Fluence usb ile mp3 dinleme sorunu

aliguler9254

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı sıkıntı geçenlerde bende vardı. Şarkı isimlerini kısa kısa yeniden adlandırınca sorunum çözüldü. Belkide isimlerdeki karakterlerden yapıyordur. İsimleri silip mesela pop 1, pop 2, pop 3..... diye şarkılarınızı yeniden adlandırın, bakalım düzelecek mi? Tabi önce flashdiskin yedeğini alın her ihtimale karşı.

sduzgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bahsettiginiz sorun fabrikasyon olabilir. Ve belli modelleri kapsiyor olabilir. Benim arac 2014 ve benim aux ile usb teybin uzerinde. Sizdekiler muhtemelen teypten ayri bolumde. Yani portun arizali olup olmadigini anlamak adina eger tanidik bi ses sistemci varsa sizin aracin usb baglanti noktasindan baska bir usb port ile baglanti yapip denemekte yarar olur en azindan arizanin nerden kaynaklandigi bilinir. Diger yandan evet haklisiniz fabrikasyon ise garanti aranmaksizin renaultun bu olayi halletmesi gerekir fakat o ozveriyi ben sadece toyota da gorur onu bilirim. Renaultun bu islemleri sonradan cozdugunu de hic gormedim isin asli. Ancak siz ugrasacaksiniz mahkemeye vereceksiniz bir dunya yasal prosedurle ugrasacaksiniz ki hakkinizi alabilesiniz. Hem burasi turkiye hem de markalar bu yasalarin bilincinde oldugundan afedersiniz tuketiciyi gram sallayan yok. Eger istanbuldaysaniz getirin araci serviste kontrol ettireyim ancak bu kadar yardimim dokunabilir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tansel bey,

benim aracım da 2014 model yani sizin aracınız gibi usb ve aux teybin üzerinde. bence port arızasından ziyade yazılım ile çözülebilecek bir durumdur diye düşünüyorum. evet istanbulda yaşıyorum. bir kaç haftaya aracımın ön fren balatalarını değiştireceğim. balataları değiştirirken orjinal clip cihazına bağlanacak araç, bu arada bende kontrol ettirmeyi düşünüyorum

bilgi ve yardımlarınız için teşekkür ederim.

sduzgun

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba ,
söylediğiniz gibi farklı sitelerden indirmek nasıl çözüm oldu anlayamadım. sonuçta mp3 formatında indiriyorsunuz.

ben dün şöyle bir yol denedim büyük ölçüde sorunu çözdü diyebilirim ama ona da anlam veremedim, paylaştığım listedeki şarkıların başına

01 -
02 -
03 -
04 -

sayılar verdim , bu sefer çalmayan ayna / bengü çaldı ancak arada sadece 1 şarkı atladı.

bu durumda sizin söylediğiniz tezde cürümüş oluyor. bence bu durum aracın yazılımı ile çözülebilir. forumda bir arkadaş bizim araçlara maksimum 6-7 kere yazılım güncellemesi yapılabiliyor diye yazmıştı. bence bu güncellemelerden birisi bu sorunu kökünden çözebilir.

Aynı sıkıntı geçenlerde bende vardı. Şarkı isimlerini kısa kısa yeniden adlandırınca sorunum çözüldü. Belkide isimlerdeki karakterlerden yapıyordur. İsimleri silip mesela pop 1, pop 2, pop 3..... diye şarkılarınızı yeniden adlandırın, bakalım düzelecek mi? Tabi önce flashdiskin yedeğini alın her ihtimale karşı.

bir önceki mesajımda sizin önerdiğiniz çözümü denemiştim , evet büyük ölçüde çözüm oldu ama arada yine 1 şarkı atladı, diyelim ben usb belleğe 300 şarkı attım veya daha fazla atacağım. tek tek bütün şarkıları kontrol edip numara vermem mi gerekecek.
böyle bir kontrol ve düzenlemeye ihtiyaç duymadan bir çözüm bulmamız gerekiyor.

alfredo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba ,
söylediğiniz gibi farklı sitelerden indirmek nasıl çözüm oldu anlayamadım. sonuçta mp3 formatında indiriyorsunuz.

ben dün şöyle bir yol denedim büyük ölçüde sorunu çözdü diyebilirim ama ona da anlam veremedim, paylaştığım listedeki şarkıların başına

01 -
02 -
03 -
04 -

sayılar verdim , bu sefer çalmayan ayna / bengü çaldı ancak arada sadece 1 şarkı atladı.

bu durumda sizin söylediğiniz tezde cürümüş oluyor. bence bu durum aracın yazılımı ile çözülebilir. forumda bir arkadaş bizim araçlara maksimum 6-7 kere yazılım güncellemesi yapılabiliyor diye yazmıştı. bence bu güncellemelerden birisi bu sorunu kökünden çözebilir.

