Gazdan ayağımı çekince silkeleme sorunu

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç R19 1.6 RT 96' C2L LPG
Aracın stop etme, soğukta çalışmama v.s hiç bir sorunu yok. Herşey güzel. Bir tek şu 15 devir dolaylarında ayağımı gazdan çektiğimde silkeleyerek gidiyor. Gaza basınca sorun yok. Çekince silkelemeye başlıyor. Düşük devirde aracın boğulmasını kastetmiyorum. Onu 10 devirin altında hissediyorum. Sübap ayarı ile geçer sandım geçmedi. Bunu nasıl düzeltebilirim...

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende de aynı ben anladım ama ne yapılması gerektiğini bilmiyorum hafif gaza basarken yada çekerken trafik sıkışıkken çok oluyor

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çekişin fazla olmasına bağlamıştım ben çünkü sübab ayarı falan herşey yeni yapıldı bende biliyorsun

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Vardır bir çözümü de... Ne acaba...

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Araç R19 1.6 RT 96' C2L LPG
Aracın stop etme, soğukta çalışmama v.s hiç bir sorunu yok. Herşey güzel. Bir tek şu 15 devir dolaylarında ayağımı gazdan çektiğimde silkeleyerek gidiyor. Gaza basınca sorun yok. Çekince silkelemeye başlıyor. Düşük devirde aracın boğulmasını kastetmiyorum. Onu 10 devirin altında hissediyorum. Sübap ayarı ile geçer sandım geçmedi. Bunu nasıl düzeltebilirim...

​10 devirin altına düşmesine neden izin veriyorsunki?

fearles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
karbüratör altında üstünde yanlarında hava filitrende veya hava emilen yerde çok açıklık var sanırım çok hava alıyor

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
karbüratör altında üstünde yanlarında hava filitrende veya hava emilen yerde çok açıklık var sanırım çok hava alıyor

Karbüratle bi uğraşmam lazım zaten de şu an rölanti ve çekiş süperken kurcalamak da istemedim. Karbüratör kaçağı yapar mı ki bunu?

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende enjeksiyonlu araç ben gaz kelebeğini temizlettim bu gün denedim azalmış biraz yok denecek kadar az
bendeki tekleme sorunu hala geçmemiş giderken hındalama tarzı sallama yapar gibi bişey oluyor bana gaz kelebeğinden deiler temizlettik ama hala aynı sadece stop etme düzeldi fakat tekleme devam ediyor lpg denmi kaynaklı tekrar mı götüreyim aracı lpg ciye ne yapılaması gerekiyor neye baktırayım

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende enjeksiyonlu araç ben gaz kelebeğini temizlettim bu gün denedim azalmış biraz yok denecek kadar az
bendeki tekleme sorunu hala geçmemiş giderken hındalama tarzı sallama yapar gibi bişey oluyor bana gaz kelebeğinden deiler temizlettik ama hala aynı sadece stop etme düzeldi fakat tekleme devam ediyor lpg denmi kaynaklı tekrar mı götüreyim aracı lpg ciye ne yapılaması gerekiyor neye baktırayım

hocam gazı kapatıp denersi, benzinde yapmıyorsa sorunu lpg de ararsın.
sizin sorun %99.9999999999999999 buji kablosundan

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam gazı kapatıp denersi, benzinde yapmıyorsa sorunu lpg de ararsın.
sizin sorun %99.9999999999999999 buji kablosundan

bujilerde haziranda değişti yinede ondan kaynaklı olabilirmi bu hındalama tekleme benzinde yok gayet güzel