Kadjar'da tespit edilen arizlari burada toplayalim

doctors03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sol ön sileceğin kaldırılamadığını herkes biliyor mu?

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tesekkur ederım bu sorunları tek tek tespıt edıp tum reneo turkıye ıspanya fransa ılede paylasıyorum (turkıye her sey normal dedi sımdı baska bır servısle randevum var ) avrupadan cevap yok

uyarıları tarih, tekrarlama sayısı şeklinde hafızaya alan bir bilgisayara sahip değil mi bizim araçlar yoksa ben yanlış mı biliyorum. bilgisayara bağlanınca servis bunları göremiyor mu yada görüp görmezden mi geliyor...

çoklu sistem hataları bilgisayarın kendisinden kaynaklı olma ihtimalini artırmaz mı. her soket, sensör, kablo hatalı olacak değil ya. beyni değiştirmeleri üstünde mücadelenizi yoğunlaştırsanız

doctors03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
26a90309b8f9a40de2a224b1e00132df.jpg Daha önce hiç karşılaşmadım. Servis konumunu bilen varsa bir görsel gönderebilir mi?

Sent from my iPhone using Tapatalk

doctors03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
26a90309b8f9a40de2a224b1e00132df.jpg Daha önce hiç karşılaşmadım. Servis konumunu bilen varsa bir görsel gönderebilir mi?

Kendi sorumu kendim cevaplıyayım. Motoru çalıştırmadan start-stopa basıp silecek kolunu en hızlı konuma aldığınızda silecekler servis pozisyonuna geliyor...
Jetta MKVI videosunda görünce ikna oldum. Manuel olmaması garip gelmişti. Bu da idare eder artık

Son düzenleme:

kerem_kum

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben ilk dün aldım bu sesi depo son 2 kademe idi kırmızı alan olunca o yüzden sanmıştım. Hava sabah -13 derece iken yola çıktım. 120 km sonra bu sesin gelmesi de garip geldi. Katkı maddesi koyucaz dediler ben koydurmadan çıktım. Servisin dediği bu. yakıt pompası veya filtresi tam bilmiyorum. Artık sıradaki hatayı bekliyorum :sarhoş

Merhaba Hasan Bey,

Öncelikle geçmiş olsun .Yaşamış olduğunuz ses problemini bende yaşadım, park sensörlerinin ses ayarlama menüsünden sesi açıp kapattım ve ses sorunu ortadan kalktı ( tabi aracı stop edip tekrar çalıştırdım .)

Ayrıca aktif fren destek sistemini kontrol ettirin yazısı ve park asistanını kontrol ettirin yazısı bende de çıkıyor, servise götürüp baktırıcam , aldığım sonucu sizinle paylaşırım.

hha

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tesekkur ediyorum iyi niyet ve dilekleriniz için ..... reno bılgısayar yardımıyla beyınden arıza kayıtlarını aldıgında kayda deger bır kayıt cıkmıyor ... tum kadjarlar onlıne olarak ıncelenebılır durumda (belkı kayıtlar sılınıyor.) arıza kaydı bulamadık daha servıste yada bulamıyoruz ayakları...

ben aracı guncelledim usb bellek ıle tum ek eklentılerı yukledım hava durumu akvaryum gıbı oyunlar gıbı teybı resetledım tekrardan sensor hatası ugultu sesı olusmadı .. fakat aktıf fren sıstemı kontrol ettırın uyarısı ozellıkle yagıslı havalarda cıkmakta ...

ınsallah bu forumu okuan kadjar alacak degerlı kısıler arac almaktan vaz gecerler ve su notu eklerler buradakı vıdeo ve yorumlardan dolayı vaz gectım sebeb budur ...
buda renoya bu hata ve kusurları hemen tedavı etme ve musterı memnunıyetıne ıter ... saygı ve sevgıyle kalın

doctors03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam Toyotadan sonra ilk defa reno alıyorum. Aslında aracımdan çok memnunum. Cimriliği, karizması, uygun fiyatı (arkadaşımın 97bine aldığı mokkanın yanında :)))...Fakat basit işçilği ve güvensizliği nedeniyle forumlarda bakmadığım yer, sormadığım insan hatta yabancı forumlar bile kalmadı. Acaba bende bu arıza ne zaman çıkar diye düşünüp duruyorum. Aracım 900 km de ha bugün ha yarın kesin bişey çıkacak diye huzursuzum. Sizin halinizi hayal bile edemem yani... Probleminiz genel olarak keşif paketi ile ilgili gibi geldi bana ve en kötü ihtimalle beyin değişikliği ile giderilebilir gibi duruyo ama serviste buna yanaşmıyo anladığım kadarıyla. Başka bi servis deneseniz acaba bi sonuç bulunamaz mı? İnşallah hallolur da, siz de biz de rahat ederiz...saygılarımla

Karlos

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence aracınızda arıza olduğu kesin. Renault bu arızayı gidermek zorunda. Servis beyni değiştirirse sorun gider diye düşünüyorum. Bana kalırsa müsait olduğunuzda aracınızı İstinye mais' e götürün derim. Geçmiş olsun.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende memnunum ugultu sesi disinda bisey cikmadi, oda araci ilk aldigim gun. Bidahaa ayni sorunla karsilasmadim. Herkese tavsiye ederim kadjari :)