Kale radyatörler nasıldır

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi arabanın rolantide böle batır batır etmesi motor böle sanki saat gibi deilde arasıra tekliyo gibi oluyor nedeni ne olobilr.lpg ci buji koblalarını çıkartı tek tek bunun sibop ayarı yapılması gerekiyor dedi ustaya gittik birlikte 40tl alırım yarın getir araba soğusun öle yepelım dedi.arabadan soğudum yardımcı olurmusun abi
Pat pat sed çıkıyorsa Ateşlemeden yapıyodur ben bujileri değiştirmiş dim yeni değiştirmeme rağmen

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bujileri değiştirdim yeni bujileri radyatörü değiştirdikten sonra oldu

Son düzenleme:

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm kardeş senin araç enjeksiyonlu benki karburotörlü.her neyse benkinde ne stop etme ne geç çalışma gibi bir sorun yok.rolanti tam 10 da kayma yok soğukken çalışma sorunu oluyordu onuda lpg ayarı yaptırdım rüzeldi gibi

sorunum bujileri değiştirdikten sonra arabanın çalışması biraz farklılaştı size şöle izah edeyim komuk olcak ama arabanın motoru aynenen böle hırhrıhrıhrıhırhırıhrıhırıhırı 10 saniye böle motor tam çalışması gerektiği gibi çalışıyor sonra ses birden hırp hırp hıp deyip 2 saniye sürüyor.sanki arabannı atıyorum devri hep 100 de sadece oo iki saniyede 95 felan oluyor ve araba yine toparlıyor gibi bu böle hep devam ediyor.bu durum arabanın içinde arabayı sallıyor ve hiç hoş bir durum deil.sibop ayarı tüp ayarı yapıldı ama bence hala var sibop ve tüp ayarından sonra araba baya rahatladı çekiş olsun marş basma olsun ama bu nedir arkadaşlar hayattan soğudum resmen.

banasanki bujiler yan sanayi gibi geldi neden derseniz sadece bujileri değişmeye 20tl aldılar ben geçenlerde sordum bujiyi malzemcide takımı 25 veya 35tl demişti el emeği buji nasıl 20tl olur acaba orjinalmı deil arkadaşlar bana acil yardım edin allah rızası için kafayı yedim yicem.

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sonunda arabayı yaptırdım tavan lambası su kaçağı kalmadı.iki haftadır su eksiltme sorunu kalmadı.motordaki sarsıntındı gitti.

ujnat81

Tanju DEMİR - 81, 1998 Europa 1.6e RNE Alize,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm kardeş senin araç enjeksiyonlu benki karburotörlü.her neyse benkinde ne stop etme ne geç çalışma gibi bir sorun yok.rolanti tam 10 da kayma yok soğukken çalışma sorunu oluyordu onuda lpg ayarı yaptırdım rüzeldi gibi

sorunum bujileri değiştirdikten sonra arabanın çalışması biraz farklılaştı size şöle izah edeyim komuk olcak ama arabanın motoru aynenen böle hırhrıhrıhrıhırhırıhrıhırıhırı 10 saniye böle motor tam çalışması gerektiği gibi çalışıyor sonra ses birden hırp hırp hıp deyip 2 saniye sürüyor.sanki arabannı atıyorum devri hep 100 de sadece oo iki saniyede 95 felan oluyor ve araba yine toparlıyor gibi bu böle hep devam ediyor.bu durum arabanın içinde arabayı sallıyor ve hiç hoş bir durum deil.sibop ayarı tüp ayarı yapıldı ama bence hala var sibop ve tüp ayarından sonra araba baya rahatladı çekiş olsun marş basma olsun ama bu nedir arkadaşlar hayattan soğudum resmen.

banasanki bujiler yan sanayi gibi geldi neden derseniz sadece bujileri değişmeye 20tl aldılar ben geçenlerde sordum bujiyi malzemcide takımı 25 veya 35tl demişti el emeği buji nasıl 20tl olur acaba orjinalmı deil arkadaşlar bana acil yardım edin allah rızası için kafayı yedim yicem.

araç karbüratörlü ve lpg li değil mi?
LPG problemi, bende yaşıyorum ara ara, sanki araba öksürüyor gibi... (bi tek motor soğukken, ısınana kadar) ama LPG filtrelerinin falan değişmesi lazım benim, daha değiştirmedim. şubat mart gibi 10 sene olacak komple LPG değiştiricem... bekletiyoruz şimdilik...
aracı benzinde bırak bi akşam, soğukken ertesi gün bas... benzinde çalıştır bi müddet, izle... aynı problemler var mı yok mu? yoksa sorun kesin lpg de...

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşlar benim arabanın derdi bitmek bilmiyor.bugün motoru temizledim fark ettiğim şey hava filitresinin kazanı tutan mandallardan ikitanesi yok tabi arabayı aldığımdada yoktu sanırım zamanla kırılmış veya düşmüş.her neyse ; elimi üst hava kazanını kapağına ayırmaya çalıştım mandalların olmadığı kısım ayrıldı hafiften sonra bizim enişte gördü burdan hava almıyormu dedi batla dedi öle şeyleri sevmediğim için buraya ne yapabilirim veya açık kalması hava dtengesini bozar mı acil cevap bekliyorum saygılarımla