Gazdan ayağımı çekince silkeleme sorunu

fearles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
LPG beyni Ne durumda?

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
LPG beyni Ne durumda?
bilmem ama lpg 21 haziranda takıldı daha 2000 km yaptım takılalı lpg den önce bakılması gereken yer vardı ise ona baktırayım gaz kelebeğine baktırdım aracın çekişi arttı adamlar teker teker bakıp para alıyorlar azar azar tamir ediyorlar

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi hocam
lpg de yapıyorsa o zaman sorun lpgdendinr.
boğaz gaz kelebeğine gerek yok.
2000km çok az. lpg taktırdığın yere diyeceksin, sorunum lpgden diye.
garantisi de vardır, değiştirsinler bozuk olan yerlerini

fearles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç sehir halindeyken kazdan çekincemi yapıyor yoksa rolantide çalışırkenmi

Bana emme manifoltu hava alıyor gibi geliyor

Son düzenleme:

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

giderken yapıyor seyir halınde araç soğukken gaz yemiyor gibi silkeleme yapar gibi oluyor hafta sonu tekrar gideyim mi adama ne diyeyim garantisi var devam ediyor

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

hocam diyelim bir sete geldik fren yapıp aracı yavaşlatıyorsun araç setten atlıyor gaza basıyorsun gaza basarken hızlanayımmı durayımmı diye kararsızlaşıyor teklemeye başlıyor sonra düzeliyor bastıkça gaza açılıyor bu daha çok 3. vitesve aşağısında yapıyor

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

arabayı bugün gene lpg ciye götürdüm
ilk çalıştırmadan sonra lpg de giderken pat pat bir ses çıkmaya başladı ve silkeleme gibi teklemeye başladı bende lpg ciye gittim motor ısındıkça bu sorun olmuyor usta arabaya bindi test ettik araç sıcaktı oraya gidene kadar motor ısınmıştı çünkü hiç bir sorun yok maşallah gayet güzel dedi lpg de hiç sorun yok dedi peki bu neden oluyor dedim o ateşlemeden kaynaklı olabilir buji ve kablolarının değişmesi lazım dedi yada bobinlerden olabilir dedi elinde iş vardı sonra gelirim diye döndüm araç sıcak olunca maşallahı var mercedesle kafa tutuyor iyi çok güzel sebeb bujilerden olabilirmi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şimdi hocam
lpg de yapıyorsa o zaman sorun lpgdendinr.
boğaz gaz kelebeğine gerek yok.
2000km çok az. lpg taktırdığın yere diyeceksin, sorunum lpgden diye.
garantisi de vardır, değiştirsinler bozuk olan yerlerini
arabayı bugün gene lpg ciye götürdüm
ilk çalıştırmadan sonra lpg de giderken pat pat bir ses çıkmaya başladı ve silkeleme gibi teklemeye başladı bende lpg ciye gittim motor ısındıkça bu sorun olmuyor usta arabaya bindi test ettik araç sıcaktı oraya gidene kadar motor ısınmıştı çünkü hiç bir sorun yok maşallah gayet güzel dedi lpg de hiç sorun yok dedi peki bu neden oluyor dedim o ateşlemeden kaynaklı olabilir buji ve kablolarının değişmesi lazım dedi yada bobinlerden olabilir dedi elinde iş vardı sonra gelirim diye döndüm araç sıcak olunca maşallahı var mercedesle kafa tutuyor iyi çok güzel sebeb bujilerden olabilirmi

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bujiler değişince düzeldi araba şimdi pat pat sesleri de kesildi
Ateşlemeden kaynaklı imiş sorun şimdi benzinde çalışır gibi sadece sağ camı var onuda temizliyecem

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaşlar benim araçta benzine zor geçiyor ve benzinde zor çalişiyor lpg sorun yok.ama benzine alinca arkadaşlarinda dediği gibi düşük viteste bir sirkeleme ve gazdan ayağimi çekince öne yiğilma oluyor benzinde rolanti 10 altinda bundan olabilirmi kesinlikle lpg böle bişey yok.buji veya buji kablolari nezaman değişti bilmiyorum arabayi alali 2 aldu benzinde hiç binilmemiş benzin hortumu bile patlamişti onuda değiştirdim.sorun sizce ne olabilir