarını değiştirmeden çok kaliteli ses almanız pek mümkün değil. Sadece hoparlörleri değiştirmek pek verimli sonuçlar vermiyor...
Almanlar bu konuda gerçekten çok cömertler. A3 teki ses kalitesi Fluence x 100 ... Maalesef :(

Baki Cali

,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 Fluence 1.5 DCİ İcon (Beyond Paket) kullanıcısıyım. Bu kadar özellikli, konforlu ve lüks bir araca koydukları ses sistemi ve teyp 5 para etmez. Aracın mp3 çalarını değiştirmeden çok kaliteli ses almanız pek mümkün değil. Sadece hoparlörleri değiştirmek pek verimli sonuçlar vermiyor...
Almanlar bu konuda gerçekten çok cömertler. A3 teki ses kalitesi Fluence x 100 ... Maalesef :(

ben de katılıyorum milletin renault u kulak ardı etme sebepleri işte bunlardan ufak tefek şeyler hep unutuluyor boş paket bile olsa torpidoya bi aydınlatma koyar insan bu arada fluencenizin jantları çok süpermiş maşallah kazasız belasız kullanın :)

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben de katılıyorum milletin renault u kulak ardı etme sebepleri işte bunlardan ufak tefek şeyler hep unutuluyor boş paket bile olsa torpidoya bi aydınlatma koyar insan bu arada fluencenizin jantları çok süpermiş maşallah kazasız belasız kullanın :)
Teşekkür ederim, Beyond Paketteki 17 inch orjinal jantlar..

msadık

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

a3'ün fiyatı 86 bin tl den başlıyor. fluence ise 44 bin tl.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
.....

Son düzenleme:

msadık

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

hocam bahsettiğiniz fluence de 4*35 watt hoparlör var. audi de 10 hoparlör le 180 watt güç alabiliyorsunuz. ayrıca onlarda güçlendiricide var. fakat hoparlör markalarınada bakmak lazım. benim söylemek istediğim karşılaştırma çok doğru değil. araçlar tamamiyle farklı. renault un kullandığı malzemeler konusunda da size katılıyorum.

doctor

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam bahsettiğiniz fluence de 4*35 watt hoparlör var. audi de 10 hoparlör le 180 watt güç alabiliyorsunuz. ayrıca onlarda güçlendiricide var. fakat hoparlör markalarınada bakmak lazım. benim söylemek istediğim karşılaştırma çok doğru değil. araçlar tamamiyle farklı. renault un kullandığı malzemeler konusunda da size katılıyorum.
Eyvallah, fakat tecrübeyle sabittir ki Renault gün geçtikçe ses sistemi kalitesini düşürmekte. 2006 da aldığım Megane II Sedan'ın ses kalitesi kesinlikle şu anda kullandığım Fluence nin ses kalitesinden anlamlı derecede fark yaratacak kadar üstündü...

disloyal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizim aracın ses sistemi bence yeterli bir seviyede ama laf solemek gerekirse biraz daha bass olayını ustune gıdıp sağlam 4 tane mid bass koymak zor değil o kadar para veriyoruz araclara sonucunda. orjinal teyp'i değiştirmeden de anfi+mid bass tizler le daha iyi bir ses sistemi yaparmısınız fazlada masraf yapmaya gerek yok dıye dusunuyorum acıkcası... Bu arada jantları satmayı dusunuyosanız talibim :D