Jetta dan Megane a geçmeyi düşünmek

fatihdkcn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam tabi ki karar sizin, adamlar dünyanın en güvenlikli 3 aracını da çalmayı başardılar, maalesef bu durum renault ya özgü değil, teknoloji ne kadar gelişirse hırsızlık sektörü de o kadar gelişiyor, sizin jettada yine sunroof ve xenon varmış, bende yoktu, standart highline dı, yanılmıyorsam jettada mk7 bu sene çıkacak, alım sürecin acil değilse onuda görebilirsin ama yine ilave opsiyonlar yine ilave masraflar olacak, hayırlısı olsun...

Mk7 jetta Avrupa ve Türkiye pazarına gelmeyeceği yönünde çünkü satışları yeterli değilmiş ve yeni jetta nın nerdeyse passat ölçülerinde olmasından dolayı.
Ayrıca jetta çıksa 200 den gider heralde golf dizel highline nın listesi 180bin gözüküyor şuan. Ben iyice megane dan yanayım şuan

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
meganım vardı 2006 model...300.000 km yol yaptım anahtar deymedi..her bakımına zamanında gittim..beni hiç üzmedi bir kere bile teklemedi sadece akü bittiğinde marş basmamıştı ve aldığım günden sonuna kadar hiç 2. marşta çalıştığını bilmem..o kadar km yaptıktan sonra satılığa çıkardım model yenileyeyim diye 2. günü satıldı...yani 2. elide çok hareketli bir araç..megane al derim..fakat aracınızı aldığınızda 4 bir yanını iyi kontrol edin..0 km de olsa direk expertize götürün..yoksa 2 sene sonra sattığınızda kapıda boya var demesinler şok olursunuz..nakliyede hasar gören araçları boyayıp düzeltip satıyorlar çünkü şahit oldum...bu arada bu dediklerim her marka için geçerli reno için değil...

sonuç olarak meganı alın derim opsiyonlarınıda koydurun ikinci elde daha çabuk elden çıkarırsınız çünkü...mesela panaromik tavanı kesinlikle eklettirin..r-link 2 büyük ekranlı olsun sanırım iconlar öyleydi..

Son düzenleme:

fatihdkcn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
meganım vardı 2006 model...300.000 km yol yaptım anahtar deymedi..her bakımına zamanında gittim..beni hiç üzmedi bir kere bile teklemedi sadece akü bittiğinde marş basmamıştı ve aldığım günden sonuna kadar hiç 2. marşta çalıştığını bilmem..o kadar km yaptıktan sonra satılığa çıkardım model yenileyeyim diye 2. günü satıldı...yani 2. elide çok hareketli bir araç..megane al derim..fakat aracınızı aldığınızda 4 bir yanını iyi kontrol edin..0 km de olsa direk expertize götürün..yoksa 2 sene sonra sattığınızda kapıda boya var demesinler şok olursunuz..nakliyede hasar gören araçları boyayıp düzeltip satıyorlar çünkü şahit oldum...bu arada bu dediklerim her marka için geçerli reno için değil...

sonuç olarak meganı alın derim opsiyonlarınıda koydurun ikinci elde daha çabuk elden çıkarırsınız çünkü...mesela panaromik tavanı kesinlikle eklettirin..r-link 2 büyük ekranlı olsun sanırım iconlar öyleydi..

Bir süredir giremedim ondan belirletemedim ama aldım Megane :)
Icon paket sunrooflu 1300km de 2017 model 2018 çıkışlı bir araç. Herşeyi çok güzel sadece sunroof tümsek çukur bozuk yolda ses çıkartıyor başka hiçbir problemi yok. Sessiz sakin güzelce gidiyor yolda.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Bir süredir giremedim ondan belirletemedim ama aldım Megane :)
Icon paket sunrooflu 1300km de 2017 model 2018 çıkışlı bir araç. Herşeyi çok güzel sadece sunroof tümsek çukur bozuk yolda ses çıkartıyor başka hiçbir problemi yok. Sessiz sakin güzelce gidiyor yolda.
Hayırlı uğurlu olsun.Kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

Laguna16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
inşallah sedan almışsınızdır.<hayırlı olsun.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı uğurlu olsun.Kazasız belasız kullanmanızı dilerim.

Vw servisinde sunroof trim sesleri ve kapı fitilleri icin Arko krem kullanıyorlar. En basit cozum ve dizinde uygulayabileceğiniz bir işlem olarak denemenizde fayda var :)

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

MURAT10.5

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Manuel megane 4 sedan öneririm.

DrSallaso

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Octavia dan Megan a geçmiş biri olarak şunu söyleyebilirim; son pişmanlık fayda etmez, iyi düşün öyle karar ver bence :)

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2009 model jetta 1.4 tsi DSG aracımı 6.5 yıl kullandıktan sonra satarak megane 4 1.5 dci EDC aldım.

Megane 4 ile jettaya göre şuan bir eksiklik hissetmiyorum aksine megane 4'ün daha dinamik daha keyifli bir sürüşü var.

Dizel olmasına rağmen benzinli jetta kadar sessiz.

Yakıt tüketimi ayrı bir dünya zaten. Jettada 350TL lik alıp 550km giderdim :D (TSI olunca insan biraz gaza yükleniyor.)

Şimdi aynı paraya 1500km falan gideceğim sanırım :)