Kadjar Max Hız

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bisiklettr Bayır aşağı 250 yapıyor desem inanacaksiniz.

Nasil bir ivmelenme araci 200 km hizi gecirtebilir onu anlayabiliyor musunuz? Arabanın ruzgar direnci hakkında bir fikriniz var mi?

Hangi euro normi standardi dedim cevap yok. Tum yazılanlar farazi.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tamam adaş sen bu işi biliyorsun dediğin gibi olsun ben yanıltıyorum insanları sen clio ile 300 de yaparsın ayrıca euro normu diye birşeyde yok
https://www.ngk.de/tr/ayrintilariyl...gazi-ile-ilgili-temel-bilgiler/euro-normlari/

Clio ile 300 yapamam ama bunun sebebi aracta yazilimsal bir limit olmasj degil motorun gücünün yetmemesi.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ayrıca ben bir clio 4 dün 230 a cıkabileceğini sanmıyorum rs mi bu araç kadıkı rs bile olsa son hızı 218kmh falan
https://www.youtube.com/watch?v=TH6B0P5yKdo

Clio 4 1.6 200 hp. Rs dediginiz de zaten bir clio.

Diyelim 230 yapamayacak o zaman sizin dediginiz limiti 230 a niye koymus adam. 230 degeri katalog degeri bu arada.

Konu da 230 degil, araca gore degil motora gore limit degismesi. Cunku son hiz aracın gücüne bağlı.

Bazi markalarda 220 230 gibi limitler var. Ancak dediginiz 2003 sonrasi TUM araçlarda :) :) :)

safadogru

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu araclarda %100 hiz limitoru var ve 1.5 dci de 185km de devreye giriyor. adim gibi eminim.

185 e kadar dip gaz hizlanirken yakit tuketimi 15lt ustu gozukuyor, 185 e geldigimde hizlanma bir anda bitmesine ve hala dip gaz olmama ragmen yakit tuketimi 8 lt civarina dusuyor ve orada kaliyor.

bence bu limitor olmasa 200 rahat gorur ancak ne kadar stabil olur bilemem.

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bu araclarda %100 hiz limitoru var ve 1.5 dci de 185km de devreye giriyor. adim gibi eminim.

185 e kadar dip gaz hizlanirken yakit tuketimi 15lt ustu gozukuyor, 185 e geldigimde hizlanma bir anda bitmesine ve hala dip gaz olmama ragmen yakit tuketimi 8 lt civarina dusuyor ve orada kaliyor.

bence bu limitor olmasa 200 rahat gorur ancak ne kadar stabil olur bilemem.

Doğrudur. Benim bu tarz bir bilgiye itirazım yok zaten.2003 sonrasi her araç olayi yanlis.
Sonrasindaki savunma olarak gelen euro emisyon normlarinin hiz limitine etkileri :), 180 200 km hizlarda limitorun gaz kesmesine ragmen ruzgarin araci hiLandirabilmesi vs değişik geldi.

Sonuctq siz aciklamissiniz l i mite ulasinca arav yakiti kesiyor diye. Siz dip gaz yapiyorsunuz ama o hizda tutabilecek ka dar yakit (8lt) yakit veriyor.

umitkayi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Doğrudur. Benim bu tarz bir bilgiye itirazım yok zaten.2003 sonrasi her araç olayi yanlis.
Sonrasindaki savunma olarak gelen euro emisyon normlarinin hiz limitine etkileri :), 180 200 km hizlarda limitorun gaz kesmesine ragmen ruzgarin araci hiLandirabilmesi vs değişik geldi.

Sonuctq siz aciklamissiniz l i mite ulasinca arav yakiti kesiyor diye. Siz dip gaz yapiyorsunuz ama o hizda tutabilecek ka dar yakit (8lt) yakit veriyor.

arkadasım çok biliyorsan doğrusunu sen yaz emisyon değelerinin ne işe yaradığını bilmiyorsan ne konusuyorsun listede çıkış tarihleri bile belli euro 3 4 5 6 bunlar normlar ve standartlastırılmıs senin seviyene inip tartısacak değilim çok biliyorsun madem açıklayıcı bilgi ver bize burda bu kadar adam var yazılan hızlar belli limitler belli fabrika verisine uygun ayrıca egsoz gazıda güce ve motora bağlı bunlarda sınırlandırılıyor hava kirliliği için buda hızı çekişide etkiliyor.

Yakıtı kesiyor diyede birşey yazmadım ben ayrıca yakıtta kesilmez hiçbir araçta sadece hız sınırlı kalır .

umitkayi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah aşkına can basel bey şu arkadaşa birisi anlatsın şu olayı.