help ?

Fethi

Fethi Beyazay,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence 8000bın calvın kullan
6bın beyaz mıllet beyaz ampul takar aynı olma derım xenon farkını hıssettır.
8bın mavı beyaz kırması gayet guzel rengı
12bın takarsan karsı taraftan cok sellektor yersın ondan benım onerım 8bın calvın :)

gergin beygir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aydınlatma iyi olsun beyaz yansın diyorsan 6000 K öneririm.Yağmurda falan kolay kolay kaybolmuyor.
Diğerlerinde yağmurda falan aydınlatma düşüyor.

excoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
6k dan şaşama derim yağmurda göremen önünü =) zorda kalırsan 8k ama 12k da emin olki farları kapatıp gidince daha rahat görürsün yolunu hehe

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın orj 4300K'lik xenon'u içerden sarımsı dışardan beyaz görünür..6000K takın kristal beyazdır görüntü güzel olur..Renault genelde d2s ampul kullanır ama siz gene de servisten öğrenin ampul tipini..Ona göre Osram veya philips'in ampul çiftleri var..150 lira civarında..

ozgursenay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim

yek_ka

Yunus Emre KELEŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
farları degişince uzunlar parklar ve sisleride degişmen lazım ben hiç ellemedim saten xenon 4350 K orjinal bozulmasın diye tabi sen yok degişçem diyorsan dedigin gibi sis. park , uzun bunların hepsini degişmen lazım

ozgursenay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
latitude sis farlarına beyaz ampül taktırmak ıstıyorum,fakat sis farlarındakı ampul un modelını bılmıyorum.hangı tıp ampul sıs farları ıcın uygundur?

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
latitude sis farlarına beyaz ampül taktırmak ıstıyorum,fakat sis farlarındakı ampul un modelını bılmıyorum.hangı tıp ampul sıs farları ıcın uygundur?

kardesim senin önce far ampül tiplerini ögrenmen lazım uzun,kısa,sis ve parklara ne tip ampül kullanılması gerektigini ogrenmen lazım servisten :eyv mesela megane 2lerin uzunlar h1 kısalar h7 sisler h11 dir benim uzun kısa ve sisler xenonlu 8000k senin aracında madem orjinal fabrikasyon xenon var ampül degiştirme sansın varsa cenmaxın ampülleri var onlardan taktırırsın 8000k olur biter sislerinde far tipini ogrenip aksesuarcıdan alıcaksın kiti atıyorum sislerin h1 aksesuarcıdan 100 ila 200 tl arasında satılan h1 model 8000k bi xenon kit alırsın 20 30 tl karsılıgında otoelektrikcide taktırırsın olur biter :eyv istanbul avrupa yakasındaysan taktırma konusunda yardımcı olabilirim :eyv mtec in type model yeni cıkan xenon kiti var bayagı saglam yapılmıs 180 tl civarı fiyatı onu taktırmanı tavsiye ederim sislere :eyv parklarda dipsizse alırsın bi cift led dipsiz ampül 15 20 tl civarı takarsın onlarıda parklara ohh deyme keyfine.

TÜRKMEN

Yekta Tolga TÜRKMEN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
nasıl sarı yanıyor bence sizin gözünüze öyle geliyor yada alışkın değilsiniz dışarda satılan bazı xenon ampüllerle karıştırmayın bunlar avrupanın tercih ettigi bi xenon farlar aynı farlardan bizim araçtada var 4350 k ve süper bir görüntü var piyasada satılan xenonlar onun yanına bile yaklaşamaz boşuna değişim pişman olmayın derim ben
arabada xenon far war fakat sarı yanıo,arabaya uygun mavı weya beyaz bı ampul yakısır dıe dusunuorm o acıdan sordum

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
nasıl sarı yanıyor bence sizin gözünüze öyle geliyor yada alışkın değilsiniz dışarda satılan bazı xenon ampüllerle karıştırmayın bunlar avrupanın tercih ettigi bi xenon farlar aynı farlardan bizim araçtada var 4350 k ve süper bir görüntü var piyasada satılan xenonlar onun yanına bile yaklaşamaz boşuna değişim pişman olmayın derim ben

ben xenona xenon demem xenon mavi yada beyaz yanmadıkca :eyv orjinal fabrika cıkıslı xenona 3 4 milyar vermek bana gore akıl karı iş degil fabrika cıkısı xenonlar sarı halojenmi yoksa xenonmu belli degil bence goruntude yok tek guzel yanı bi xenon oldugunda simsek gibi selektör yapması :eyv ben bugun uzunlarıma xenon taktırdım 8000k bende artık selektör yapınca simsek cakıyor gibi oluyor :D fabrikasyon xenonlu arabayla benim arabamı yanyana getirdim bende 8000k xenon var kısalardada sislerdede hem cok sarımsı kaldı yanımda halojen gibi hemde aydınlatması benimki kadar kuvvetli degil araba fabrikalarının 4300k kullanma nedeni nedir bilmiyorum 6000k yada 8000k varken. hani demisiniz ya piyasadaki kitler yanına yaklasamaz piyasada o kadar cok kaliteli kit varki kısalarımda spacenin dijital balanslı 8000k kitini kullanıyorum wv gurubu için üretilen kiti 180 tl lik kit ama aydınlatması mercekli farlarım cok iyi :eyv uzunlarımada bugun autovision diye bi kit taktırdım 8000k oda merceksiz oldugundan uzunların oldugu yer aydınlatmada goruntude 10 numara keske kısa farlarımın oldugu yerde merceksiz olsaydı. sislerimdede DC marka 8000k xenon kit kullanıyorum 8000k oda aydınlatması 10 numara park sis acık gezdigimde bile stock sarı fardan 2 kat dahada aydınlık onum:D ya su bi gercek 3 4 milyar fazla verip bi xenon adı altında fabrikasyon xenon taktırcagınza 100 ila 200 tl arasındaki kitler işinizi cok rahat gorur hem goruntu hem aydınlatma 10 numara olur 3 4 milyar ne demek ya bi sahin parası :eyv

karşılastırma yapacak olursak :eyv bu orjinal fabrika cıkıslı xenonlu bi araç 4300k xenon takılı :eyv

2500129B5B2A541667089D_Large.jpg

buda benim aracım 8000k xenon takılı (uzun,kısa,sis,park)

Son düzenleme: