Kadjar'da tespit edilen arizlari burada toplayalim

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.5dci icon edc baz alın, keşif paketi almayın derim...

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
10000 km geçtim araçta şu ana kadar mazot pompası (ses yaptığı için değiştirdiler, çok basit bir işlemmiş) dışında bir sorun yaşamadım. bir gün satmak zorunda kalırsam üzüleceğim bir araç olacak. o kadarını söliyeyim.

Her araçta sıkıntılar çıkar bunu unutmayalım,

Ancak benim şu ana kadar gördüğüm en büyük arızalar hep KEŞİF PAKETLİ olanlarda var.

Aracı düşünenler 19 jant ve panorama paketi ile alsınlar, KEŞİF PAKET'e 5000 TL bayılmaya gerek yok derim.

Ama şansınıza KEŞİF PAKET'te sorun cıkmaz ise, değmeyin KEŞİFİNİZE...

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim aractada paket maket yok direk icon. Ne dert var ne tasa. Dediginiz gibi kesif paket biraz sikintili gibi. Herkese tavsiye gayet memnunum aractan heleki yakit.

Sent from my iPhone using Tapatalk

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Aracı önce bir övmüşsünüz sonra da yerin dibine geçirmişsiniz.?

Güvensizliği dediğiniz araç euro Ncap'dan 5 yıldız aldı, bunu videolardan izleyebilrisiniz.

Basit işçiliği demişsiniz ama aracın neresinde basit işçilik var ( cok ufak parça birleşim hatacıkları dışında ciddi bir sıkıntı yok)

Araçta ne zaman ARIZA cıkacak diye beklerseniz bu sizi aracınızdan soğutur...

bunun yerinearacınızı sürmenin keyfini cıkarın eğer ki aracta sürüşe engel bir durum yok ise... sonuçta 3 YIL garantisi olan bir araç, servis bu sorunları bu süre zarfında çözmek zorunda.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Güvensizliği dediğiniz araç euro Ncap'dan 5 yıldız aldı, bunu videolardan izleyebilrisiniz.

Basit işçiliği demişsiniz ama aracın neresinde basit işçilik var ( cok ufak parça birleşim hatacıkları dışında ciddi bir sıkıntı yok)

bunun yerinearacınızı sürmenin keyfini cıkarın eğer ki aracta sürüşe engel bir durum yok ise... sonuçta 3 YIL garantisi olan bir araç, servis bu sorunları bu süre zarfında çözmek zorunda.

Bunlari ben mi demisim anlamadim :)

doctors03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Hocam kızmana gerek yok. Aracımdan memnunum şu ana kadar tek zırıltı problemim vardı. izolasyon problemi deyip hallettiler. Ancak ilk defa reno aldım ve reno kullanmış kimselerden ve araçtaki bazı işçilik basitliğinden kaynaklı bu düşüncelerim. Sonuçta kötülemek için söylemedim. Güvensizlikten kastım o bazı basitliklerin bende yarattığı endişe. Mesela sürücü camını açıp kapatırken kapı yerinden neredeyse 0,5 cm'e kadar oynuyo, bagaj döşemesinde kapak gibi yerler var yerinden çıkartıp elinize alın, kaputu açarken parmak ucuyla tuttuğunuz tutamacın etrafını folyo ile sonradan sarmışlar sanki sürekli titreyip ses yapmasın der gibi... Bunlar birkaç izlenimim oldu... renoyu bilen veya çok araba değişterenler için belki önemsiz gelebilir... ben renoya geçerken aldığım eleştiriler, bu saydığım küçük şeyler nedeniyle hissettiklerimi yazdım... Ncapta 5 yıldız aldığını, önceki aracım auristen daha az yaktığını yanında duran mokkadan daha büyük, daha ucuz, daha rahat, daha donanımlı, daha güzel olduğunu söylüyorum. Zaten aracı sevdiğimi söylemişim. sadece hissiyatım... o da aracı 30-40bin km kullanmadan geçmeyecek.

Bitez

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç giderken bir anda ''Çarpma mesafe ikaz sesi devamlı olarak çalmaya başlarsa'' Araçı durdurun çalışır vaziyete ''R'' Geri ye alıp tekrar ''D'' Drive veya ''P'' alıp devam edin.
Araç Geri görüş kamerası çlışmaz ise Stop Çalıştır Tekrar R Geri yapın

CyberJava

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. 1.5 dci edc icon alip aranıza katılmis bulunuyorum. Ekstra donanim olarak Panaromic cam tavan ve 19" Jant var. Açıkcası burada bahsedilen sorunların hiç biriyle karşılaşmadım. Yazılımcı olduğum için diğer ıvır zıvır paketlerin sorun çıkarabileceğini düşündüğümden hiç üstünde durmadım bile ki okuduğum kadarıyla olmuş da. Umarım biran önce halledilir. Bir önceki arabam Toyota Corolla idi. Kadjar için beklentilerim gerçekten düşüktü. Ben de almadan önce araştırdım. En çok da ses konusu beni rahatsız ediyordu. Ama umduğumdan daha iyi çıktı. 19" olmasına karşın igrenc Istanbul ara sokaklarında (off road denilebilir) gayet sessiz trim amortisor sesi yok. Motor edc uyumu mukemmel. Yakıt tüketimi şehir içi 5.5 civarlarında. Motor eski 1.5 dci olmadığı zaten sesinden belli oluyor. Dizel olduğunu bile hissetmiyorsunuz. Şu an tek sorunum park sensorlerinin cok gec devreye girmesi. Geri görüş kamerasına da alışık olmadığım için bakmayı unutuyorum. Sırf bu yüzden otoparkta duvara dokundurdum bile :) Birşey olmadı Allah'tan. Diğer arkadaşların da Park Sensorlerinin gec devreye girmesi ile sorunu oldu mu diye merak ediyorum.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. 1.5 dci edc icon alip aranıza katılmis bulunuyorum. Ekstra donanim olarak Panaromic cam tavan ve 19" Jant var. Açıkcası burada bahsedilen sorunların hiç biriyle karşılaşmadım. Yazılımcı olduğum için diğer ıvır zıvır paketlerin sorun çıkarabileceğini düşündüğümden hiç üstünde durmadım bile ki okuduğum kadarıyla olmuş da. Umarım biran önce halledilir. Bir önceki arabam Toyota Corolla idi. Kadjar için beklentilerim gerçekten düşüktü. Ben de almadan önce araştırdım. En çok da ses konusu beni rahatsız ediyordu. Ama umduğumdan daha iyi çıktı. 19" olmasına karşın igrenc Istanbul ara sokaklarında (off road denilebilir) gayet sessiz trim amortisor sesi yok. Motor edc uyumu mukemmel. Yakıt tüketimi şehir içi 5.5 civarlarında. Motor eski 1.5 dci olmadığı zaten sesinden belli oluyor. Dizel olduğunu bile hissetmiyorsunuz. Şu an tek sorunum park sensorlerinin cok gec devreye girmesi. Geri görüş kamerasına da alışık olmadığım için bakmayı unutuyorum. Sırf bu yüzden otoparkta duvara dokundurdum bile :) Birşey olmadı Allah'tan. Diğer arkadaşların da Park Sensorlerinin gec devreye girmesi ile sorunu oldu mu diye merak ediyorum.

Hayirli olsun aramiza hosgeldiniz. Kamera hemen aciliyormu peki ?