Kadjar Race Chip

ozgurbayrak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
beyler bende edc icon 110 bg var benim bildiğim kadarıyla edc 300 torkun üzerini kaldıramıyor bu yüzden renault 7 vites edc ye koşuyor.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Talisman 160 ve 130 hp ler 300 nm üzerinde tork ve 6 ileri edc var.
Acaba onlar farklı mıdır?Yağlı olabilir mi?

Mr.Clio

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ilki hic bir ise yaramaz. Ikinci turbo basıncını arttırdığı için güç verir ömür alır

yanlış anlamayın ama ilki işe yaramıyor diye kim üfürmüşse sağlam üfürmüş.

Racechip diye bahsi geçen ürün çok çok basit bir mantıkla çalışır ama gerçektende işe yarar ve bendede vardır dyno verili ölçümleride yapılmıştır.

racechip içersinde rezistör vardır ve enjektörlerin püskürtme süre ve basınçlarını ölçen sensörü kandırarak daha fazla sürede ve basınçta yakıt püskürtmesini sağlar buda eşittir extra güç.

zaten yazılım dediğinizinde %80 bunu kapsar yok yazılım 10 numara yazılım dehşet bu berbat gibi yorumlara aldırış etmeyin evet yazılım elbetdeki turbo basıncınında orantılı şekilde artırıldığı vede hava yakıt oranı daha iyi tutturulduğu için daha iyi ama bu racechip bir halta yaramıyor anlamına gelmiyor.

racechip öncesi 95.6hp-218.8tq ölçülen önceki düz aracımda kullanmıştım ve racechip 2-2 ayarı ile 106.7hp-253tq elde etmiştimki 2-2 ayarıda oldukça normal bir ayardır 3-3 yada 4-4 gibi bir ayarda muhtemelen 3-5hp daha alınabilirdi özetle gayet iyi çalışan bir aygıt.

bendede bahsedildiği gibi bu aygıt her devirde hissedilmiyordu daha çok 2000-2200 civarı devredeydi sanki sonra istanbulda distribütöre yolladım anlaşıldıki bendeki ayar 75hplik içinmiş üzerine yazılımı değiştirdi geri gönderdi ve az önce bahsetiğim değerleri aldım ve 1700-1800rpm civarı gücün artışını hisseder oldum.

3-3 yada 4-4 gibi değerlerde kullananlar ilk etapta beğeniyor çünkü elbetdeki daha güçlü ama sonrasında kurum oluşuyor,dpf tıkanıyor vs vs şahsen bence 2-2 en iyi ayar ve ben bu ayarda 26,000km kullandım gram sorunda yaşamadım.

ayrıca unutmayınki racechip takarken hiçbirşey sökülmüyor, açılmıyor yazılım için eskisi gibi ECU ile yazılım atılmıyor artık ECU yani beyin komple sökülüyor yani biraz riski yok değil.

racechip al servise girerken sök, hatta aracı satarken bile sök git başka marka model araç aldığında kablosonun siparişini ver yeni aracının yazılımı attır merkezde 200tl ve yeni aracındada kullan.

akıllı ellerde sidik yarışına girmeyecek insanlarda bence zarar görmeden abartılı olmasada hissedilir derecede güç artışı veren çokta tatlı bir alet.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Üfürükcü cok :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ee arkadaşlar konuyu hortlatıyım, kadjara yazılım chip vs yaptıran oldumu :)

umitozcomert

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Türkiye illaki duymuşsunuzdur dizel denince yazılımın başında megachip gelir. Mersin bayisi benim arkadaşım daha dün konuştum kadjar'a henüz yazılım gelmedi dedi. Gelir gelmez yaptıracam burdan paylaşırım. Bu arada ömür bitirirden kastınız nedir. 2011 yılında aldığım sıfır megane 3 aracıma 105 hp den stage 2 ile 152 hp aldım ve üstüne 19 jant 35 yanak lastik taktım. Spor helezon flan derken egzoz flan biraz elledim. Aracımı 120000 km bandında sattım ömrü flan bitmemişti. Alan adam eksper yaptığında 144 hp güç çıkmıştı. Yazılımsız hiç dizel aracım olmadı kadjar da çıktığında o da nasiplenecek. Bu arada bu da megane 3 ümün fotoğrafı.

Saygılarımla.829dba8ab8c2d02c2243f508c1eafe0d.jpg

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 4x4 kadjara yaptıran arkadaşım var ama beyin açılıp yapıldı, obde den atılsaydı bende düşünürdüm.

umitozcomert

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 4x4 kadjara yaptıran arkadaşım var ama beyin açılıp yapıldı, obde den atılsaydı bende düşünürdüm.

Direk beyinden atılan yazılım gelecek çok yakında diye hissediyorum. Tork konvertörlü olduğu için edc miz nasıl sonuçlar alacağımızı merak ediyorum açıkçası bende. Ama 140-150 hp 320nm leri görebileceğiz diye umuyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi