Fren disk ve balata değişimi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba eğer sizde bu uygulamayı denerseniz yorumunuzu buradan paylaşın lütfen

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba eğer sizde bu uygulamayı denerseniz yorumunuzu buradan paylaşın lütfen

En kısa zamanda deniycem coşkun akadaşım sonucu burada paylaşırım yalnız bunu yaparken toyota kulüpteki arkadaşın yaptığı gibi araç çalışır vaziyette fren pedalını birkać kere pompalayıp öylemi yapsam? buna çekiniyorum. şöyleki bu durumda 1 hava yapma olasılığı 2 fren hidrolik yağının uzun süre açık kalmasından dolayım nem alma durumu olabilir diyorum acaba araç çalışmazken fren hidrolik kabının kapağını açıp fazlasını şırıngayla çekip kapağını kapatsam yeterli olmazmı?

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
oVVAQm.jpg

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
En kısa zamanda deniycem coşkun akadaşım sonucu burada paylaşırım yalnız bunu yaparken toyota kulüpteki arkadaşın yaptığı gibi araç çalışır vaziyette fren pedalını birkać kere pompalayıp öylemi yapsam? buna çekiniyorum. şöyleki bu durumda 1 hava yapma olasılığı 2 fren hidrolik yağının uzun süre açık kalmasından dolayım nem alma durumu olabilir diyorum acaba araç çalışmazken fren hidrolik kabının kapağını açıp fazlasını şırıngayla çekip kapağını kapatsam yeterli olmazmı?
Fren hidrolik deposu kapağı açmak ile yada fren pompalamak ile frenler hava yapmaz . Araç çalışmaz ikende yağın fazlası alınabilir

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fren hidrolik deposu kapağı açmak ile yada fren pompalamak ile frenler hava yapmaz . Araç çalışmaz ikende yağın fazlası alınabilir

Peki yağın fazlasını alırken freni pompalamaya gerek varmı? freni pompalamadan yağın fazlasını alsam olurmu?

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
qvvjA3.jpg

Fazla yağı alırken bu havalandırma deliğinide açsammı sanki kapak şiş gibi şişli görünümde.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Maalesef o kadar bilgim yok

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Q2LgJg.jpg

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aYlBdR.jpg

Arkadaşlar sorun çòzüldü sanırım araba kendine geldi gerçi otobana çıkıp denemedim ama şehir içinde denedim yağı çektim tam maksimumda bıraktım dedim ama max çizgisinin azıcık altında kalmış.sıkıntı olmaz heralde araba kendine gelmişken tekrar ilave yapmak istemedim pedal biraz yumuşadı normal tutuyor yağı almadan önce pedala hafif dokunduğun anda zınk diye duruyordu ama arabayıda zorluyordu.bu seviyede kalsın değilmi daha ellemeyim yalnız kullanma kılavuzunda dot4 kullanın yazıyor ama arabadaki dot3 geçen yıl biraz eksilmişti bagajdaki hidolik yağından tamamlamıştım eksilrse bu yağı kullanabilirmiyim 3 yıldır bagajda duruyor.

66 yozgat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1E6no5.jpg

Arabadaki bundan.