Kasislerde ve kötü yollarda gelen sesler

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok ama bunlar fabrikasyon hatası tamamen.engebeli yola girdiğiniz zaman araçtan tak tuk sesler geliyordu.iyileştirip yolladılar ses yüzde 70e kadar azaldı.dediğiniz biraj denge olayını bende yaptırdım serviste yağışlı yollarda aşınıyor virajlara girerken gacırtı yapıyor.bende her ne kadar yapmasada değiştirdim zaten.maliyetide 5 lira garantiden para bike ödemiyosun.esas sorun direksiyon kutusundaydı.onuda hallettiler.ikeride çıkarırmı sorun bilmiyorum.

direksiyon kutusuna ne yaptılar yağşadılarmı değiştirdilermi[/QUOTE]

direk değiştirdiler bu sorun çünkü kalıplaşmış artık.önceden değiştiriyolardı 3 ay sonra aynı sıkıntı tekrar oluyordu.ben değiştirdiğimde son serisini almıştım iyileştirilmiş şekilde işe yaradı.

hazer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
direksiyon kutusuna ne yaptılar yağşadılarmı değiştirdilermi

direk değiştirdiler bu sorun çünkü kalıplaşmış artık.önceden değiştiriyolardı 3 ay sonra aynı sıkıntı tekrar oluyordu.ben değiştirdiğimde son serisini almıştım iyileştirilmiş şekilde işe yaradı.[/QUOTE]

anladım teşekkür ederim

mrt72nl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bizzat ben değiştirdim.Çoğu araçta fabrikasyon hatası çıkmış direksiyon kutusu ile ilgili.Bunun için servisten haber alamadıysanız Mais Genel Müdürlüğü Renault anasayfasından şikayet dilekçenizi oluşturun ve sürecin hızlanmasını sağlayın.Ben servisten siparişi çekerken aynı anda Maise şikayet yazdım.bana 3 veya 4 gün içinde servisten arayıp mais şasi numaranıza direksiyon kutusunu yolladı servis tarihi aldılar ve gittim.2 saatte halledildi aracım ve olay bitti. şimdi bayram üzeri olduğu için parça gelsede bayramdan sonraya atmaya çalışabilirler.Sürekli irtibatta olun mutlaka.

Değişimden sonra durum nasıl oldu ?
Net olarak direksiyondan gelen bir tıkırtı var ama asıl bozuk yolda komple ön takımdan gelen ve dıreksiyon kutusundan gelen seside bastıran sesler kesildimi?

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kısa bir süre içinde Direskiyon kutusu hakkın'da Maise mail yazıcam

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Değişimden sonra durum nasıl oldu ?
Net olarak direksiyondan gelen bir tıkırtı var ama asıl bozuk yolda komple ön takımdan gelen ve dıreksiyon kutusundan gelen seside bastıran sesler kesildimi?

seslerin büyük bölümü kesildi.Tabi çok hafif duyuyorsunuz ama sorun teşkil etmeyecek kadar önemsenmez.

savasatalik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende direksiyon kutusu bekliyorum 20 gundur dun sikayet ettim bugun beni aradilar ve fransada dreksiyon kutusu kalmadigini soylediler

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende direksiyon kutusu bekliyorum 20 gundur dun sikayet ettim bugun beni aradilar ve fransada dreksiyon kutusu kalmadigini soylediler
Şaka mı? Cidden şaka gibi yani

laswidow

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Takırtı tukurtu deyince akla ; hemen onun adı gelir RENAULT , RENAULT , RENAULT...

fzt66

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar ayni sikayetlerle bende bugun servisteydim usta kontrol etti ve direksiyon kutusundan dedi sonra bu servisin internet agi ile merkeze sordu merkezden direksiyon kutusu degisimi kabul edildi. Ustaya dedimkivbu sikinti kronikmis bilmiyorum ama bi bakalim dedi servis agi uzerinden kontrol edince genelmiş dedi ve seri uretimde bu sorunun cozum tarihi ise 25 temmuz gözüküyor dedi. Direksiyon kutusu siparisi verildii bakem nezaman gelecek...

cimsav

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir göz atın birisi bir çözüm yazmış...
http://www.renaultfanclub.com/megan...esimli-megane-ii-alt-takim-sorunu-cozumu.html

Bende 2005 model Scenic-2 var bende sorun takır-tukur değil de sanki yayların uçları kasislerde oynuyor gibi gacır gucur ses yapıyor. Bunu da bir türlü gideremediler. Ben de bu linkteki çözümü deneyeceğim.