Kale radyatörler nasıldır

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zamanında bizde 2000 model kartal vardı sürekli harelet problemi vardı yanlış hatırlamıyorsam 90 lık diye büyük kalenin radyöterini taktırmıştık çok memnun kalmıştık bidahada problem yaşamamıştık...

R9/19 larda çabuk ısınma durumu her zaman vardır ama radyatör sağlam ise ve termostat da açıyyorsa sıcak havalarda 90 dereceyi geçmez araba çünkü fan 85 civarı devreye giriyor...
büyük radyatör olayını bende düşünmüştüm ama olmuyor demişlerdi zamanında.... Radyatörün yanları plastik. çentikli, direkt yuvaya oturuyor. Bilgisayara ekran kartı takıyorsun gibi düşün, yuvaya oturt ve cidayı sık. o kadar...

tazcan44

Muhammet İbrahim ŞAHİN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R9/19 larda çabuk ısınma durumu her zaman vardır ama radyatör sağlam ise ve termostat da açıyyorsa sıcak havalarda 90 dereceyi geçmez araba çünkü fan 85 civarı devreye giriyor...
büyük radyatör olayını bende düşünmüştüm ama olmuyor demişlerdi zamanında.... Radyatörün yanları plastik. çentikli, direkt yuvaya oturuyor. Bilgisayara ekran kartı takıyorsun gibi düşün, yuvaya oturt ve cidayı sık. o kadar...

doğrudur. ben onu düşünmemiştim ama gerçekten memnun kalmıştık. biz araçları takside kullanıyoruz. Mersin de hava da çok sıcak oluyor yazları buna rağmen tık demiyordu..

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende az su eksiltiyor ama fan da çalışıyor ama problem olurmu dikkat ederek binsem problem çıkarırmı ne dersiniz

m.ali01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende az su eksiltiyor ama fan da çalışıyor ama problem olurmu dikkat ederek binsem problem çıkarırmı ne dersiniz

Benim radyatör tıkanınca fan çalışmayınca araba hararet yaptı hararet yapar yapmaz durduğum için sıkıtı olmadı ama fark etmeyip hararette gitmek conta yakmanıza sebep olur minimum maliyet 300-400 TL

Ondan dolayı gözünüz hararette olursa pek sıkıntı olmaz yinede imkan olunca değiştirmenizde fayda var

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm dün ilginç bişeyle karşılaştım, arabayı 1-2 km sürdüm motor biraz ısındı tabi neyse ön kaputu açtım radyatör yedek su kabı minimum seviyede idi deponun kapağını açtım biraz hava çıktı ve su seviyesi yükseldi anlamadım ne olduğunu çok şaşırdım ayrıca radyotör delik havamı yapıyor dedim kendi kendime sizce neden böyle birşey olabilir? saygılarımla

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim radyatör sağlam da yandaki plastik olan yerden sızıntı var bunun için ne yapılabilir sol kazan diyorlar o plastik olan yere borunun girdiği yerden sızdırıyor

cehennemli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim radyatör sağlam da yandaki plastik olan yerden sızıntı var bunun için ne yapılabilir sol kazan diyorlar o plastik olan yere borunun girdiği yerden sızdırıyor

bildiğim kadarıyla değişmiyor. kötü yanı da bu, komple radyatör değişcek....
bildiğim, doğan-şahinlerde vs lehim-kaynak gibi bişi yapıyolar ama bizimkilerde işin içine plastk girince... olmuyor....

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bildiğim kadarıyla değişmiyor. Kötü yanı da bu, komple radyatör değişcek....
Bildiğim, doğan-şahinlerde vs lehim-kaynak gibi bişi yapıyolar ama bizimkilerde işin içine plastk girince... Olmuyor....
peki bu komple değişecekse bu plastik olandan almasam yenisini alacaksam ne ve hangisinden alayim hepsimi plastik bunlarin plastik olmayan tümü bakir olani yokmu varmi ne dersiniz kale bayini aradim 325 bakir ve plastik olan dedi herkeste plastik mi bu kisim

muslumm

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Biktim bu arabanin masraflarindan ya resmen biktim ya torpido gozu acilmiyor kilidi bozuldu galiba araba bni biktirdiya bir kilit durduk yere bozulabilirmi ya kafayi yemek uzereyim.her ay bir sorun daha radyator yapilmadan bi sorun daha