Kadjar'da tespit edilen arizlari burada toplayalim

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nissan X-Trail gibi, Renault Nissan ortaklığoının CMF platformunda yüksecelek. 4.7 metre civarındaki uzunluğu ile Kadjar'ın üzerinde konumlandırılacak olan yeni Renault Maxthon, bu sayede yedi kişiye kadar oturma kapasitesi sunacak. Motor seçenekleri de Talisman ile büyük oranda benzer olacak yeni Maxhton'da, 150 hp ve 200 hp güç çıkışlarına sahip 1.6 litrelik TCe turbo benzinli motorun yanında 130 hp ve 160 hp alternatiflerine sahip 1.6 litrelik dCi dizel motorun sunulması bekleniyor. EDC otomatik şanzıman alternatifinin de sunulacağı yeni Maxhton'un güçlü seçeneklerinde dört tekerlekten çekiş sistemi de yer alacak. Yeni Renault Maxhton, Avrupa pazarının dışında Asya ve Avustralya'da da sunulacak.

Jasonbourne

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben Eski bir Audi kullanıcısı olarak Renault'un Kadjar'da büyük işler başardığını düşünüyorum.Gerçekten fazlasıyla memnun etti araç.Kısaca özetlemek gerekirse aracın her yolcu için izlenimleri çok güzel oluyor.Almadığınız ve kullanmadığınız araba hakkında yorum yapmak gerçekten çok basit.Piyasada onlarca fason araç varken bu fiyatlara, gelip böyle bir yorum yapmanızda düşündürücü.

Karlos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç her geçen gün piyasada daha çok görülmeye başladı. Lütfen eleştiriler yıkıcı olmasın. Ben dizel icon manuel kullanıyorum. Araç çok tasarruflu ve konforlu. Ayrıca qq ye göre daha geniş. Arkadaşım otomatik vites aldı. O da çok memnun. Bence Renault bu araçla bir çıta yukarı doğru çıktı. Diğer firma araçlarına kıyasla bu kadar eksik olabilir diyorum. Renault garanti kapsamında bütün arızaları gideriyor yeter ki iyi bir servis seçilsin. Herkese kazasız belasız sürüşler.

almera

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjarın hangi bakımı 400 TL? 2011 model Grand Scenic 3 1.5 dci aracıma 2011, 2012 ve 2013 de bakım yaptırdım (hiçbir extra yok) en ucuzu 500 TL idi. QQ ile kıyasa gelince, görünüm zevk meselesi ama bana da QQ daha kaslı daha sert görünüyor. Bütün olumlu veriler Kadjar dan yana olmasına karşın (donamı, fiyat, ebatlar, bakım periyodu, marka bilinirliliği v.s.) QQ 3 kat daha fazla satıyor. Yeni araç demeyin çünkü son 6 aylık satışlara baktım. Kadjar test aracı (1.5 dci edc 19" jant) nerdeyse her yerinden trim sesi ve ayna titreme olayı varken (benim fluence da bile hiçbiri yok) benzer donanıma sahip QQ test aracı (black edition 19" jant) tık duyulmuyor. Sanırım aradaki farkı bu açıklıyor. 100.000 TL verip trim sesi ıvır zıvır uğraşacağına (şans işi bu problemler de görülmeyebilir) 20.000 daha fazla verip işini şansa bırakmayanlar çoğunlukta. Kadjar biraz şans işi iken, QQ işi şansa bırakmıyor anlaşılan. Burada bir modeli yerip diğerini de yüceltmiyorum sonucunda ben de bir renault kullanıcısıyım ve her iki markaya da eşit mesafedeyim. ama maalesef kalite konusunda QQ önde..Zaten rakamlar da ispatlıyor.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rakamlar ispatliyor tabiki daha kadjar cikali 6 7 ay oldu, bu sorunlar normaldir. 6 aylik yeni aracin satislariyla yillardir piyasada olan QQ tabiki satis farki olacak:) Kadjarin 20000 bakimida 600 tl civari bisey. Bi arkadas yaptirmisti.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jasonbourne

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu trim sesi diye takıldığınız olay nedense benim aracımda pek anlaşılmıyor, özellikle 17'' jant aldım İstanbuldaki bozuk yollar için.Aracı hor kullanan birisi değilim.Normal seyirinde genellikle şehir içinde 80km hızdan yukarıya cıkmam.Ve beni rahatsız edecek herhangi bir sese rastlamadım,ve bu yüzden ekstradan 20.000TL vermek durumunda kalmadım.Bana göre QQ'nun ön kısmının bir karakteri yok ayrıca Kadjar'ın hatları daha sert QQ'ya göre. Aracı pek inceleme fırsatınız olmamış belli ki. Gidip Audi,VW ve BMW araçlarının forumlarına bakında sorun görün derim ben size. Bu trim seslerini bu kadar dert etmeyin aracınızıda hor kullanmayın.

