İlk Kazamızı geçirdik

kubilay71

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu boya tutmama konusunu anlamıyorum her rengin kodu yok mu sonuçta o kod boyandığında neden renk tutmuyor?

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu boya tutmama konusunu anlamıyorum her rengin kodu yok mu sonuçta o kod boyandığında neden renk tutmuyor?

güneşten falan fark edilmesede boya rengi solar gibi oluyor yeni boyanan yerde sırıtıyor o yüzden. bizim ticari araç dada lokal boya vardı renkler sırıtıyordu ton farkından dolayı babamda damalı eşek gibi oldu diyip komple boyattı :)

kubilay71

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
güneşten falan fark edilmesede boya rengi solar gibi oluyor yeni boyanan yerde sırıtıyor o yüzden. bizim ticari araç dada lokal boya vardı renkler sırıtıyordu ton farkından dolayı babamda damalı eşek gibi oldu diyip komple boyattı :)
İşte niye sırıtıyor anlamış değilim valla bi daha siyah ya da beyaz araba alcam bu gidişle

isoş

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

Aracıma park halindeyken resimde de görüleceği üzere arka tampondan çarpmışlar ve kaçmışlar. Kaskom mevcut aracı autoking e gösterdim mini onarım boyutlarını geçtiğini + 126-TL alarak ısıtma işlemi uygulayarak tamponu düzeleceklerini ve akabinde boyayacaklarını ilettiler.
Servise de ayak üstü sordum tampon iç kısımda kırık varmı yok mu söküp bakmak gerekir dediler.
Aracın boyasının tutturulması zor olduğu için açıkçası ikilemde kaldım. Buraya giren arkadaşlar servis in dahi boyayı tutturamadığını daha önceki mesajlarında iletmişlerdi.
Mini onarımda kasko zarar görmüyor ama işçilikten şüpheliyim.
Acaba aranızda bu tarz durumla karşılaşıp herhangi bir autoking ten tampon-boya vs işlem yaptırmış arkadaş var mı?

arkadaşım geçmiş olsun benimde tampona sürtmüşlerdi boya tuturma işi ustadan ustaya fark ediyor benim tampon komple boyanmadı amarenk bire bir tutturdu tutmaz diyenlere bakma hikaye.. şüpemhem vardı tuttarmıdiye renk eskisinden daha iyi oldu geçmiş olsun:soru

Yiğit Özcan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadıköy'de park ederken demir dubalara dokundurmak suretiyle sürücü kapısı üzerinde fındık tanesi kadar boya kalkması meydana gelmişti. Maltepe Autoking de mini onarım kapsamında gayet başarılı bir şekilde onarım yapıldı, bununla birlikte geçenlerde tampondaki sürtme şeklinde hasar "renk tutmaz" gerekçesiyle Renault MAIS İdealtepe de 300TL civarına komple boya ve işçilik dahil onarım işlemi gerçekleşti ( Karşı tarafın kusuru olduğu için kasko bozulmadı )

Şu durumda Autoking bu işi sanırım Renault'dan daha bile iyi yapıyor diyebiliriz, zira komple kapıyı boyamadılarsa gayet güzel iş çıkarmışlar. Bence kaskoyu bozmaya değmer en azından gidip kendiniz bile yaptırsanız serviste çıkan fiyat komple ön tampon için yukarıdaki gibi...

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun. Allah daha kötü kazalar göstertmesin inşallah. İyi forumlar dilerim

ABSOLUTEPOWER

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Boyanacak yer plastik olması sorun teşkil etmez ...zaten metal kısım ile ton farkı orijinalde de var tasalanma