Kadjar Max Hız

umitkayi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 1.6 200 hp. Rs dediginiz de zaten bir clio.

Diyelim 230 yapamayacak o zaman sizin dediginiz limiti 230 a niye koymus adam. 230 degeri katalog degeri bu arada.

Konu da 230 degil, araca gore degil motora gore limit degismesi. Cunku son hiz aracın gücüne bağlı.

Madem idda ediyorsun güce bağlı diye megane 1 2001 modem 1.6 107hp arac 210kmh rahat geciyor ama 130bg bir benzinli renault euro 5-6 motorlu arac 200kmh gecemiyor buna ne diyeceksin.

Bazi markalarda 220 230 gibi limitler var. Ancak dediginiz 2003 sonrasi TUM araçlarda :) :) :)

Madem idda ediyorsun güce bağlı diye megane 1 2001 model 1.6 107hp arac 210kmh rahat geciyor kullananlarda iyi bilir ama 130bg bir benzinli renault euro 5-6 motorlu arac 200kmh gecemiyor buna ne diyeceksin. 130 107hp den daha az doğru:bravo

Son düzenleme:

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadasım çok biliyorsan doğrusunu sen yaz emisyon değelerinin ne işe yaradığını bilmiyorsan ne konusuyorsun listede çıkış tarihleri bile belli euro 3 4 5 6 bunlar normlar ve standartlastırılmıs senin seviyene inip tartısacak değilim çok biliyorsun madem açıklayıcı bilgi ver bize burda bu kadar adam var yazılan hızlar belli limitler belli fabrika verisine uygun ayrıca egsoz gazıda güce ve motora bağlı bunlarda sınırlandırılıyor hava kirliliği için buda hızı çekişide etkiliyor.

Yakıtı kesiyor diyede birşey yazmadım ben ayrıca yakıtta kesilmez hiçbir araçta sadece hız sınırlı kalır .

Hızı nasıl sinirliyor fren mi yapiyir

umitkayi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pedalın gaz tepkimelerine izin verilmiyor bunuda ecu ayarlıyor buda yazılımla değiştiriliyor, köklesenizde gazı gitmez araç ama yokuş aşağıysa hızlanmaya devam eder araç frenleme olayı olmaz deneyip görün gözünüzle araçlarınızda.
Yeni işin özü şu siz düz yolda verilen sınırı gaza basarak geçemezsiniz limitörde budur.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Captur 1.2 TCe 120 HP EDC ile mauel kullanımda 5. viteste 210 km yapmıştım, hız sınırlaması diye bir şey yok arkadaşlar...

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pedalın gaz tepkimelerine izin verilmiyor bunuda ecu ayarlıyor buda yazılımla değiştiriliyor, köklesenizde gazı gitmez araç ama yokuş aşağıysa hızlanmaya devam eder araç frenleme olayı olmaz deneyip görün gözünüzle araçlarınızda.
Yeni işin özü şu siz düz yolda verilen sınırı gaza basarak geçemezsiniz limitörde budur.

Hocam gaz vermemek ne demek yakit degil mi? Yoksa lpg mi var ilaveten bu aracta. ECu denen şey aracin yakitindan baska ne kontrol ediyor tavandan parasut mu acıyor.

Onlarca konu var. Bu aracin son hiz 180 yaziyor ben 200 goruyorum diye. Farkli farkli araçlar icin. Ki USTA da yazmış. Daha neyin ispati anlamadim. Benim araç 0.9 clio. Su euro normlarino bir bakip de bakam hiZ limitoru kaç benim aracın

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yokus assagi da 150 160 dan sonra gaz vermeden hizlanan araç da öyle bir yokusta görmedim

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Captur 1.2 TCe 120 HP EDC ile mauel kullanımda 5. viteste 210 km yapmıştım, hız sınırlaması diye bir şey yok arkadaşlar...

zaten aracın fiyatina gore limit koyulamayacagina göre, piyasada da 260 uzerine goren audi bmw gibi fabrika cikisi araçlar da olduguna göre yoruma gerek yok.

Yine soyluyorum limitli araçlar illa ki vardir ama 2003 sonrası tümü degil.

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
binek otomobiller için hız sınırı olduğunu düşünmüyorum Renault'ta ... 2010 meg 3 coupe sahibiyim 105hp orjinal arabamla çeşme otoyolunda 214 km/h gördüm ki fabrika verisi muhtemelen daha düşüktür. 2012 1.2 75hp clio 4 ümle 199km/h yapmıştım , 2001 megane 1 coupemle 210km/h yapmıştım. Son hız verileri açısız rüzgarsız ve standart yüklerle yapılıp düşük veriliyor. Reelde yüklerimiz motorun sağlıklı açılması, sürüş teknikleri, lastik basınçları v.b. tüm etkenler direk etken olacaktır. kadjar, captur gibi araçlar arazi kullanımı amacıyla üretildiği için ve ağırlık merkezlerinin yerden yüksek olması sebebiyle sınırlandırılmış olabilir. Birçok pick up , suv v.b. araçlarda hız sınırlayıcı mevcuttur. Hız felakettir. Araçlarınız cross - over sınıfıdır, 180m/h bile ciddi riskli kazalara sebep olabilir...

umitkayi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim bindiğim yeni model araçların hepsinde bu durum mevcut kendim yaşadım gördüm örnek araçlar;
Fiesta,focus,courier,megane 3,kadjar,clio 4,fluance he birde 320i 230kmh ı geçemedim deneyin görün ayrıca 1.2tce son hızı 192kmh sen 210 yaptıysan kesin hafif eğim vardır yaptığın yerde yada yazılım vardır

umitkayi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
binek otomobiller için hız sınırı olduğunu düşünmüyorum Renault'ta ... 2010 meg 3 coupe sahibiyim 105hp orjinal arabamla çeşme otoyolunda 214 km/h gördüm ki fabrika verisi muhtemelen daha düşüktür. 2012 1.2 75hp clio 4 ümle 199km/h yapmıştım , 2001 megane 1 coupemle 210km/h yapmıştım. Son hız verileri açısız rüzgarsız ve standart yüklerle yapılıp düşük veriliyor. Reelde yüklerimiz motorun sağlıklı açılması, sürüş teknikleri, lastik basınçları v.b. tüm etkenler direk etken olacaktır. kadjar, captur gibi araçlar arazi kullanımı amacıyla üretildiği için ve ağırlık merkezlerinin yerden yüksek olması sebebiyle sınırlandırılmış olabilir. Birçok pick up , suv v.b. araçlarda hız sınırlayıcı mevcuttur. Hız felakettir. Araçlarınız cross - over sınıfıdır, 180m/h bile ciddi riskli kazalara sebep olabilir...

Kimseye hız yapmayı önermiyorum kesinlikle bununlada övünmüyorum ve aksine baskasınında hayatını tehlikeye atmaya kimseninde hakkı yok ama bu değerler boşuna koyulmuyor arkadaşlar çeşme otoyolunuda biliyorum tatlı yokuş inişleri çok ben düz yoldan bahsediyorum.