Kadjar'i bizler maalesef çok kötü tanitiyoruz

almera

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
@alfa-xxx in mesajına baktığımda ben şunu anliyorum;
Clio hala rüzgar sesi gibi hiç de kucumsenmeyecek bir probleme sahip ve b u nun gibi başka sor u nlar. Ve forumda da herkes b u nu yazıyor. Buna rağmen 2015 de SATIŞ rakamlari olarak birinci seçildi. Yani, bizim burada yaptığımız kötü yorumlar alıcıyı çok da etkilememiş.

For u mun mantığı bilgi paylaşımı. Arabada problem varsa herkes okusun bilsin. Zaten aracı satarken ben de söylerim.
Sıfır alınmış bir araç da sorun çıkması bence problem. Ister sensor arızası olsun ister far patlagi. Yurusun yeter gerisi bizim için problem değil diyorsak çok daha uygun fiyata araçlar var, en basitinden joy paketler var. icon için 15bin veriyorsam çalışacak o özellikler.

Tamamı ile katılıyorum. Arıza problemdir. Belki borca girerek 100.000 Tl verdiğiniz bir aracı daha bayiden eve görürürken ya da yeniliğin verdiği hevesle aracı kullanayım diyorsun, orasından burasından ikaz alıyorsun veya birtakım sesler duyuyorsun. Bu kabul edilemez. Evet bu sadece Kadjarda olmuyor diğer markalarda hatta premiumlarda oluyordur örnekler veriliyor. Ancak bu problemler diğer markalarda da oluyor basit sensör arızaları yazılımla vs düzelir demek evdeki tozları halının altına süpürmek gibi. Kadjarda da olmayacak diğerlerinde de. O sensörün parasını alıyorsan, hatta o sensörler için müşterine sıra yazıp bekletiyorsan o sensörler sorunsuz olacak. Dediğim gibi bu yazdıklarım sadece Kadjar için değil hepsi için.

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Dun bende renaultun resmi facebok sayfasinda bir kisinin yorumunu okumustum kadjar yeni olmasina ragmen sorunlu bir arac diye bahsediyolar renault fan gruplarinda diye

solidgrind

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün forumlarda VW ya da DSG ile ilgili sorunları çarşaf çarşaf okuyabilirsiniz ama VW satışları bundan pek etkilenmez, ikinci elde bile. Ben Renault almadan önce forumlarda her markayı olumlu olumsuz okudum ve araçları da denedim. VW almaya karar vermiştim, ki DSG sorununu da göze alarak. Daha sonra VW 'den vazgeçip Renault 'u iyice inceleyince sıfır Renault 'larda ortaya çıkan problemlerin diğer markalarla karşılaştırıldığında daha basit ve çözülebilir olduklarına karar verdim.

Ayrıca Kadjar 'la ilgili bahsedilen problemleri bilmek potansiyel alıcıların hakkı. Sizin için küçük olan bir problem başkasını aracından soğutabilir, o yüzden almadan önce bilmeleri gerekir. Alacaklar vazgeçer ya da ikinci el değeri düşer diye olanları saklamak doğru gelmiyor bana. Dediğim gibi ben Clio 'nun olumsuz yönlerini öğrendim ve göze alarak satın aldım.

Belki Kadjar gibi 100K 'lık segmente çıkınca yakıt olayı biraz geri planda kalıyordur ama diğer marka araç sahipleri ile konuşurken konu dönüp dolaşıp yakıt tüketimine geliyor ve DCi 'ın tüketimi onların yutkunmasına neden oluyor :)

brawogt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dun bende renaultun resmi facebok sayfasinda bir kisinin yorumunu okumustum kadjar yeni olmasina ragmen sorunlu bir arac diye bahsediyolar renault fan gruplarinda diye

Araçtaki ufak tefek tasarım hataları ve eksikliği hissedilen donanımlar ( mesela acık kalan camların kumandadan kapanmaması, cam kapama tuşalrının şoför tarafı hariç tek tık olmaması ve ışıksız olması) yüzünden SORUN olarak algılanıyor.

Halbuki araçtaki sorunlar:

1- Keşif Paketin Sensörlerinin gereksiz yere ötmesi (bende keşif paketi yok, iyi ki de almamışım)
2- Yazılımla giderilebilen ufak tefek uyarı ikazları
3- Çok nadir sadece şu ana kadar 2 kişide çıkan mazot pompası arızası (2 saatte orjınali ile değiştiriyorlar)
4- Navıgasyon'da CANLI TRAFIK uygulamasının YANDEX ve İBB TRAFIK GİBİ olmaması

PEKİ BUNLARA RAĞMEN BU ARAÇ ALINIR MI?

HEMDE ZAMAN KAYBETMEDEN,

AĞUSTOS AYINDA 95.000 OLAN ARAÇ ŞU AN DA 103.000 TL ( 1.5DCİ EDC ICON 17 İNCH)

turkuaz53

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayalini kurduğum araçlardan biri kadjar,ama bu duyduğum ve gördüğüm şeylerden sonrası acayip soğudum,ben bu aracı zevk ve keyif için alacağım ona göre 100 bine civarı para vereceğim fakat öyle basit hatalarbvarki sanki renault ilk defa araç çıkarıyor, bir aracın aynasını titremesi nedemektir cam açma düğmelerinde ışık olmaması, aracın camlarını uzaktan kaldıramama, düğmeye basarak anahtarsız giriş işıksız torpido gözü, teyibi açıp bass vurdurduğund titreyen cam ve aynalar diğer sensör problemlerinden bahsetmiyorum bile. Ben clio almıyorumki bu gibi şeylere göz yumuyım renonun en pahalı araçlarından birisi bu, bu gibi hataları ilk defa piyasaya giren bir otomobil firması belki yapar, torosundan megane 3 ne kadar bütün modellertini aldım ama bu aracı almaktan çekiniyorum inşallah bu problemler halledilir megane 4 de bu gibi hatalarla çıkarsa renaultun sonu olur.

