Kaloriferi açınca ancak düşen hararet ?????(Lada)

haldunak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
özellikle rampa çıkışlarımda hararet göstergesinin kırmızı noktasının en tepesine çıkıyor. tırsa tırsa yolculuk yapıyorum.şu ana kadar kırmızının ortalarına çıkar ve kalırdı ancak şimdi tepe yapıyor göstergede. LADA Vega araç biliyosunuz hımm:D
yükselen hararet ancak kaloriferi 20 derece sıcaklıktan yukarılarda çalıştırdığımda düşürüyorum. (bir de rampa aşağı gidiyorsam 4. yada 5. vites gaza basmadan indiğimde) kaloriferi soğuk konumda çalıştırdığımda bir fayda sağlamıyor hararetin düşmesine. bildiğiniz tepe noktasına çıkıyor hararet. sıkıntı ne olabilir, direkt cevabı olur mu? yoksa birkaç problem üzerinde mi durmak gerekecek.
burdaki ustalara hiiç güvenmiyorum. sizlerden gelen yardımlar, cevaplar benim için inanılmaz derecede önemli.
Haydi RFC şu garibe bir yardım.

GooDLive

Mehmet DENİZ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hararet müşüründe sorun olma ihtimali warmı acaba

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Valla ben epey bir soğuk-sıcaklarda ve oldukça zorlayarak Lada kullandım ve sadece 1 kez dostumuzunda belirttiği gibi müşür arızası nedeniyle böyle bir sorun yaşadım,bunun dışında normal değerlerin üzerine hiç çıkmadı,ama benimki Samara idi Vega'larda böyle bir sorun varmı onu bilemiyorum ama %90 müşürde bir hata var gibi gözükmekte onun çözümü ise çok can sıkıcı değil umarım böyle hallolur sorunun.

haldunak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
müşür arızalı olunca sıcak kalorifer çalıştırınca düşebilrmi? inşallah müşürdür, devirdaimden korkuyorum. hoş o da çok para değil ladada ama parça temini zor siirtte :D

GooDLive

Mehmet DENİZ
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benm bildigim kadarıyla dewirdaimde sorun olsa hararet düşmez kolay kolay su eksiltme warmı aracta

haldunak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
su eksiltmiyor

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Termostatta bir sorun olabilir , bence önemli bir sorun teşkil ediyor.

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Termostat demek istiyorum ama aklima fan geliyor... Ustaya gittiginde sana basit ama etkili bi yontem soyleyeyim... Fan'i bi dugmeye baglasin sana sende hararet yukseleceginde kalorifer yerine fanincalistir ben bi cok R9 modelinde gordum valla hatta r19 dada gordum manuel fan .. :) musurde sorun yoksa termostat iyiyse son caren bu olsun

Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

haldunak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fan çalışıyor, 105 derecede fan açması gerekiyor ve göstergeden takip ettiğim kadarıyla sıkıntı yok... yani fanın dönmesi fan çalışıyopr demektir değil mi? soğutma sisteminin çalışmasını hiç bilmiyorum da :D acemice sorularım olabilir.

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
fan çalışıyor, 105 derecede fan açması gerekiyor ve göstergeden takip ettiğim kadarıyla sıkıntı yok... yani fanın dönmesi fan çalışıyopr demektir değil mi? soğutma sisteminin çalışmasını hiç bilmiyorum da :D acemice sorularım olabilir.
100 derecede su kaynar patlatır radyatoru hortumları :) Sen hararet 70-80 dedimi manuel olarak ac fanı kurtul beni dinle :eyv