Kale radyatörler nasıldır

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim radyatör rahmetli oludu galiba araba çok su eksiltiyordu suan haftada 1-2 litre eksiltiyor çok fazla bence radyatöre baktım araba çalışırken buhar çıkıyor ve radyatörün altı kople su dolu ve akıyor.tamirciye götürdüm tıkayıcı attı felan malesef yine eksiltme devam ediyor bugün ardım değişilmesi gerek dedi kale takalım dedi zaten eskiside kale bn bu rabayla ne yapacam ya aldığımdan beri bnden çok tamircide araba öle uzun yola ve çok binen biriside değilim arabanın motoru hariç tamir edilmeyen hiçbir yeri kalmadı.şuanki masraf 450tl civarı 150- 200 arasıda radyatör masrafı çıkaretti 600 2 ayda 600 tl al başına belayı :sinirli

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Piyasadaki en iyi orjinal radyatördür.

m.ali01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim renault 19 aracında radyatör tıkanmış araba hararet yaptı :( 140 TL kale marka aldım kale piyasadakinin iyisi dandik bir marka vardı 100 tl veriyorlardı

Şuan kullanıyorum hararet eskisinden de düşük su eksiltme falan zaten yoktu şuanda yok.

Tavsiye ederim

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürler arkadaşlar sanırım bende alacağım radyatör gidik artık.tamire 50 60 vereceğime en azından sıfır alınmış olur.ne yapalım kısmet.hep su eklemektense

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim radyatör rahmetli oludu galiba araba çok su eksiltiyordu suan haftada 1-2 litre eksiltiyor çok fazla bence radyatöre baktım araba çalışırken buhar çıkıyor ve radyatörün altı kople su dolu ve akıyor.tamirciye götürdüm tıkayıcı attı felan malesef yine eksiltme devam ediyor bugün ardım değişilmesi gerek dedi kale takalım dedi zaten eskiside kale bn bu rabayla ne yapacam ya aldığımdan beri bnden çok tamircide araba öle uzun yola ve çok binen biriside değilim arabanın motoru hariç tamir edilmeyen hiçbir yeri kalmadı.şuanki masraf 450tl civarı 150- 200 arasıda radyatör masrafı çıkaretti 600 2 ayda 600 tl al başına belayı :sinirli

nasıl güldüm ilk önce mesajına yanlış anlama bizim başımıza da aynı şeyler geldiya o yüzden kendimi gördüm biran
biz hararet yaptırdık 2000 tl yedik diğer masraflar hariç sen gene farkına varıp ucuz kurtuluyorsun hemde yeniliyorsun canın sağolsun ondan sonra binmesi keyifli oluyor bunuda diyim ha selamlar

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Haliyle ilk arabam motor çok güzel ama hep ufak tefek şeyler umursanmamış öylecee binilmiş. güldürebildiysem ne mutlu bana.bizim enişte diyo senin arabayı alan adam yaşadı ilk arabayı aldım hemen motorsilk attım.arabanın orjinal cantları ben aldığımda leş gibiydi ne yapsam oo kir ve balata tozu çıkmıyor hemen internetten sonax jant temizleyici,lastik temizleyici.iç döşeme temizleyici vsvs aldım jantlar şuan sıfır gibi döşemeler birdaha temizlenmesi gerekiyor ama eskisinden iyi.

inanın birgün baktım allahalah bu teybin ışıkları neden yanmaz acemiyim düğmeleride göremiyorum teybin bu kaset çaları neden baygın çalar ya bismillah dedim teybi söktüm eve getirdim kople dağıttım kaset bölümü paranparça ettim tek tek temizle yerine düz vsvs anlatması uzun neyse yaptım ışıklar güzel oldu ama biraz fazla ısınıyor tabi yine sök direnç tak baktım yine ısınıyo yine sök diren değiştir derken galiba sadece teybi 6-7 defa söktüm hiç unutmam bir defa teyiple gece saat 3 kadar uğraştım hehe çok titizim.ayrıca hobilerim arasında ev ses sistemi uğraşımda var.ses sistemim kablolarınıda bir kısmını ABD bir kısmınıda japonyadan getitmiştim:D

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hiç şaşma,
Kale al rahat et, hem ucuzdur hem kaliteli... 10 sene gider hiç gitmese...
ama içine koyacağın suya dikkat et, mümkünse çeşme suyu koyma, ya şaşal su koy ya da saf su....
Ben şaşal su doldurdum. Tabi Antifrizi de ihmal etme :)

Becerebilirim dersen, değişmesi basittir. Suyu koyacaksın, hava alması da basittir, uğraşmayı seviyorsan al bir KALE radyatör.
Sök tak çalıştır, güle güle bin....
Tavsiyem, hiç değiştirmediysen, hazır boruları sökmüş ve suyu boşaltmışken bir de termostat değiştir, pahalı bişi değil. 15-25 tl arası birşeydir...

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Şu an piyasanın en iyisi kale diyebilirm.:eyv

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler yılbaşıdan sonra değiştireceğim cehennemli arkadaşın dediği dibi sökülmüşken termostatıda değiştiriym kafam rahat etsin.borularıda temizlemesini söylerim.

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kalitelidir düşünmeden takılabilecek güzel bir muadil bir parça :eyv