Kadjar'i bizler maalesef çok kötü tanitiyoruz

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ARKADAŞLAR,

ARAÇ ALDIKTAN SONRA GENELLİKLE SAHİBİNDEN.COM'A PİYASA KOŞULLARINA GÖRE BIRAKIRIM, MÜŞTERİ ÇIAKRSA DA SATARIM.

BU YÖNTEM İLE, HEM ARACI TANITIYOR HEMDE GELEN SORULARA CEVAP VERİYORUM, BİR NEVİ ARACIN ARTI VE VARSA EKSİLERİNİ SORAN VATANDAŞLARA AKTARIYORUM.:D

ANCAK BİZİM BURADA YAPTIĞIMIZ UFAK ELEŞTİRİLER BİLE ARACIN DIŞARIDAN ÇOK KÖTÜ ! OLARAK ALGILANMASINA NEDEN OLMUŞ BUNUN BİR ÖRNEĞİNİ DE DÜN SAHİBİNDEN.COM ARACILIĞI İLE GELEN MESAJDA GÖRDÜM, AŞAĞIDA ÖRNEĞİ VAR.

BİZ BURAYA NE YAZARSAK YAZALIM, MAİS'İN BUNDAN HABERİ YOK İSE SADECE KENDİ ARAMIZDA KALIYOR,

SON OLARAK, ŞUNU DA BELİRTMEK İSTİYORUM, ARACIN POZİTİF VE NEGATİF YÖNLERİNİ TABİ Kİ YAZALIM VE ALACAK KİŞİLERE BİLGİ OLSUN AMA BU ARACI YERDEN YERE VURURSAK KAYBEDEN BİZ VE BU ARAÇTAN MAHRUM OLUP EKSİK DONANIM, SERVİS VB. BAKIMINDAN NİSSAN QQ'YA, MOKKA'YA iX30'A MİLLET VERDİĞİ YÜKSEK PARALAR İLE KALACAK.

**** DAHA ÖNCE DE DEDİĞİM GİBİ; BU ARAÇTA ALINMAYACAK KADAR BÜYÜK PROBLEM KESİNLİKLE YOK, BEN BU FORUMDA SADECE 1 KİŞİ DE GÖRDÜM, O DA İZMİR'DEYDİ ARKADAŞ, NE YAPTI BİLEMİYORUM.ONUNDA SORUNU ARAÇTA VİTES GEÇİŞLERİNİ YAPMIYORDU, SORUN TAMAMEN ŞANZIMAN İLE ALAKALI OLABILIR.

ONUN DIŞINDA 6 AYDIR BİR FİİL HERGÜN BAKTIĞIMDA HEP "KEŞİF PAKETİ" İLE TEKNİK DONANIM SORUNLARI GÖRDÜM, ONLARDA SENSÖRLER VB. ÇOK CİDDİ BİR ŞEY DEĞİLDİ ( CİDDİ DERKEN, ARACIN YÜRÜMESİNE, GİDİŞİNE ENGEL):soru

BU BAŞLIK ALTINA GEREKIRSE HERKES FİKRİNİ YAZSIN,hımm

AÇIKÇASI BEN ŞU AN BİR SUV ALSAM, GİDERİM KADJAR ALIRIM HEMDE GÖZÜM KAPALI, ÖYLE Kİ KARDEŞİME BİLE ALDIRMAYA ÇALIŞIYORUM.:))

YÜKSEK DONANIM (UFAK EKSIKLER HARİC) KONFOR, AZ YAKIT TÜKETİMİ ( 1500 KG ARABA İSTANBUL'DA 0.21 KURUŞ YAKAR MI? HEM DE OTOMATIK), DÜŞÜK VERGİ, 20 BİN KM BAKIM, EURONCAP'DAN 5 YILDIZ... BUNLARI 95 BİNE HANGİ ARACTA ALABILRISINIZ?:bravo

A5Pv4B.png
[/URL][/IMG]

CyberJava

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok haklısınız. Belirtilen sorunlar gerçekten ciddi sorunlar değil. Sensor vs. Bunlar da yazılımla çok rahat halledilecek şeyler. Açıkcası ben de herkese tavsiye ediyorum Aynı şekilde kayınpedere aldırmaya çalışıyorum. Şu an SUV kategorisinde fiyat/performans (performans derken yanlış anlaşılmasın sizin söylediğiniz gibi donanim, yakıt tüketimi, sessizlik, otomatik vites teknolojisi açısından) rakibi bulunmuyor.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Yıllar önce yeni kasa Kangoo çıktığı zaman da aynı şeyleri yaşamıştık ve ben olumsuz yazan arkadaşları çok uyarmıştım hatta bir çok konuyu sırf bu yüzden kaldırmıştım, Clio 4 ler ilk çıktığı zaman da benzer konular açılmıştı ve ben bu konulara müdehale ettiğim zaman Renault'nun yalakalığını yapmakla suçlanmıştım :)
Kullandığınız araçları kötüleyerek hem sıfır satışlarını etkilersiniz hem de 2. el piyasasının kötü olmasına neden olursunuz, ufak tefek sıkıntılar elbette olacaktır, araçlarınız zaten garanti kapsamın da ve firma bu sıkıntıları gidermek için ne gerekiyorsa yapıyor...