İnanın farkı nedir bilmiyorum ama gerçekten farklı yerlerden indirmek işe yarıyor. Şöyle ki ben de yaklaşık 200 farklı müzik var ve bunların çoğu farklı klasörlerde. Ayrıca benimki de keşke müzik atlasa. Hata verip her seferinde en baştaki klasörden başlıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

duronur2005

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
groove müzik programıyla kontrol et bazı arkadaşlar müziğin içine resim ve video yüklüyordu bundan dolayı kodek hatası alırsınız .fleans oto teyipte hata alırsınız.pc virüs varsa ondanda olur

sabank

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Ben de 2014 Fluence sahibiyim. Arabayı alalı 3 ay oldu ve bu soruna 3 aydır çözüm arıyordum sonunda buldum galiba. Öncelikle ben 30'arlı gruplar halinde şarkıları klasörlere böldüm. (Tüm şarkıları tek klasörde denemedim, denense belki yine olumlu sonuç alınabilir, forum üzerindeki bir arkadaşın tavsiyesi üzerine 30 arlı klasörler yapmıştım ama sonuç alamamıştım.)
1- Klasörler içerisindeki tüm parçaları CTRL+A yaparak seçin ve bir parçanın üzerinde sağ klik yaparak "özellikler"e girin.
2- Ayrıntılar sekmesinden en altta bulunan "Özellikleri ve Kişisel Bilgileri Kaldır"a,
3- sonrasında "Aşağıdaki özellikleri bu dosyadan kaldır" a ve "tümünü seç"e tıklayın. Ve "tamam"a tıklayarak işlemin tamamlanmasını bekleyin.
4- tekrar "tamam" tıklayarak sayfaları kapatın.
5- Sonra tekrar tüm parçaları CTRL+A ile seçin ve F2 tuşu ile yeniden adlandırın.
6- Dosya ismi için 1 yazın ve enter tuşuna basın. Parçalar sırasıyla 1 (1), 1 (2), 1 (3) ... gibi isimlendirilecek.
Bu işlemlerden sonra usb sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Dilerseniz "1 (1) sarki ismi" şeklinde düzenleme yapabilirsiniz. Kolay gelsin.M1lMRk.pngQPgdyv.pngXbYzl0.png

Ekli dosyalar

• M1lMRk.png
    M1lMRk.png
    27.3 KB · Görüntüleme: 0
  • QPgdyv.png
    QPgdyv.png
    33.5 KB · Görüntüleme: 0

seylise

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Ben de 2014 Fluence sahibiyim. Arabayı alalı 3 ay oldu ve bu soruna 3 aydır çözüm arıyordum sonunda buldum galiba. Öncelikle ben 30'arlı gruplar halinde şarkıları klasörlere böldüm. (Tüm şarkıları tek klasörde denemedim, denense belki yine olumlu sonuç alınabilir, forum üzerindeki bir arkadaşın tavsiyesi üzerine 30 arlı klasörler yapmıştım ama sonuç alamamıştım.)
1- Klasörler içerisindeki tüm parçaları CTRL+A yaparak seçin ve bir parçanın üzerinde sağ klik yaparak "özellikler"e girin.
2- Ayrıntılar sekmesinden en altta bulunan "Özellikleri ve Kişisel Bilgileri Kaldır"a,
3- sonrasında "Aşağıdaki özellikleri bu dosyadan kaldır" a ve "tümünü seç"e tıklayın. Ve "tamam"a tıklayarak işlemin tamamlanmasını bekleyin.
4- tekrar "tamam" tıklayarak sayfaları kapatın.
5- Sonra tekrar tüm parçaları CTRL+A ile seçin ve F2 tuşu ile yeniden adlandırın.
6- Dosya ismi için 1 yazın ve enter tuşuna basın. Parçalar sırasıyla 1 (1), 1 (2), 1 (3) ... gibi isimlendirilecek.
Bu işlemlerden sonra usb sorunsuz bir şekilde çalışacaktır. Dilerseniz "1 (1) sarki ismi" şeklinde düzenleme yapabilirsiniz. Kolay gelsin.M1lMRk.pngQPgdyv.pngXbYzl0.png

arkadaşlar bende aynı sorun vardı. Bu arkadaşımızın yaptıklarına(numaralandırma yapmadım yine de işe yaradı) ilave olarak mp3lerde var olan etiket veya resim varsa onları Mp3tag isimli programı kullanarak kaldırdım. ve bence eb önemlisi bütün dosya ve klasör isimlerinde bulunan Türkçe karakterleri değiştirdim. bende sorun düzelmiş gibi görünüyor. Eğer tek tek uğraşamam diyorsanız Türkçe karakterleri otomatik olarak düzelten programlardan da faydalanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• M1lMRk.png
    M1lMRk.png
    27.3 KB · Görüntüleme: 0
  • QPgdyv.png
    QPgdyv.png
    33.5 KB · Görüntüleme: 0

yigit1807

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Net bir çözüm yok mu hala

karasukrs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de aynı sorun vardı klasörler açtım hsr klasöre de 10 parça attım anca öyle dinleyebilirsiniz

esinti_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun benim teyp tede var bi ara uğraştım servise gittim teybi sokup gondermemız lazım dediler klasor yaptım 10 ar 10 ar attım usb bellek değiştim şarkı adı değiştim ne yaptıysam olmadı teyp te kronik bi sorun var güncel yazılımda bulamadım :sinirli