Jetta dan Megane a geçmeyi düşünmek

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende 2009 model jetta 1.4 tsi DSG aracımı 6.5 yıl kullandıktan sonra satarak megane 4 1.5 dci EDC aldım.

Megane 4 ile jettaya göre şuan bir eksiklik hissetmiyorum aksine megane 4'ün daha dinamik daha keyifli bir sürüşü var.

Dizel olmasına rağmen benzinli jetta kadar sessiz.

Yakıt tüketimi ayrı bir dünya zaten. Jettada 350TL lik alıp 550km giderdim :D (TSI olunca insan biraz gaza yükleniyor.)

Şimdi aynı paraya 1500km falan gideceğim sanırım :)

1500 olmasa da 1000 e yakin yapar. Deposu 49 litre. Jettayi oldukca duz bir arac buluyorum. Ayrica highline donanimda bile renaultta standart olan cogu ozellik gelmiyor ve opsiyon olarak satiliyor. Ornegin bluetooth renaultun en bos donaniminda bile standart yine mercekli farlar renaultun en bosunda standart. Dirilik tokluk olarak acikcasi jetta dan asagi kalir bir yani yok. Kuzenim gecen hafta jettayi satip ( comfortline ) 2016 fluence aldi. Yakit konusunda sikayetciydi oda. Ayrica dag icin de 4.000 lira gibi bir masraf yapmisti. Megane bu kasa ve ic mekan iscilik kalitesi ile oldukca toparladi ve eski kalitesiz algisini yikti.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1500 olmasa da 1000 e yakin yapar. Deposu 49 litre. Jettayi oldukca duz bir arac buluyorum. Ayrica highline donanimda bile renaultta standart olan cogu ozellik gelmiyor ve opsiyon olarak satiliyor. Ornegin bluetooth renaultun en bos donaniminda bile standart yine mercekli farlar renaultun en bosunda standart. Dirilik tokluk olarak acikcasi jetta dan asagi kalir bir yani yok. Kuzenim gecen hafta jettayi satip ( comfortline ) 2016 fluence aldi. Yakit konusunda sikayetciydi oda. Ayrica dag icin de 4.000 lira gibi bir masraf yapmisti. Megane bu kasa ve ic mekan iscilik kalitesi ile oldukca toparladi ve eski kalitesiz algisini yikti. Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Evet. Bluetooth ve usb olmayışı benide sinir ediyordu. Orta paket touch aldım onda standart gelmesi çok iyi.

Volkswagen çala çala ilerliyor. Benim 2009 comfortline aracım ile babamdaki 2012 comfortline arasında dağlar kadar fark var. En basiti 2009 da hız sabitleyici, lastik basınç uyarı sistemi, esp on/off tuşu, motor kaputu pistonlu vs.. 2012 de hiç biri yok..

Böyle devam etsin vw.. Renaultta böyle devam etsin ama :) Yerli malı kullanırız seve seve.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yavaş yavaş megane 4 ile tanışmaya başladık..

2 gün sonra 1 ay olacak. Çok sık kullanamadım ancak 2009 jettamla kıyaslamak için bir tablo yaptım ve sonuç hiç iç açıcı değil.

Şu ana kadar yakıt tasarufu konusu dışında şuarsı jettaya göre daha iyi diyeceğim çok az konu var. o farklarda 2009 araçla 2017 model bir aracın kıyaslanması ile alakalı..

2_MTVjM_13.png

ulusoycelal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yavaş yavaş megane 4 ile tanışmaya başladık..

2 gün sonra 1 ay olacak. Çok sık kullanamadım ancak 2009 jettamla kıyaslamak için bir tablo yaptım ve sonuç hiç iç açıcı değil.

Şu ana kadar yakıt tasarufu konusu dışında şuarsı jettaya göre daha iyi diyeceğim çok az konu var. o farklarda 2009 araçla 2017 model bir aracın kıyaslanması ile alakalı..

