Kadjar Race Chip

umitkayi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar aracım için bugün race chip alman menşeyi firma ile görüştüm bilgi aldım, araca uygulanabilecek chipleri sizinle de paylaşıyorum;

Orjinali ;
2016 1.5dcı 110HP 260Nm Manuel

RaceChip one:600TL(aparat takılıyor orjinal yazılım ile oynanmıyor)
135HP 295Nm tork
Hız limitörü kaldırma yok

Ecu Chiptuning:850TL
140HP 320Nm
Hız limitörü kaldırma Max 230km/s yapabilecekler malum 185km/s gecmiyor
Aracı Şirkete götürüp yazılımını almanya ya gönderiyorlarmış ve yükseltilip yeni yazılımı araca aktardıklarını ilettiler.
Araştırmam sonucu Race Chip güvenilir bir firma ben ecu olanı yaptırmayı düşünüyorum fikirlerinizi beyan ederseniz sevinirim

Son düzenleme:

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ilki hic bir ise yaramaz. Ikinci turbo basıncını arttırdığı için güç verir ömür alır

thetuzla

Güray GÜRBÜZ Captur Outdoor 1.5 Dci EDC ,
Süper Moderator
34-İstanbul
Sponsorumuz Basel Tunning ilede görüşün derim. Yazılım atılıyor.Daha sonra eski haline de alabilirsiniz.

http://www.baseltuning.com/

Can Basel

umitkayi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiçbirşeye yaramadığını nerden biliyorsunuz yaptırdınızmı daha önce, binlerce kişi ecu chip tuning yaptırıyor, bu işi yapan birçok firma var aracı dyno testine sokar bakarsınız değişim değerlerine.
Teşekkürler güray bey can bey ilede görüşeceğim tanıdık birilerine yaptırmakta fayda olacaktır eminim.

Son düzenleme:

umitkayi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Can bey ile görüştüm ecu chip i tavsiye ediyor renault fanclup üyelerine bir miktar indirimde yapıyor karar verdiğimde yaptıracağım orijinal yazılımında yedeğini alıyor sorun olursa tekrar eskiye döndürebileceğini iletti.
DİKKAT bu değerler manulel 1.5dcı 110hp için edc ler farklıymış

Basel tuning
Ecu Chip

140HP +-4 320Nm+-%10
http://www.baseltuning.com/iletisim.html

Son düzenleme:

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiçbirşeye yaramadığını nerden biliyorsunuz yaptırdınızmı daha önce, binlerce kişi ecu chip tuning yaptırıyor, bu işi yapan birçok firma var aracı dyno testine sokar bakarsınız değişim değerlerine.
Teşekkürler güray bey can bey ilede görüşeceğim tanıdık birilerine yaptırmakta fayda olacaktır eminim.

Farklı bir forumda işe yaradığını savunan arkadaş kanıt olarak, daha once 100 km ye 3000 devirde çıkıyordu artik 2500 lerde diyor. Artık siz düşünün.

Ve ben hic dyno verisi paylasabileni gormedim.

Bir de okursaniz ilki işe yaramaz ikincisi güç verir dedim

BaselTuning

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Düz vites bir araçta yukarıda belirtilen iki tuning yöntemide hız - devir bağlantısını değiştiremez. Şanzıman oranları veya lastik ebatı ile oynanmadığı sürece bu değişmez isterseniz modifiye ile 200 hp yapın aracınızı.

İşe ikiside elbette yarıyor ama farklı avantaj ve dezavantajları var. Box tuning denilen 1. örnekteki race chip firmasının ürünü yakıt basınç sensörü üzerinden yanıltarak daha fazla yakıt püskürtebilip + güç ve tork elde ettiriyor. Avantajıda dilediği zaman kullanıcının söküp takabilmesi.

2. örnekteki ECU chip tuning denilen sistemide bizde dahil bir çok firma yapıyor, ECU (Motor kontrol ünitesi) üzerinde bulunan bir chip üzerinde kayıtlı olan aracın çalışması ve yakıt,turbo basınçları tork,hız limitörleri vs. gibi onlarca değerlerin değiştirilmesi daha doğrusu kullanıcının taleplerine doğru var olan potansiyelinin değiştirilmesi sonucu güç ve tork elde ettiriyor. Hız limitörü kaldırılabiliyor bazı araçlarda.

2008 yılında bu işe ben istanbul üniversitesinde öğrenciyken başladık yaptığımız 1000'in üzerindeki araçtan çok şükür müşterilerimizin %99,9'u memnuniyetini dile getirip farklı müşterileri yönlendiriyor. Kendi kullandığım araçlarda da bu işi limitini daha yüksek tutarak uyguluyorum ki sorun yaşayacaksakta önce biz yaşayalım.

Şu anda Fluence 1.5dci edc 142ps 300 Nm güç ve tork ile kullanıyorum gayet keyifli 30 bin km'de aldığım ve chip tuning yaptığım aracım 72 bin km'e geldi. Müşteri araçlarımızda 137ps 290 Nm güç ve tork öneriyoruz 1.5dci 110ps edc araçlar için.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler.:eyv

Sent from my iPhone 5S using Tapatalk

parsotoyedek.com Renault

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
km de kaç kuruş yakıyor