İlandaki Clio2 HB 1.6 16v 3kapı Alınırmı???

MetinTekin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Günaydın arkadaslar. Mobilden giriyorum imla hatası olabilir kusura bakmayın
Hazırlanıp çıkıcam 12de buluşup izmir 2.sanayiye tanıdık ustalara götürücez aracı. O sırada yine aklıma takılan bişey olursa buradan yardım isterim. Tüm yorumlarıniz içinde teşekkür ederim haydi Bismillah diyelim

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlısı olsun kardeşim ama ama araba tramerde hasarsız görünüyorsa demekki hep sanayide işlem görmüş dikkatli ol iyice incelet arabayı, servise gitsen daha iyi olurdu servis kaydı ne durumda en son kaç kmde servise girmiş anlaşılırdı...

MetinTekin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlısı olsun kardeşim ama ama araba tramerde hasarsız görünüyorsa demekki hep sanayide işlem görmüş dikkatli ol iyice incelet arabayı, servise gitsen daha iyi olurdu servis kaydı ne durumda en son kaç kmde servise girmiş anlaşılırdı...

Meraba hocam aktif bir üye olarak konumla ilgilenmenize sevindim.
Duruma gelicek olursak yine biraz hayal kırıklığına uğradım ama umudumu kaybetmedim. Saat 12de aracın sahibinin yakın dostu araçla beni aldı ve 2.sanayiye gittik. Araç sahibi arkadaş çalıştığı için gelemedi ama telefonla irtibat halindeydik.
Önce kaporta ustamıza gittik. Açıkcası pek ilgilenmedi ama aracın duruşunda sorun yok. Boyalar var dedi.
Sonra motor ustamıza gittik ve kaportayı açıp kelebekten gaz verdikçe özellikle yüksek devirlerde ve kolu bırakında taktak diye hafiften vurma sesi geliyordu. Motor yatak sarıyo dedi. Açıkçası anladığım bir deyim değil ama motorla ilgili ciddi sorun var dedi. Sonra 2dk aracı alıp bi tur atıp geldi. Klimada da sıkıntı var ve ön konsol falanda kurcalanmış bu araca bulaşma dedi. Aracın yıpranmasına göre Km de doğru olması zor dedi.
Neyse bu sırada gelen arkadaş araç sahibini aradı ve bende görüştüm. Durumdan haberi olmadığını söyledi ve neyse sorun yaptırıp verebilirim dedi. Neyse yine 2.sanayi içinde onun ustasına gittik. Yine kaportayı açıp motoru dinledi ve çok aşırı bişey yok. Motor yapılmasına sökülmesine gerek yok çok masraf yok dedi. Alttan açıp keçeleri ve pistonları temizleyip yağına suyuna bakınca ses gider dedi 500-600masraf çıkar dedi. 12yaşındaki araca göre kasası durumu iyi dedi. Aracı biraz fazla övdü gibi geldi bana. Klimanında gazı yoktur onuda yaptırırız dedi.
Satıcı arkadaşla durumu konuştum biraz önce. Sağolsun ilgili. Neyse gereken yaptırıp verebilirim diyor. Bende eğer alıcı olursam ekspertize sokarız neyi eksikse yaptırıp verirsin dedim tamam dedi.
Açıkcası 12yaşında araca göre beğendim sürdüm. Biraz bakımla adam olur gibime geliyor. Akşam durumu aileyle konuşucam ama çok olumlu bakıcaklarını sanmıyorum.
Yazdıklarıma göre sizin tavsiyeniz ne olur? Eğer bunu almazsamda 10-11bine başka yok izmirde. yine başa sarmak durumunda kalıcam bıktımda artık bu işten. Dert oldu başıma :(

karado

Murat ŞATIRLAR-BORNOVA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
metin hocam,
öncelikle hoşgeldin, izmirden bir arkadaşımızın daha aramıza katılması gayet sevindirici, buluşmalara da bekleriz,
fakat hocam; araba işi aceleye gelmez biliyorsun. bir de bizim bu izmir piyasası çok nalet, çok yüksek. sana tavsiyem hangi aracı almak istersen iste sağlam bir ustan olmalı, hem kaporta hem de motor için ki sağlamca baktır.
bir de kasa önemli kardeşim, değişeni bol araca bulaşma, boyalı olan kaç parça var? motorun durumu ne, triger ne zaman değişmiş?
sonra bende de 1.4 16v var ancak ben hiç 30 krş göremedim izmir içinde(araç benzinli), çok zor bir değer ki arabayı genelde sakin kullanırım ben.
lpg için de ben taktırmayı düşünürsem ATİKER taktırıcam, sorun çıkarmıyor genelde yalnız markadan çok montaj işçilik ve satış sonrası hizmet-bakım çok önemli.
cumartesi günü buluşmamız var nasip olursa, sen de gel-tanışalım hem yardımımız olur belki ama 10-11 bine temiz clio bulmak zor izmirde.
şimdiden hayırlısı olsun ama yine söylüyorum bak kocaman bir aile RFC. burda üstadlarımız çoktur, sağolsun herkes bilgisini esirgemez, bu sitenin görüşleri seni doğru aracı bulmakta yönlendirecektir.inşallah temiz bir araç alırsın:)hayırlısı olsun:)