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Rangoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçtaki ufak tefek tasarım hataları ve eksikliği hissedilen donanımlar ( mesela acık kalan camların kumandadan kapanmaması, cam kapama tuşalrının şoför tarafı hariç tek tık olmaması ve ışıksız olması) yüzünden SORUN olarak algılanıyor.

Halbuki araçtaki sorunlar:

1- Keşif Paketin Sensörlerinin gereksiz yere ötmesi (bende keşif paketi yok, iyi ki de almamışım)
2- Yazılımla giderilebilen ufak tefek uyarı ikazları
3- Çok nadir sadece şu ana kadar 2 kişide çıkan mazot pompası arızası (2 saatte orjınali ile değiştiriyorlar)
4- Navıgasyon'da CANLI TRAFIK uygulamasının YANDEX ve İBB TRAFIK GİBİ olmaması

PEKİ BUNLARA RAĞMEN BU ARAÇ ALINIR MI?

HEMDE ZAMAN KAYBETMEDEN,

AĞUSTOS AYINDA 95.000 OLAN ARAÇ ŞU AN DA 103.000 TL ( 1.5DCİ EDC ICON 17 İNCH)
Bende de icon var herhangi bir sorun yok. Sonucta seri uretim araclar hata olmasi normaldir. Garantide bu yuzden sonradan olusabilecek arizalarin giderilmesi icin var. Her aracta ariza olacak diye birsey yok.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lias

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha önce yazdığım gibi kadjar fason üretilmiş bir araç gibi. talisman, megane, escape, scenic aynı dönemim araçları olmasına rağmen kadjarın iç dizaynı bunlardan farklı QQden alınıp şişirip millete sundular. içinde hiçbir çalışma yapmadan uyduruk bir dizaynla gazlamışlar. ufak tefek arızaları yazıyorsunuz, 110bin vereceksin ertesi gün servisin yolunu tutacaksınız öyle mi? bu işler usa olsa adamın bitarafını keserler.

Gökhan DOĞAN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 20 Ocak 2016 tarihinde 2015 model 1.5 DCİ ICON manuel vites Kum Beji Kadjar'ımı OYAK indirimi ile 83500Tl'ye aldım. Almadan önce çok araştırdım. Daha önceki aracım Toyota AURİS idi ve sık sık alının vurması dışında çok memnundum.Tekrar yeni bir araç almaya karar verdiğimde doğal olarak memnun olduğum Toyota'ya baktım ilk önce ve daha başka markalara da baktım. Fakat bu paraya ikince el Focus ve Corolla satıyorlar. Bu aracı aldığıma çok memnunum. Otomobil fiyatına SUV'a biniyorum ve şu an için fiyat performans olarak çok memnunum. İyiki paramı başka bir araca yatırmamışım

bambam11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 20 Ocak 2016 tarihinde 2015 model 1.5 DCİ ICON manuel vites Kum Beji Kadjar'ımı OYAK indirimi ile 83500Tl'ye aldım. Almadan önce çok araştırdım. Daha önceki aracım Toyota AURİS idi ve sık sık alının vurması dışında çok memnundum.Tekrar yeni bir araç almaya karar verdiğimde doğal olarak memnun olduğum Toyota'ya baktım ilk önce ve daha başka markalara da baktım. Fakat bu paraya ikince el Focus ve Corolla satıyorlar. Bu aracı aldığıma çok memnunum. Otomobil fiyatına SUV'a biniyorum ve şu an için fiyat performans olarak çok memnunum. İyiki paramı başka bir araca yatırmamışım

daha 2 hafta olmamış aracı alalı. bu kadar erken konuşmayın. yol sesi, rüzgar sesi, yağmur sesi, vites sesi vs çıkmaya başlayınca tekrar yorumlarınızı bekleriz. :D

Mantıklıseçim

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kadjarım var 2000 km dir kullanıyorum. Arabada trim sesi , yol sesi yok. Çok sessiz ve konforlu. Rüzgar sesi ise 130dan sonra başlıyor ama herhangi bir anormal durum yok. Kutup pakrti hariç full paket aldım ve çok memnunum. Aracı gidin test edin. Sanal platformlardaki yol sesi vs. var diyenlere kulak asmayın. Önemli olan test ederken sizin ne görüp ne duyduğunuz. Herkes kendi beğenisi ve algısı ölçüsünde konuşuyor. Bir çok olumlu veya olumsuz yorum yapan kişi emin olun aracı ancak internetten görüp inceleyerek yorum yapıyor. Gerçeğinden haberleri bile yok. Bir de firma elemanları (trolleri) var özellikle yanıltıcı yorum yapmak için çabalıyorlar. En iyisi BİZZAT incelemek ve karar vermek.