Karlos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault megane 3 ilk çıktığında ilk alanlardan biriydim, başlangıçta o da pek tutulmadı fakat bugün trafiğe çıktığınızda hemen her yerde görebiliyorsunuz. Kadjar ciddi anlamda keskin hatlara sahip ve albenisi yüksek olan bir araç. Tasarruf anlamında ise emsal araçlara kesin fark koyuyor. Bir iki aya kalmaz oluşan tüm olumsuzlukları Renault giderecektir kanaatindeyim. Çünkü servis için de yeni bir araç. Ayrıca qq ile kıyas pek akıllıca değil çünkü bu iki araç bir ağacın iki meyvesi gibi. Yani bildiğim kadarıyla İspanya bandında aynı anda üretiliyor. Aracı kullanmadan yorum yapılmamalı.

doctors03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet 06/01/2016 olarak taze taze yenı bır vıdeo ıle karsınızdayım

https://www.youtube.com/watch?v=_gcFrouJuns&feature=youtu.be

maıs musterı hızmetlerını aradım kayıt actım gerı donen yok

aldıgım gunden berı aynı hataları tekrar edıyorum bende yarın ıhtarname cekecegım ve tuketıcı hakem heyetıne basvurumu yapıyorum saygılarımla artık beklemıyecegım

sizlerden video beklıyorum hala

Aracım 1.5 icon edc kadjar. aracı aldığımdan 2 gün sonra müzik dinlerken sağ kapıdan şiddetli zırıltı sesi (özellikle bas arttırılınca) geliyordu. 120 km den sonra direksiyon ve gaz pedalından titreme oluşuyordu. balans ayarı ile ilgili olduğunu düşündüm. Ve dün aracımı afyon demireller renoya götürdüm. Son 5 km içinde sizin videoda belirttiğiniz siren sesini duydum ve servise çektiğimde hala devam ediyordu. 1- 1,5 saat ilgilendiler araçla, şikayetlerime de yaklaşımları baya iyi geldi. Acilen ayrılmam gerektiğinden biraz erken almam gerekti ama yine de bilgisayara bağlamışlar. kapıda izolasyon hatası olduğunu ve düzelttiklerini söylediler. Bilgisayara göre tek arızanın -5 derecede opetten aldığım euro dizelin kristallenme veye donma yaptığını?!?! yakıt pompasını tıkadığını ve bu siren sesinin o yüzden geldiğini söylediler. Erken ayrıldığım için detayları fazla konuşamadım. Sonuç olarak zırıltı son buldu, balansa bakacaklardı ama sormadım yolda da fazla problem hissetmedim, siren sesi kayboldu, tavsiyeleri üzerine shellden dizel aldım. Aracım ilk 800 km de 20,8 kuruş yakmış ki genelde kırsal alanda ve şehir içi kullandım. Bazı basit işçilik ve malzeme yapısını görsemde genel olarak aracın bu fiyata alınabilecek en tasarruflu, donanımlı ve konforlu bir SUV sınıfı araç olduğunu düşünüyorum. Saygılarımla...

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım 1.5 icon edc kadjar. aracı aldığımdan 2 gün sonra müzik dinlerken sağ kapıdan şiddetli zırıltı sesi (özellikle bas arttırılınca) geliyordu. 120 km den sonra direksiyon ve gaz pedalından titreme oluşuyordu. balans ayarı ile ilgili olduğunu düşündüm. Ve dün aracımı afyon demireller renoya götürdüm. Son 5 km içinde sizin videoda belirttiğiniz siren sesini duydum ve servise çektiğimde hala devam ediyordu. 1- 1,5 saat ilgilendiler araçla, şikayetlerime de yaklaşımları baya iyi geldi. Acilen ayrılmam gerektiğinden biraz erken almam gerekti ama yine de bilgisayara bağlamışlar. kapıda izolasyon hatası olduğunu ve düzelttiklerini söylediler. Bilgisayara göre tek arızanın -5 derecede opetten aldığım euro dizelin kristallenme veye donma yaptığını?!?! yakıt pompasını tıkadığını ve bu siren sesinin o yüzden geldiğini söylediler. Erken ayrıldığım için detayları fazla konuşamadım. Sonuç olarak zırıltı son buldu, balansa bakacaklardı ama sormadım yolda da fazla problem hissetmedim, siren sesi kayboldu, tavsiyeleri üzerine shellden dizel aldım. Aracım ilk 800 km de 20,8 kuruş yakmış ki genelde kırsal alanda ve şehir içi kullandım. Bazı basit işçilik ve malzeme yapısını görsemde genel olarak aracın bu fiyata alınabilecek en tasarruflu, donanımlı ve konforlu bir SUV sınıfı araç olduğunu düşünüyorum. Saygılarımla...

Yakit pompasi tikali diye o sesmi cikiyormus yahu vay be servise bak :) bendede oldu ayni hata ilk aldigim gun bayiden ciktiktan yaklasik 30 40 km kullandiktan sonra, yolda giderken sustu. Araci agustos ayinda aldım, agustosda mazot donuyosa vay halimize :)))

doctors03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakit pompasi tikali diye o sesmi cikiyormus yahu vay be servise bak :) bendede oldu ayni hata ilk aldigim gun bayiden ciktiktan yaklasik 30 40 km kullandiktan sonra, yolda giderken sustu. Araci agustos ayinda aldım, agustosda mazot donuyosa vay halimize :)))

Ben ilk dün aldım bu sesi depo son 2 kademe idi kırmızı alan olunca o yüzden sanmıştım. Hava sabah -13 derece iken yola çıktım. 120 km sonra bu sesin gelmesi de garip geldi. Katkı maddesi koyucaz dediler ben koydurmadan çıktım. Servisin dediği bu. yakıt pompası veya filtresi tam bilmiyorum. Artık sıradaki hatayı bekliyorum :sarhoş