İlk Çalışmada Sarsıntı Problemi (YARDIM)

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
rolanti ayarından olabilir

emirekici

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane1.6 16v rolanti sensorunu degistirin orjinal magnetti marinelli olsun saglam bi usta kodlayarak taksin sorun kesilir ayni sey benim basima geldi

hydrbzkrt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim coupenin titremesi ateslemenin biri zayifmis ondan cikti

dexterite

ERKAN SARIGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun %1milyon benzin pompasından kardeşim;
ilk çalışma esnasında pompa arızalı olduğu için benzini geri kaçırıyor (hatta gaza bastığında da boğulma oluyor dimi)ve yeterli basınç oluşmuyor.
İlla teyid etmek istersen gaz düğmesine 5-6 saniye basılı tutarak yani direk gazda çalıştırarakta emin olabilirsin.pompa fiyatıda 100-140tl arası sanırım

SerCoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk çalışma esnasında pompa arızalı olduğu için benzini geri kaçırıyor (hatta gaza bastığında da boğulma oluyor dimi)ve yeterli basınç oluşmuyor.
İlla teyid etmek istersen gaz düğmesine 5-6 saniye basılı tutarak yani direk gazda çalıştırarakta emin olabilirsin.pompa fiyatıda 100-140tl arası sanırım

detaylı bilgilendirme için teşekkürler hocam. aynen dediğin gibi oluyor. peki kritik soru şu; bu durum niçin sadece günün ilk çalıştırmasında oluyor? yani gün içerisinde gezdim park ettim diyelim, 2 saat sonra tekrar çalıştırdığımda sorun olmuyor, rahat çalışıyor. ama ertesi gün yine aynen söylediğin gibi oluyor.

aklıma gelen şu, benzin pompasından çıkan boruda kalan benzinle devam ediliyor ve bu benzin ancak ertesi güne (en az 7-8 saat) depoya geri kaçıyor. sebebi bu mudur?

dexterite

ERKAN SARIGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benzin otomatiği problemi motor soğukken yaşanır.sebebi motor soğukken pompanın motora fazla benzin pompalaması gerekir
fakat benzini geri kaçırdığı için bu problem yaşanır.kışın bunun etkisini daha fazla hissedeceksin

atkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mazotlu arabalarda yakıtı geri vermesin die sibop takıorlar yanİ yakıt tek yöne ilerliyor, .Benzindede bole birsey denene bilir.

hydrbzkrt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam arkadaslar benim coupede ayni sorun vardi enjektor tutucusunun yan tarafinda basinc regulaturu var soktum temizledim duzeldi bilginiz olsun

SerCoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

bugün araba hem sabah hem de akşam çalışmamakta ısrar etti. bu yöntemle lpg butonuna basılı tutarak çalıştırdım ve ilk denemede aldı. günde 2 kez olunca servise gittim, orada da oldu (ilk kez motor sıcak olmasına rağmen hem de) durumu aynen anlattım, umarım çok pahalı bir parça değildir. durumu paylaşacağım. yardım ve yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim.

SerCoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araba 2 gün serviste yattı. Bilgisayarlı kontrol, benzin pompasının kontrolü, basınç kontrolü vs. ilgili olabilecek pek çok şeye bakıldı.

SONUÇ: Her ihtimale karşı benzin filtresi değiştirildi ancak SORUN BULUNAMADI.

Üstelik araba serviste yattığı iki gün içerisinde en ufak bir sorun yaşatmamış. Ben de uğradığımda ilk denemede çalıştı hep ve en ufak bir titreme bile olmadı.

Arabayı aldım mecburen servisten, bugün bir kez daha çalışmadı. :sarhoş Sonrakilerde çalıştı, kafasına göre iş yapıyor ve sorun bulunamıyor bir türlü.

Farklı forumlarda benzini az bırakmayın, düzeliyor diyenleri gördüm benzer sorunlarla ilgili. 12 litre civarında benzin vardı arabada, 14 litre daha benzin ekledim. Şu anda 26 litre benzin var depoda. Bakalım, bekleyip göreceğiz. Başka bir fikri olan varsa yardımlarınızı almaya devam etmeyi rica edeceğim.