2_MTVjM_13.png

Megane4 deki X koydugunuz eskikler cok cok olmasi gereken seyler degil. Bende 2012 flunece dci edc privilige var kararan ayna elektorikli otomatik katlanan ayna anahtarsiz giris çalıştırma bluethot orjinal mercekli xenon far karttan 4 cam sanruff kaldirma var aklima gelenler. Bunlardan bazilari jettada yok sanırım. Birde dsg-7 sanzuman tamam çok iyi ama çok cani yanan kişilerde var 2009 da varmiydi dsg 7 [emoji848]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence tabloya bakarak içinizi burkacaginiza aracinizin keyfinizi surmenizde fayda var diye dusunuyorum. Donanim ozellik her araca farklilik gosterir muhakkak fakat siz de bu araci alirken jetta ile arasinda artilar ve eksiler bulundugunun bilincinde olarak hareket etmissinizdir. Bana soracak olursaniz donanim eksikligini bi kenara birakacak olursak gerek megan gerek talisman dis gorunum olarak hem jetta hemde talisman dengi passattan fersah fersah ileride. Bunun keyfini cikartmanizi tavsiye ederim. Sizin icin x olan donanimlar elzem olabilir fakat acikcasi bende arkadasim gibi onemli bir eksiklik oldugunu fusunmuyorum ve son olarak sunu ekleyeyim Bluetooth gibi gunumuzun en onemli donanimlri renaultun symbol baz modelinde bile standartken vw de bazi araclarda opsiyonla aliniyor dtandart olanlr sansli diyelim.

eskael

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence 2009 model jetta ile 2017 Touch edc paket karşılaştırma yapmanız biraz saçma ve tuhaf olmuş. Benimde önceki aracıma göre eksiklikler var fakat bukadar takılması gereken şeyler değiller.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane4 deki X koydugunuz eskikler cok cok olmasi gereken seyler degil. Bende 2012 flunece dci edc privilige var kararan ayna elektorikli otomatik katlanan ayna anahtarsiz giris çalıştırma bluethot orjinal mercekli xenon far karttan 4 cam sanruff kaldirma var aklima gelenler. Bunlardan bazilari jettada yok sanırım. Birde dsg-7 sanzuman tamam çok iyi ama çok cani yanan kişilerde var 2009 da varmiydi dsg 7 [emoji848]
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben her iki modelinde orta paketini kıyaslıyorum. Jettam comfortline idi megane da touch.

farlarınız mercekli xenon mu mercekli halojen mi?

Yanlışım olmasın merceklerimiz xenon için uygun değil.

Edit : 2009 jettam 7 ileri DSG idi. Yani evet 2009 da vardı.

Son düzenleme:

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence tabloya bakarak içinizi burkacaginiza aracinizin keyfinizi surmenizde fayda var diye dusunuyorum. Donanim ozellik her araca farklilik gosterir muhakkak fakat siz de bu araci alirken jetta ile arasinda artilar ve eksiler bulundugunun bilincinde olarak hareket etmissinizdir. Bana soracak olursaniz donanim eksikligini bi kenara birakacak olursak gerek megan gerek talisman dis gorunum olarak hem jetta hemde talisman dengi passattan fersah fersah ileride. Bunun keyfini cikartmanizi tavsiye ederim. Sizin icin x olan donanimlar elzem olabilir fakat acikcasi bende arkadasim gibi onemli bir eksiklik oldugunu fusunmuyorum ve son olarak sunu ekleyeyim Bluetooth gibi gunumuzun en onemli donanimlri renaultun symbol baz modelinde bile standartken vw de bazi araclarda opsiyonla aliniyor dtandart olanlr sansli diyelim.

Elbet aracı severek kullanıyorum ama konunun başlığı gereği değişiklik yapacak arkadaşlara referasn olması açısından paylaşıyorum.

Bluetooth dediğiniz özellik 1500TL lik bir multimedia değişimi ile geliyor. Basitçe giderilecek bir eksiklik.

Ancak siz benim yazdığım eksiklikleri megane 4 e ekleyemezsiniz.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence 2009 model jetta ile 2017 Touch edc paket karşılaştırma yapmanız biraz saçma ve tuhaf olmuş. Benimde önceki aracıma göre eksiklikler var fakat bukadar takılması gereken şeyler değiller.

tansel bey,

En nefret ettiğim yaklaşım biçimidir bu : saçma olmuş, ne gerek var, tuhaf olmuş..

Konu başlığı ne ? jettadan megane geçmeyi düşünmek değil mi? Bende elimde bulunan jettaya göre kıyaslama yaptım. 2012 1.2 tsi jetta kullanmayada devam ediyoruz onuda dahil edeceğim listeye.

Ben tarafsız olarak tespit edeceğim farkları paylaşıyor olacağım. Alacak şahıslar zaten kararını kendi verecek.

Ayrıca takılması gerektiği konusu görecelidir. Sizin için gereksiz olacak bir eksiklik bir başkası için önemli olabilir.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dün akşam eski aracımın içinden bagajından topladıklarımı geri koyayım derken liste revize oldu :)

2_MTVjM_15.png