help ?

TÜRKMEN

Yekta Tolga TÜRKMEN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hangi bixenon 3-4 milyar hehe o araba parası dediğin gibi bizdeki bixenon farlar+far yıkama sistemi 1000 tl idi...Piyasada kaliteli kit var ama bence deymez değiştirmeye sonuçta almışlar aracı ve üstünde bi xenon var...arabanda normal sarı far olsa git istedigini tak ama bixenon varsa neden değiştirelim ki?

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hangi bixenon 3-4 milyar hehe o araba parası dediğin gibi bizdeki bixenon farlar+far yıkama sistemi 1000 tl idi...Piyasada kaliteli kit var ama bence deymez değiştirmeye sonuçta almışlar aracı ve üstünde bi xenon var...arabanda normal sarı far olsa git istedigini tak ama bixenon varsa neden değiştirelim ki?

pardonda ne 1 milyarı :D servise bi sorun bakalım ben kendi aracım icin söyleyeyim orjinal megane 2 fabrikasyon xenonu ve far yıkaması kac tl toplam 3.500 tl :) sizin nasıl 1000 tl anlamadım sizi kandırmıslar o zaman 4300 lük bi kit takmıs olabilirler cünkü orjinal fabrikasyon xenonlu araç alırken mutlaka 3 4 milyar fark koyuyorlar üstüne :eyv simdi bi xenon var tamam ama adam sarı yanıyor diye sikayet ediyor 4300k gercekten sarımsı cok yanıyor yani sarı fardan pek bi farkı yok :eyv ama tabi gorsellige onem veren adam sevmiyor sarı yanan hiç bişeyi ben gibi aracımda su an sarı yanan hiç bişey yok hepsi kristal mavi yanıyor :D park tavan plaka kısa uzun sis vs. v.s ne varsa :D

TÜRKMEN

Yekta Tolga TÜRKMEN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın faturasını aradım da bulamadım yarın istek yaparım asf otomotivden gelince koyarım siteye 1000 tl oldugunu ilk çıkan fluencelerde privilige versiyonunda xenon far yoktu sonradan bixenon ekleniyordu bizde ondan aldık sonra ürün değişikligi oldu ve tüm privilegelar xenon oldu bixenon kalktı ve aynı farlara sahibiz latitude ile nasıl sarı yanıyor aklım almıyor hehe

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın faturasını aradım da bulamadım yarın istek yaparım asf otomotivden gelince koyarım siteye 1000 tl oldugunu ilk çıkan fluencelerde privilige versiyonunda xenon far yoktu sonradan bixenon ekleniyordu bizde ondan aldık sonra ürün değişikligi oldu ve tüm privilegelar xenon oldu bixenon kalktı

yanlısınız var megane 2 lerin fabrikasyon xennoları 3.500 tl ise fluenceninkide o kadar felandır 1000 tl degildir. ama belki bi xenonla xenon arasında fyat farkı olabilir bilmiyorum.

TÜRKMEN

Yekta Tolga TÜRKMEN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
amaan boşwer sen memnunsun ben memnun hehehehe
yanlısınız var megane 2 lerin fabrikasyon xennoları 3.500 tl ise fluenceninkide o kadar felandır 1000 tl degildir. ama belki bi xenonla xenon arasında fyat farkı olabilir bilmiyorum.

yek_ka

Yunus Emre KELEŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
anıl uzun yola çıktın mı 8000 k larla :)) gece uzun süre yolculuk yap anlarsın 4350k la arasındaki farkı 8000k gözleri yorar yagmurlu havada 4350 k gbi aydınlatmaz bnmde deişme düşüncelerim vardı fakat böle aydınlatma daha iyi 2 yıl 8000K monzo xenon kullan biri olarak :)))

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
anıl uzun yola çıktın mı 8000 k larla :)) gece uzun süre yolculuk yap anlarsın 4350k la arasındaki farkı 8000k gözleri yorar yagmurlu havada 4350 k gbi aydınlatmaz bnmde deişme düşüncelerim vardı fakat böle aydınlatma daha iyi 2 yıl 8000K monzo xenon kullan biri olarak :)))

yok cıkmadım hiç ama aksam 1 1.5 saat boyunca kullandım xenonları ama dedigin gibi gozleri yorabilir ama aydınlık konusunda 4300den daha iyi aydınlatıyor 8000k + gorselligide cok iyi :eyv yagmurlu havadada cok iyi aydınlatıyor hiçte goruntu dusmuyor valla soylenenlerin aksine. aslında bakarsan kit ten kit e fark ediyor aydınlatma :eyv mesela mtec marka xenonla monza nınki aynı degil ampül farkı oldugundan dolayı General elektrick üretiyor mteci monzanınkilier diger cin menseili kitlerin ampüllerinin aynısıdır aynı fabrikada üretilir. fark var arada ama bu farkı pek anlayamak mümkün degil. sadece yagıslı havada anlasılır bu fark aydınlatma duser yada aynı kalır :eyv

TÜRKMEN

Yekta Tolga TÜRKMEN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
8000k daha beyaz olabilir ama en iyi aydınlatma 4300k dadır anıl :eyv
yok cıkmadım hiç ama aksam 1 1.5 saat boyunca kullandım xenonları ama dedigin gibi gozleri yorabilir ama aydınlık konusunda 4300den daha iyi aydınlatıyor 8000k + gorselligide cok iyi :eyv yagmurlu havadada cok iyi aydınlatıyor hiçte goruntu dusmuyor valla soylenenlerin aksine. aslında bakarsan kit ten kit e fark ediyor aydınlatma :eyv mesela mtec marka xenonla monza nınki aynı degil ampül farkı oldugundan dolayı General elektrick üretiyor mteci monzanınkilier diger cin menseili kitlerin ampüllerinin aynısıdır aynı fabrikada üretilir. fark var arada ama bu farkı pek anlayamak mümkün degil. sadece yagıslı havada anlasılır bu fark aydınlatma duser yada aynı kalır :eyv

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
8000k daha beyaz olabilir ama en iyi aydınlatma 4300k dadır anıl :eyv

yok aga beyaz degil kristal mavi hafif mavimsi yani 6000k tam beyaz :eyv ya dedigim gibi kitin kalitesine gore değişiyor aydınlatma sanırım avrupada sis cok oldugu icin 4300 k koyuyorlar fabrika cıkısı xenonlara cunku siste ne 6000 ne 8000 hiç biri bi işe yaramaz :D yani benim uzun kısa ve sis lerde 8000k xenon var siste kalırsam hapı yuttum demektir :D ama 4300 k yarar gecer onda haklısınız bi tek sis te 4300 un gorus ustunlugu var diger hava sartlarında 6000 ve 8000 :eyv