Kadjar'i bizler maalesef çok kötü tanitiyoruz

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.
Soket yapısı uyar mı bilmiyorum ama fiyat olarak güzel kumandadan cam kapatma modülleri var.Mesela;
http://www.aliexpress.com/item/Car-...50&btsid=7b8cbdaf-791f-44f7-b735-234c97e180e7

http://www.aliexpress.com/item/Free...50&btsid=7b8cbdaf-791f-44f7-b735-234c97e180e7

Bir de aşağıdaki linkte kumandadan hem kapatma hem de açma fonksiyonu var.İngilizcesi biraz bozuk yazılmış ama yanlış anlamadıysam 4 cam araba kilitlenince otomatik kapatılıyor,ön camlar tuşa belli aralıkla basılınca 2 li olarak kapanabiliyor ya da açılabiliyor.Ama fiyat biraz pahalı;
http://www.aliexpress.com/item/The-...50&btsid=e46531b5-0eef-4faa-94ca-24e84bf617a5

umitkayi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

aliseckin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 den beri Kadjar sahibiyim..aracımdan memnunum sadece bursa izmir yolundaki servisten hiç memnun değilim...birkaç sefer sıkıntı yaşadım mahkemeye verme aşamasına geldim ve sorunumu çözdüler ama öncesinde bayağı sıkıntı yaşattılar...bence araba kadar serviste önemli...

met52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2015 den beri Kadjar sahibiyim..aracımdan memnunum sadece bursa izmir yolundaki servisten hiç memnun değilim...birkaç sefer sıkıntı yaşadım mahkemeye verme aşamasına geldim ve sorunumu çözdüler ama öncesinde bayağı sıkıntı yaşattılar...bence araba kadar serviste önemli...

Bende o şubeyle sorun yaşamaktayım kapı kilidim arızalıydı evrak üzerinde tamir edilip fatura kesilmesine rağmen kilidim tamir olmadı en sonunda heykelde mais şubesine götürdüm ve kilidi yeni kilitle değiştirerek sorunumu hallettiler.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Cenk3564

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet kardeşim bende 15 ekim de yeni aldım.1.5 dci edc icon 3 yıldır tüm suv ları araştırdım bu segment te alınacak en iyi en donanımlı az yakan ve fiyatı diğerlerine göre daha makul araç kesinlikle KADJAR. Renault servisi araçlarına sattıktan sonra da sahip çıkıyor

River

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamlar.

2018 Kadjar dizel manual TouchRoof. Alırken verdiğim araç 10.000 km. de 14 aylık Passat. Genel olarak benim son derece olumlu izlenimlerim var. Passat taki bunalmışlık daralmışlık ve Doğuş otodaki görgüsüzlük ve kibirden sonra bu ve benzeri nedenlerle araba bana ilk günlerde ilaç gibi geldi. Hakkını yemiyorum, overall da baktığımda hele f/p arabanın hak ettiği şey "helal olsun".

AMA
burada yazmayacağım kimi detaylar var ki ( Start/Stop'un saçma çalışmasından, MAIS in bana sattığı ve üzmeden 2. gün iade aldığı multimedia navigasyon sisteminin kararsızlığı ve Android seviyesindeki uygulama uyumsuzluklarından falan bahsetmeye kalkarsam en az 10 maddelik liste önümde. ) bana denizi geçip derede boğulmuşlar dedirtiyor. YAZIK bu kadar iyiye yakın bir araç üretip te 8-10 maddelik bir listede takılmak bana komik gelmeye başladı. Sanırsam fransız mühendisler daha az şarap daha çok kafa yorma / disiplin arasında kararsız kalmış olmalılar. Benim bu arabada gördüğüm bütün eksiklikler / hatalar / saçmalıklar giderilse Reno tedarik imkanları bazında ele alırsak araç başına 1000 Euro etmez bir maliyet artışı ile dostuna düşmanına MÜKEMMEL dedirtebilirmiş fransızlar.

Son söz Passat'ını geri istermisin ?
ALLAH KORUSUN

Kazasız - belasız, sorunsuz araç kullanım dileklerimle.

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjar da ilk çıktığından beri olması gerekenler ;
1.2 TCe Otomatik
1.5 4x4 Manuel ve otomatik
1.6 Manuel ve otomatik (isteğe bağlı 4x4)

Ayrıca ilk çıktığından beri multimedya sistemi android auto ve apple carplay desteği sunmalıydı.

Bunlar ile bence çok daha fazla satış oranlarına ulaşırdı.

