Kasislerde ve kötü yollarda gelen sesler

desiredesire

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende aracımı alalı 2 hafta oldu ve 400 km yol yaptım bende o tarz bir ses yok. sonradan mı oldu sizinkide yoksa ilk aldığınız zamandamı öyleydi. geçen tümsekten geçerken bagaj tarafından tık diye bir ses geldi ama yangın tüpünün yerini değiştirmiştim ondan olabilir diye düşündüm. sizinkite öyle tık diye bir ses mi ve direksiyon kutusu sesi sonradan mı oluşuyor bilgi verirmisiniz.

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bende aracımı alalı 2 hafta oldu ve 400 km yol yaptım bende o tarz bir ses yok. sonradan mı oldu sizinkide yoksa ilk aldığınız zamandamı öyleydi. geçen tümsekten geçerken bagaj tarafından tık diye bir ses geldi ama yangın tüpünün yerini değiştirmiştim ondan olabilir diye düşündüm. sizinkite öyle tık diye bir ses mi ve direksiyon kutusu sesi sonradan mı oluşuyor bilgi verirmisiniz.

Bagaj kilidine wd-40 sıkın tıkırtılar kesiliyor. Sonrasında az bir miktar da gres sürün sorun kalmaz. Direksiyon veya ön takım sesi bende de yok ama servise gidince muhakkak dinleteceğim

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benide 3.günde aradılar ve araçtaki tüm kafama takılan şeyleri yaptırdım.Bika beylikdüzü'ne gidenler Baki ustaya mutlaka uğrasınlar.
Bende gidip gelmekten kanka oldum artık ve sonunda sorun kalmadı.
Bu tür seslerin geldiğini bende ilk başlarda anlayamasamda sonradan bu sorunun var olduğunu bilerek dikkat etmeye başladım ve ciddi bir sorun olduğunu gördüm.Siz siz olun önceden tedbirinizi alın.Mais bu konuda müşterilerini bekletmiyor.

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sabah servisteydim direksiyon kutusu degiscek dedi usta fakat bir iki gun kalcak dedi tatil donusu isallah

2 saatlik işe 2 gün biçmişler.yazık cidden.

bu arada lastik basınçları kaç olacak aracın tam bir bilgim yok.kapı kolunda yazıyor ama Türkiye'ye uyarlı değil sanırım bu :)) ?

mrt72nl

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde Direksiyon kutusu değişecek serviste kayıt var ama hala haber yok diyorlar. Direksiyon kutusu değişen varmı? Forumda bir iki kişi değişti diyor ama tam bi yorum yapılmamış.

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benimde Direksiyon kutusu değişecek serviste kayıt var ama hala haber yok diyorlar. Direksiyon kutusu değişen varmı? Forumda bir iki kişi değişti diyor ama tam bi yorum yapılmamış.

bizzat ben değiştirdim.Çoğu araçta fabrikasyon hatası çıkmış direksiyon kutusu ile ilgili.Bunun için servisten haber alamadıysanız Mais Genel Müdürlüğü Renault anasayfasından şikayet dilekçenizi oluşturun ve sürecin hızlanmasını sağlayın.Ben servisten siparişi çekerken aynı anda Maise şikayet yazdım.bana 3 veya 4 gün içinde servisten arayıp mais şasi numaranıza direksiyon kutusunu yolladı servis tarihi aldılar ve gittim.2 saatte halledildi aracım ve olay bitti. şimdi bayram üzeri olduğu için parça gelsede bayramdan sonraya atmaya çalışabilirler.Sürekli irtibatta olun mutlaka.

renac

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana Kütahya baştaş otomotivde direksiyon kutusunda birşey yok denildi. Bursa'ya gittiğimde bir de maise götüreceğim bakalım onlar ne diyecek. Ben bir ses almıyorum ve şikayetim yok ama belli olmaz garanti süresi bitene kadar oyalayıp sonra veriştirirse kutu yanarız

hazer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar selam bu konu hakkındaki tüm yazıları okuyamadım belki yazmışlardırda çocukluğumdan beri sanayiyle içli dışlı olduğumdan az buöuk hem anlarım hemde çevremde vardır hemde çocukluk arkadaşımın ford servisi var göztepe sanayide aynı sesler benimde aracımda vardı ön takımdaki ses viraj demir lastiklerinden geliyordu göztepe sanayideki yetkili serviste yağladılar ve geçti direksiyon kutusunuda eğerki yağlatırsanız geçicektir eğerki bir problem yoksa.0 arabalarda bunlar çok normaldir çünki yağlanmaz bu tür parçalar ve ses yapar heleki daha bu araçlar yeni çıktı ufak tefek problemler olacaktır

xLe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana Kütahya baştaş otomotivde direksiyon kutusunda birşey yok denildi. Bursa'ya gittiğimde bir de maise götüreceğim bakalım onlar ne diyecek. Ben bir ses almıyorum ve şikayetim yok ama belli olmaz garanti süresi bitene kadar oyalayıp sonra veriştirirse kutu yanarız

Hepsinde olcak diye birley yok tabiki ama zaten anlıyorsunuz.topraklı ve engebeli yollarda takır tukur yapıyor direksiyon.bunu başta fark etmedim ama sonradan okuyunca forumu götürdüm direk.sizde öyle bir olay yoksa boşu boşuna hiç ön takımınızı dağıtıp toplatmayın.2012 serilerinde var bu olay genelde oda zaten anlaşılmayacak birşey değil içinizi ferah tutun

arkadaşlar selam bu konu hakkındaki tüm yazıları okuyamadım belki yazmışlardırda çocukluğumdan beri sanayiyle içli dışlı olduğumdan az buöuk hem anlarım hemde çevremde vardır hemde çocukluk arkadaşımın ford servisi var göztepe sanayide aynı sesler benimde aracımda vardı ön takımdaki ses viraj demir lastiklerinden geliyordu göztepe sanayideki yetkili serviste yağladılar ve geçti direksiyon kutusunuda eğerki yağlatırsanız geçicektir eğerki bir problem yoksa.0 arabalarda bunlar çok normaldir çünki yağlanmaz bu tür parçalar ve ses yapar heleki daha bu araçlar yeni çıktı ufak tefek problemler olacaktır

Yok ama bunlar fabrikasyon hatası tamamen.engebeli yola girdiğiniz zaman araçtan tak tuk sesler geliyordu.iyileştirip yolladılar ses yüzde 70e kadar azaldı.dediğiniz biraj denge olayını bende yaptırdım serviste yağışlı yollarda aşınıyor virajlara girerken gacırtı yapıyor.bende her ne kadar yapmasada değiştirdim zaten.maliyetide 5 lira garantiden para bike ödemiyosun.esas sorun direksiyon kutusundaydı.onuda hallettiler.ikeride çıkarırmı sorun bilmiyorum.

hazer

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok ama bunlar fabrikasyon hatası tamamen.engebeli yola girdiğiniz zaman araçtan tak tuk sesler geliyordu.iyileştirip yolladılar ses yüzde 70e kadar azaldı.dediğiniz biraj denge olayını bende yaptırdım serviste yağışlı yollarda aşınıyor virajlara girerken gacırtı yapıyor.bende her ne kadar yapmasada değiştirdim zaten.maliyetide 5 lira garantiden para bike ödemiyosun.esas sorun direksiyon kutusundaydı.onuda hallettiler.ikeride çıkarırmı sorun bilmiyorum.[/QUOTE]

direksiyon kutusuna ne yaptılar yağşadılarmı değiştirdilermi