kene

Ramazan MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Murat abi yazmıs herseyi aslında... ekspertiz yaptırmalı ve yetkili servise gidip en son kac km de ne yapıldıgı ögrenilmeli tabi eger yetkili servisde yapıldıysa bakımları. Bu arada İlker Alanyalıyı tanıyormusun birde Tekin iletişimle bi alakan var mı :D

MetinTekin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlker sınıf arkadaşım ve komşum. Tekin İletişim sahibi benim hocam buyrun yardımcı olayım :) tanışıyormuyuz? tesadüfe bakın nerden ne çıkıcak. bu arada 10-11e izmirden megane coupe tavsiyeside alabilirim.

İzmir buluşması konusu için link verirmisin. Tez yazıyorum yazlığa gitmem gerekiyor haftasonu ama yinede ufak bi ihtimal gelmek isterim.

Araba konusunda da babama söyledim al kurtulayım dedi. Bende sıkıltım artık. Bu fiyatada başka düzgün marka model araçta kalmadı. Niyetim bunu almak ve tamirini satıcıya yaptırıp teslim almak.
Bornova tarafında hangi yetkili serviste ekspertize sokayım aracı? Ücreti nedir? Rezervasyon gereklimidir? Ne kadar sürer?
Ekspertizi ben yaptırıcam. Raporda eksik kısımları gösterip satıcıya vericem. al kardeşim bunları yaptır 2gün sonra gel alım satımı yapalım diyecem iyimidir? Satıcı bunu kabul etti. Tamam diyosanız arıycam şimdi yarın ekspertizi yapalım diyecem

kene

Ramazan MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende İlkerle ilkokuldan arkadasım :D arda anıl filan onlarıda tanıyorsun sanırım. gecen ardalarda bulustugmzda ilker bahsetmişti coupe bakıo filan demişti bana senin adına. bende aracımı gectigimiz ekim ayında aldım. otokentin karsındaki sanyide ekspertiz yaptırmıstım. aracın boyasına değişenine filan herseyi bakıyorlar. sonrada yetkili servise gidip ne zaman ne yapıldıgı ögrendim benim sansıma araba hep servise gitmişti ondan herseyi ögrenip almıstım aracı. 3. sanayide koçtaşın karsısında yaşar renault servisi var ben bakımı orda yaptırmıstım ilgililer baya oraya bi gidip anlat durumu. her servis ekspertiz yapmıyo yani bununla ugrasmıyorlar

MetinTekin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Memnun olduğum tanıştığımıza. Evet arda ve anılıda tanıyorum :D Bilindik clio ve coupe tavsiyeniz varsa link verirseniz sevinirim ama tüm ilanlara baktım açıkcası izmir içi bütçeme uygun başka araç yok gibi
yarın yaşar ve mais arayıp ekspertiz için fiyat alıcam. sonra ilkerin tanıdık reno servisi varmış oraya göstericem. onlar alınabilir derse ekspertiz yapıp satıcıya eksikleri gider alayım diycem.
satıcıda baya ilgili yaşıt sayılırız az önce aradım 30dakka kadar konuştuk. sen almazsan satmıycam zaten nişanlıma veririm askere gidicem falan dedi baya kafa dengi bi arkadaş yardımcıda oluyo sağolsun
10bin nakit + iphone4 vericem araca karşılık :) ilginç bi satış olucak gibi hayırlısıyla bakalım
motor yatak vurma çok ciddi bi sorunmudur? onun ustasının dediği gibi alttan motoru açıp bakım yapılsa düzelirmi?

kene

Ramazan MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende memnun oldum. tanısmak buraya kısmetmiş :D sadece izmire niye bakıyosun cevre illerede bak :) hatta yetkili servislerin 2. el satıs yerlerinide gez bence. motordan filan anlamıorum ben ama 2. el arabada biraz şans işi tabi. satıcının samimiyetine güvendiysen ve arabada hosuna gittiyse yaptır bi ekspertiz eksiklerinide adama yaptır. ama en son bakımı ne zaman yapılmıs. triger ne zaman degişmiş. bunlar önemli seyler , sonradan daha büyük masraflara yol acabilir özellikle triger...98 99 model coupe bulunabilri aslnda o paraya...