Kale radyatörler nasıldır

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki bu komple değişecekse bu plastik olandan almasam yenisini alacaksam ne ve hangisinden alayim hepsimi plastik bunlarin plastik olmayan tümü bakir olani yokmu varmi ne dersiniz kale bayini aradim 325 bakir ve plastik olan dedi herkeste plastik mi bu kisim

benim bildiğim yok :) şansına küs!...
al yenisini durum var ise, kullanırken de dikkat et, ne gibi... mesela içine koyduğun suya dikkat et. çeşme suyu koyma, kireçlidir malum... antifiriz ilave et her zaman... gb gb.. ama illaki yenisi de gün gelecek çürüyecektir...
Allah yapısı insan bile bozuluyor, kul yapısı nasıl bozulmaya....

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
al yenisini durum var ise, kullanırken de dikkat et, ne gibi... mesela içine koyduğun suya dikkat et. çeşme suyu koyma, kireçlidir malum... antifiriz ilave et her zaman... gb gb.. ama illaki yenisi de gün gelecek çürüyecektir...
Bugün bostancı oto sanayide kale radyatöre tamir ettirdim bizim araçların radyatör ünün kazanlarından elinde yokmuş hep çöpe atıyoruz dediler sirkülasyonu az olduğu için zor dediler yeniside elimizde yok siparişle gelir dediler sonra baktılar tamir edelim dediler pislik çamur çıktı güzel oldu şimdi çekişi arttı farkını hissettim hayırlısı bakalım ne kadar gidecek

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
antifiriz koymadık evde var diye bugün yada yarın fazla geçirmeden koymalıyım antiriz soğuk havvada 3 marşta çalıştı baya soğuktu ama camlar buz kesmişti cumartesi gecesi pazar sabahı zor çalıştı antifiriz olsaydı çalışırdı saat gibi inşaallah bişi çıkmaz artık onuda koyunca sonuç maşallah olacak çekişi güzel derli toplu soopylerde gelecek onuda takcam yakıt güzel hızı güzel bişi kalmadı gibi bakalım

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm
arkadaşlar acil yardım bekliyorum sizden cumartesi arabayı genel bakım gibi bişeler yapacam eksikleri arzaları yapılacak tabi radyatörde tamirciye bugün sordum bir rena 19 var kaza yapmış dedi radyatörü sağlam orjinal üründedi 100tl gibi bişeye ayarlarım dedi orjinalmı dedim evet dedi.şimdi kafama takılan bu radyatör orjinalse 15-20 yıllık araba bunumu alayım yoksa sıfır kalemi alayım kalenin fiyatı 170 dedi ne dersiniz ne yapmalıyım sizce?orjinal bakır kale alamunyum.

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm
arkadaşlar acil yardım bekliyorum sizden cumartesi arabayı genel bakım gibi bişeler yapacam eksikleri arzaları yapılacak tabi radyatörde tamirciye bugün sordum bir rena 19 var kaza yapmış dedi radyatörü sağlam orjinal üründedi 100tl gibi bişeye ayarlarım dedi orjinalmı dedim evet dedi.şimdi kafama takılan bu radyatör orjinalse 15-20 yıllık araba bunumu alayım yoksa sıfır kalemi alayım kalenin fiyatı 170 dedi ne dersiniz ne yapmalıyım sizce?orjinal bakır kale alamunyum.
Hiç sorma bakır tabiki ve sıfır olan

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Antifriz koymamıştık bu aksam suyu boşalttım yere susuz duruyor araba donmasın diye bişi olmaz değilmi

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sayın memolik tam demek istediğimi anlamadınız galiba orjinal olan bakır ama eski çıkma 100tl diyor. kale alamünyum sıfır 170tl diyor. bn buların hangisini alsam iyi olur.

Son düzenleme:

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sayın memolik tam demek istediğimi anlamadınız galiba orjinal olan bakır ama eski çıkma 100tl diyor. kale alamünyum sıfır 170tl diyor. bn buların hangisini alsam iyi olur.
kardeşim biniciysen sıfır kale bakır olanı al yoluna devam et ikinci el alma radyatörde benim çıkan radyatörü görsen balçık var içinde ne kadar temizlesede yenisinin yerini tutarmı sencede

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sayın memolikk dün arabanın radyatörüne iyice baktım sanki sendeki sorunun aynısı bendede mevcut.radyatöre baktım sadece sağında ve solunda su kaçırıyor senin plastik dediğin radyatörün sağ ve sol tarafları,aynen dediğin gibi radyatörün orta kısmında birşey yok sağ ve sol bölüm ıslak.bu durum arabanın çekişini ve çalışmasını nasıl etkiler?çalışma demişken benim araba motor sıcakken 1-2 saat durduktan sonra geç çalışıyor ya ikinci marşı istiyor yada birinci marşın sonunda alıyor.buda bir sorun gibi geldi bna

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sayın memolikk dün arabanın radyatörüne iyice baktım sanki sendeki sorunun aynısı bendede mevcut.radyatöre baktım sadece sağında ve solunda su kaçırıyor senin plastik dediğin radyatörün sağ ve sol tarafları,aynen dediğin gibi radyatörün orta kısmında birşey yok sağ ve sol bölüm ıslak.bu durum arabanın çekişini ve çalışmasını nasıl etkiler?çalışma demişken benim araba motor sıcakken 1-2 saat durduktan sonra geç çalışıyor ya ikinci marşı istiyor yada birinci marşın sonunda alıyor.buda bir sorun gibi geldi bna
Alper ben anlamam ama etkileyeceği kesin çekişten düşer ewet