Bu sınırlı seçenek kısıtlaması hatasını her marka yapıyor. Örn; Hyundai Tuscon a ilk çıktığıda 1.6 Dizel koymadı ve belki de çok daha büyük satış oranlarını baltaladı. Gibi gibi..

Unutmadan; bir de değişik iç renkler de fena olmazdı. Siyah da siyah, iç karartıyor!

ghent

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadjar da ilk çıktığından beri olması gerekenler ;
1.2 TCe Otomatik
1.5 4x4 Manuel ve otomatik
1.6 Manuel ve otomatik (isteğe bağlı 4x4)

Ayrıca ilk çıktığından beri multimedya sistemi android auto ve apple carplay desteği sunmalıydı.

Bunlar ile bence çok daha fazla satış oranlarına ulaşırdı.

Bu sınırlı seçenek kısıtlaması hatasını her marka yapıyor. Örn; Hyundai Tuscon a ilk çıktığıda 1.6 Dizel koymadı ve belki de çok daha büyük satış oranlarını baltaladı. Gibi gibi..

Unutmadan; bir de değişik iç renkler de fena olmazdı. Siyah da siyah, iç karartıyor!

1.5 dCi otomatik 4x4 kesinlikle olmalıydı. Ayrıca Carplay ve Android Auto fikrinize katılıyorum. Bunun dışında camların araç dışından kapanmaması, arka tarafta havalandırma peteği olmaması, iç mekanda tek bir ışık bile olmaması (ambiyans) ve dört camın otomatik olmayışı benim gördğüm en büyük eksikler.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
makyajlı kasada vites önü usb girişlerinin olduğu bölgeye ambiyans ışığı koymuşlar. arka taraf havalandırma petekleri şuanda mevcut aslında, ön koltuk altlarında.

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir Kadjar sahibi değilim, fakat YouTube dan o kadar çok videosunu izledikten sonra Renault nun Kadjar da çorbadaki sinek muhabbetine benzer hatalar yaptığını ve belki de bu sebepten istenilen satış oranlarına yaklaşamadığını düşünmekteyim. Örnek verecek olursak:
Icon donanımlı modelinde bile cam açma/kapama düğmelerinde ışıklandırma olmaması nedir? Bunun sebebi Qashqai ile "fazla" kardeş olmasıdır belkide...
Bunu da bir kenara bırakır da başka bir açıdan bakarsak; Renault onyıllardır ülkemizde üretim yapan, ülkemiz insanının beklentilerini en iyi bilmesi gereken bir marka. Buna rağmen hele ki fiyatı ve sınıfı itibari ile Kadjar gibi bir araçta "saçma" denilebilecek elsikler yapması akıl almaz bir durum oluyor! Hele ki özellikle Clio 4 ten beri olan ilk müşterileri "test müşterisi" yerine koyup, şikayetleri kabul de etmeyip, üretimine başladığı aracı sessizce 1-2 sene sonra bu kabul etmediği şikayetleri de hallederek üretmeye devam etmesi güveni de sarsamakta. Bakın hemşerisi Peugeot dibi gören bir firma idi, şimdi başta 3008 modeli ile nasıl kalitesini arttırdı. Piyasada onca sınıf yaratan bir marka, olan bir sınıfa bir model sokuyorsa daha iyisini yapması gerekir kanımca. Bakın bu hatayı Hyundai Tuscon ile yaptı! Yükselen bir SUV sınıfı var be özellikle bu sınıfta da her sınıfta olduğu üzere dizel+otomatik isteniyor, sen kalk üretim de yaptığın, tanıman gereken ülkeye hem dizel getirme, hem de çok yakan benzinli motor koy. Bu benzin fiyatlarıyla! Pasatadan bu şekilde mi pay almaya çalışıyorsun?!
Sonuç olarak evet ülkemizde bu sınıfın lideri Qashqai idi, idi diyorum çünkü bence bizdeki japon hastalığı+kırılması zor önyargılarımızdan dolayı Kadjar daki gibi ufak tefek eksiklerine rağmen uzun zaman qashqai oldu fakat artık görmezden gelemeyecekleri bir 3008 var. Aracın en boşunda bile güzel özellikler var.
Artık bir marka bir sınıfa sonradan bir model çıkarıyorsa, sınıfındaki rakiplerine ve özellikle de satışı yapacağı ülkedeki insanların da beklentilerine dikkat etmeli! Yoksa vay niye satmadı bu araba diye hayıflanmanın manası yok!

MX5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi