Fluence Touch Plus(2014) direksiyon sorunu

Ssserhat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bendeki durum çok enteresandır her zaman olmuyor. bil hassa direksiyonu milimlik hareket ettirdiğimde sanki bir yere takılıp oradan kurtuluyormuş gibi hissettiriyor. 2 saat yol gittik tehlikeli sürüşün yanında kolları yorulmuştu.

2 tane servis var. 2 şer kez gittim normal deyip gönderiyorlar. iyice arabadan soğudum. ne yapmalıyım bilemedim. :(

Merhaba

Bahsettiğiniz problemin aynısı bende de mevcut. Aracım 2013 Joy dizel edc. Sürüş esnasında aracın direksiyonunu oynatmak gerektiğinde sanki sağdan sola veya soldan sağa çevirirken tam ortada bi yere takılıyor ve orayı atlarken 2 milimetre çevirmek istediğiniz direksiyonu 4 milimetre çevirmek zorunda kalıyorsun gibi oluyor. Ve bu da arabayı yolda tutmak için bi sağa bi sola direksiyonu sürekli hareket ettirmene sebep oluyor. Dikkatini dağıtıyor ve kollarını yoruyor.
Bunun için ne yaptın dersen, Kocaelinde oturuyorum ve aracım garantili ama Ernaz otoda bundan anlayacak usta olduğuna inanmadığım için hiçbirşey yapmadım. Sorunun adını bilebilsem gider böyle bi problem var derim ama bunu oradaki usta geçinen kişiye anlatsamda anlamayacaktır. Kiralık symbol araçlarımızı yağ değişimine bırakıyoruz sabah bıraktığımız aracı akşama zor yetiştiriyorlar. Servise gelen araçların büyük çoğunluğu kiralık araç. Ben aracımı götürsen böyle bi problem var desem tahmin edebiliyorum nasıl bakacaklarını.

Ssserhat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada aracımdaki kışlık lastiklerden olabilir dedim 4 lastik 4 jant aldım ama düzelme olmadı.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada aracımdaki kışlık lastiklerden olabilir dedim 4 lastik 4 jant aldım ama düzelme olmadı.
Benim araçta da aynı sıkıntı var. Ama ben hidrolik olmasından kaynaklanıyor diye tahmin ettim bu durumu. Yani üst donanım elektrik destekli direksiyonda bu sorun yok. Ama bana sorarsanız direksiyonun hidrolik olması elektrik destekli olmamış yolu daha net hissettiriyor. Beni çok rahatsız etmedi açıkçası.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

serkank1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba

Bahsettiğiniz problemin aynısı bende de mevcut. Aracım 2013 Joy dizel edc. Sürüş esnasında aracın direksiyonunu oynatmak gerektiğinde sanki sağdan sola veya soldan sağa çevirirken tam ortada bi yere takılıyor ve orayı atlarken 2 milimetre çevirmek istediğiniz direksiyonu 4 milimetre çevirmek zorunda kalıyorsun gibi oluyor. Ve bu da arabayı yolda tutmak için bi sağa bi sola direksiyonu sürekli hareket ettirmene sebep oluyor. Dikkatini dağıtıyor ve kollarını yoruyor.
Bunun için ne yaptın dersen, Kocaelinde oturuyorum ve aracım garantili ama Ernaz otoda bundan anlayacak usta olduğuna inanmadığım için hiçbirşey yapmadım. Sorunun adını bilebilsem gider böyle bi problem var derim ama bunu oradaki usta geçinen kişiye anlatsamda anlamayacaktır. Kiralık symbol araçlarımızı yağ değişimine bırakıyoruz sabah bıraktığımız aracı akşama zor yetiştiriyorlar. Servise gelen araçların büyük çoğunluğu kiralık araç. Ben aracımı götürsen böyle bi problem var desem tahmin edebiliyorum nasıl bakacaklarını.
Merhaba,

Bu is ici 4 hafta sonun heba oldu. Servisler arabayi surmeden test etmeye kalktilar sonra israr ettikten sonra disarida test ettirdim. Adam israrlar benim hissetigim seyi hiseetmedigini soyluyor. Sizin dediginiz gibi bilhassa uzun yolda sag sola cevirmekten kollarim yoruluyor. Arabayi aldigima pisman oldum resmen sogudum. Bir bilen varsa lutfen soylesin beni bur dertten kurtarsin bol bol hayir duasi alsin .

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ottomanzade

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 21 Aralık 2016 da sıfır aldığım aracıma takılı olan Michelin Energy saver 205 60 16 lastikleri araç daha bayideyken söküp kışlık lastikleri taktırdım. Lastiklerin hiç bir şekilde kullanılmadım aracımı teslim aldığımda 7 km deydi lastik üretim tarihi 2016 42.hafta üretimi yani sadece 7 km bayi içinde yere basmış uygun fiyata veriyorum. Bayiden sıfır takım fiyatı 1300 tl

ottomanzade

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 21 Aralık 2016 da sıfır aldığım aracıma takılı olan Michelin Energy saver 205 60 16 lastikleri araç daha bayideyken söküp kışlık lastikleri taktırdım. Lastiklerin hiç bir şekilde kullanılmadım aracımı teslim aldığımda 7 km deydi lastik üretim tarihi 2016 42.hafta üretimi yani sadece 7 km bayi içinde yere basmış uygun fiyata veriyorum. Bayiden sıfır takım fiyatı 1300 tl

950 veriyorum

serkank1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tama yerine yazmissin

ottomanzade

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Ekli dosyalar

• 300171bbe2474dc3265f266d5ac36700.jpg
    300171bbe2474dc3265f266d5ac36700.jpg
    48.2 KB · Görüntüleme: 0

kaptan47

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sizin dediginiz boşluk degil direksiyonun bir tarafa milimetrik tepki verirken diger tarafa aynı tepkiyi vermemesi mesela süratli gidince araç sola yumusak dönerken saga sert döner ve yahut tam tersi yada bir tarfa dogru direksiyon sizi zorluyor gibi geliyor. sorun direksiyon klonu arızası yani eps arızası
bilmemin sebebi eski bir rotbalanscı olmam servise direksiyonda sorun oldugunu kabul etirene kadar canım çıktı sonra araç öndüzen ustası oldugumu söyledim baktılar kaçacak bir taraf yok kabul ettiler rapor yazdılar parça fiyatı 6,000 tl ..
aracınızda kaza varsa renault türkiye garanti kapsamında karşılamıyor bilginize.

serkank1

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevabiniz icin cok tesekkur ederim. Acaba hangi serviste degisim yaptiniz?