Kadjar Max Hız

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bindiğim yeni model araçların hepsinde bu durum mevcut kendim yaşadım gördüm örnek araçlar;
Fiesta,focus,courier,megane 3,kadjar,clio 4,fluance he birde 320i 230kmh ı geçemedim deneyin görün ayrıca 1.2tce son hızı 192kmh sen 210 yaptıysan kesin hafif eğim vardır yaptığın yerde yada yazılım vardır

Diyelim ki eğim var. O zaman nerde kaldi bu limit. Nasil arac 210 u gordu. Limitor devreye girmedi mi? Ya da limitor nasil çalışıyor once onu bir açıklayın. Fren yapmıyor onu anladik. O zaman 192 limiti neyi ifade ediyor? Yakit kesme mi diyoruz ona da hayir diyorsun.

Motorun standart sartlarda egimsiz ruzgarsiz yuksuz, gücü 192 ye yetiyor diyoruz, ona da karsisin.
Biri su adama aciklasin dedin. Herkes sana acikladi. Adam ben gördüm diyor.
Herhalde hepimiz yanlis sen doğru.
Tesekkurler bilgilendirme için. Yeni bir sey ogrenmis olduk. 2003 sonrasi tum araclarda hiz l i miti var standartlara gore. Ama limit aracin hizini limitlemiyor orasi baska :)
2012 s4 ile 256 görmüştüm. Sanirim eğim varmis farketmemisiz. Gerci temel kurallardan biri cisimlerin serbest dususte, yani 90 derece egim diyelim, ulasabilecekleri son hiz vardir. Ruzgar direnci nedeniyle. Yoksa ya g mur damlalari , ki en aerodinamik sekildir, su jeti gibi kafamizi delip geçmesi gerekirdi.

O zaman ucaklar nasil 1200 km hiza cikiyor diyebilirsin. Cunku motorlari güçlü :)
Bu arada bizim 89 reno springte de limit var. 130 u gecmiyor. :)

eskipapaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değerli arkadaşlar, bu konu hakkında sponsorumuz İNANLAR OTOMOTİV den yetkili birinin bilgi vermesi daha iyi olacak, yoksa bu tartışma bitmez.. :)

umitkayi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben bu konuyu en iyi can bey açıklar diyorum herkesde öğrenmiş olur uzatmanın anlamı yok.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Benim bindiğim yeni model araçların hepsinde bu durum mevcut kendim yaşadım gördüm örnek araçlar;
Fiesta,focus,courier,megane 3,kadjar,clio 4,fluance he birde 320i 230kmh ı geçemedim deneyin görün ayrıca 1.2tce son hızı 192kmh sen 210 yaptıysan kesin hafif eğim vardır yaptığın yerde yada yazılım vardır
Araçta yazılım yok ve aracı sıfır alındığından itibaren güzel açtım.
210 dediğim hız hafif eğimdeydi ve 6. vitese atmadan 5 de gördüm bu hızı, yine düz yolda eko mod açıkken otomotik kullanımda 210 km hızı rahat görüyor, manuel kullanımda 5. viteste düz yolda 205 i rahat görüyor, İzmir'li arkadaşlarla yaptığımız denemelerde buna şahit oldular...

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçta yazılım yok ve aracı sıfır alındığından itibaren güzel açtım.
210 dediğim hız hafif eğimdeydi ve 6. vitese atmadan 5 de gördüm bu hızı, yine düz yolda eko mod açıkken otomotik kullanımda 210 km hızı rahat görüyor, manuel kullanımda 5. viteste düz yolda 205 i rahat görüyor, İzmir'li arkadaşlarla yaptığımız denemelerde buna şahit oldular...

Yanlış gormussunuzdur ya da araçta yazılım vardir. :)