Mantıklıseçim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sorun yok

Ben de kadjar kullanıcısıyım almadan çok araştırdım. Dizel Motor edc otomatik kombinasyonu çok başarılı. Bu cüssede olup bu kadar az yakan başka bir rakibi kesinlikle yok. Dizayn göreceli bir kavram olduğundan yorum yapmıyorum ama ben severek kullanıyorum., özellikle led farları çok güzel duruyor. Yol tutuşu, performansı çok iyi. Düz opsiyonsuz icon araçlarda bile rakiplerinin üst donanımda sunduğu özelliklere sahip. Açık fiyat avantajı var. Alacak arkadaşalara rahatlıkla öneririm.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Clio 4 içinde çok şeyler yazıldı ancak kendini ıspatladı bu yıl sınıf birincisi.Kadjar da öyle olacaktır ,çünkü EDC sıkıntısız ve tam uyumlu olmuş.Sorunlu dsg kullanıcıları bile EDC ye geçecektir.Passatta bile hız sabitleyici ,anahtarsız giriş gibi donanımlar için highline almanız gerekiyor ki oda 15-20 bin pahalı.

Örneğin Kadjar icon bazda geri görüş kamerası standart bakın bakalım hangi premium markalarda hangi donanımda standart ve kaç lira.

Geçen yıl ki satış rakamlarına bakarsanız yılın yarısından sonra piyasaya çıkmasına rağmen iyi satmış yıla vursak yılı sportage civarında kapatmış,

Yani bu kadar yazılana rağmen çok çok iyi sattı çünkü olumlu yorumda çok fazla özellikle tüketime inanamıyorlar.

Kadjar avrupada da en hızlı yükselen model olmuş.Merak etmeyin 2016 da sınıf birincisi olur yeter ki istenen donanımda araç gelebilsin.Avrupadaki yoğun talep nedeniyle sınırlı geliyor.Tiguan dizel skandalından sonra 1.6 dizelle gelmeyip 2.0 dizelle gelecekmiş.Benzinliside 1.4 ve sorunlu d sg.Hyundai ve kia 1.6 dizel getirmiyor.QQ da Kadjarın yanında ufak duruyor ve bakım problemleri.

Yerden yere vurmadan hertürlü sorun yazılabilir ,olumlular gibi .Kadjar paket olarak çok çok başarılı araç C sınıfı ve çoğu D sınıfına tercih edilebilir
:eyv

scintigraphy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar QQ'da mükemmel degil ki, babamda var ben de kullanıyorum yaşadığımız sorunları aktarayım. 2014 1.6 dci X-tronic PP var, ikinci ayında xtronic vitesin selenoid vanası arızalandı araç yolda kaldı, bize insignia verdiler 1 ay onu kullandık. Vites Japonya'ya gitti ve degisim kararı alındı, yani aracın şanzımanı değişti. Daha sonra aynı kadjar gibi sensör hatası vermeye başladı. Düz yolda giderken sensörler ötüyordu, biri arızalandı daha sonra tamamen kesildi, sensör değişikliğine gidildi. Yani kısacası bu sensör arızaları sanırım SUV piyasasında kronik problem haline geldi.. Kadjar f/p olarak ideal duruyor şu an için.

Sent from my iPhone using Tapatalk

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@alfa-xxx in mesajına baktığımda ben şunu anliyorum;
Clio hala rüzgar sesi gibi hiç de kucumsenmeyecek bir probleme sahip ve b u nun gibi başka sor u nlar. Ve forumda da herkes b u nu yazıyor. Buna rağmen 2015 de SATIŞ rakamlari olarak birinci seçildi. Yani, bizim burada yaptığımız kötü yorumlar alıcıyı çok da etkilememiş.

For u mun mantığı bilgi paylaşımı. Arabada problem varsa herkes okusun bilsin. Zaten aracı satarken ben de söylerim.
Sıfır alınmış bir araç da sorun çıkması bence problem. Ister sensor arızası olsun ister far patlagi. Yurusun yeter gerisi bizim için problem değil diyorsak çok daha uygun fiyata araçlar var, en basitinden joy paketler var. icon için 15bin veriyorsam çalışacak o özellikler.

Rangoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben aractan memnunum herhangi bir sorunum yok @ustanin da dedigi gibi kul yapisi ariza olma olasiligi her zaman var. Arkadasim sifir golf almisti daha araca 200 km de iken sanzimandan ses gelmeye basladi. Servis tarafindan parca degisimi yapildi. Bunlar olagan seyler.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alicem123

Ali Öztürk, Megane 3 1.5 DCİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende megane 3 yerli var aracın çok uzun uğraşlar sonucunda sağından solundan gelen trim seslerini kesmeyi başardım ve ciddi anlamda araçtan çok büyük zevk almaya başladım. Ben aracımda nokta çizik olsa kafama takıp uyumayan bir insan olarak aracımdan çok memnunum gerek yol tutuşu olsun gerek hızlanması gerek motor yalıtımı ve rüzgar fitilleri. Şu konuda çok pişmanım aracı aldığım zaman yerli/ithal farkını bilmiyordum bilseydim eğer aracın ya gt line versiyonunu alırdım yada sw versiyonu,ama iyi ki almışım dediğim bir araç.

Aykut_25

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arızadır çözülür tamam. Ama üstüste saçma sapan ve çözülemeyen arıza olursa da yerden yere vururum.. Gerçekleri saklamaya gerek yok..