Kaloriferi açınca ancak düşen hararet ?????(Lada)

icon_58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araca gaz verdiğimde soğutma suyu deposunda su harekete geçiyor, birşeyler suyu döndürüyor sanırım.
suyun kaynama sıcaklığından fazla bir sıcaklıkta fanın devreye girdiğini ilk aracım olan samaramdan da biliyorum, vegayı aldığımda yetkili servise tekrar sordum aynı cevap fan 105 derecede açar, eğer araçta bir sıkıntı yoksa 90lık termostat falan takmayı önermiyorlar, ruslar böyle yapmış :) ben bir termostat siparişi verecem sanırım.
radyatör temizleyici katkılar falan düşündüm ama internette değişik yöntemler falan vardı sirke ordan takıldı aklıma...

hocam araca durduğu yerde gaz verdiğinde , soğutma suyu fokurduyor veya hareketleniyorsa, üzgünüm ama conta yakmış olma ihtimaliniz yüksek. motor yağ çubuğunu çekip bakın bi vaziyet nasıl ?

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
araca gaz verdiğimde soğutma suyu deposunda su harekete geçiyor, birşeyler suyu döndürüyor sanırım.
suyun kaynama sıcaklığından fazla bir sıcaklıkta fanın devreye girdiğini ilk aracım olan samaramdan da biliyorum, vegayı aldığımda yetkili servise tekrar sordum aynı cevap fan 105 derecede açar, eğer araçta bir sıkıntı yoksa 90lık termostat falan takmayı önermiyorlar, ruslar böyle yapmış :) ben bir termostat siparişi verecem sanırım.
radyatör temizleyici katkılar falan düşündüm ama internette değişik yöntemler falan vardı sirke ordan takıldı aklıma...

:eyv:eyv:eyv

haldunak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağ çubuğundan da baktım hatta yağ kapağından da baktım normal gözüküyor durum

haldunak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun ortadan kalktı şükür, termostat değişti iş halloldu :D acaip rahatladım. herbirinize ayrı ayrı teşekkür ederim...