clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
biraz önce bayiden geldim axa trafik sigortam - 280 tl / ak sigorta kasko 1075 tl / axa trafik kasko 1275 tl seçim senin dediler ak kasko ile axa kasko ikiside full ve aralarında hiç bir fark yok dedi sadece axa birazdaha olayara çabuk yanıt veriyormuş

teminatlarını kontrol ettiniz mi?

Mlhozkn

Melih ÖZKAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
trafik sigortası 370 lira kocaeli plaka, kasko icinde yıllardır calıştıgımız firma ile gorustum yeni araclar icin bayinin teklifi cogu zaman bizden olur ilk kaskoyu onlar tarafından yaptırırsanız daha uygun olur dedi gercektende. Bayi 5 firmadan en ucuz 1160 lira olarak teklif verdi. Diger firmada 1300 kusur cikarmıstı policelerdeki sartlar aynı. Bende sürekli calıstıgımız firmaya bayi teklifini sundum ve bu fiyata yapıyorlar sizde yaparsanız sizden memnunum ve butun aracalr burdan kaskolu olsun dedim ve kabul edip yaptılar. Kısaca ilk kaskoda bayinin anlasmalı calıstıgı kurumlar daha uygun veriyorlar. Yaptırdıgım kasko allianz bayinin sundugu en ucuz olanda eureko idi umarım yardımcı olur.

SLAYMUTLU

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle hoş geldiniz aramıza! bayan üye olarak 1 yılda burada o kadar çok şey öğrendim ki, erkeklere ahkam kesebiliyorum bazen çevremdekilere yani:D

kasko ücretini belirleyen çok değişkenler oluyor, yaş, meslek, il vb... ilk kasko oluşu da tabii...

fiyatla birlikte teminata dikkat etmeni rica ediyorum, yani kombine limit mi, yoksa şahıs başı kaza başı diye mi yazıyor. manevi tazminat dahil mi? fiyat karşılaştırırken bu da önemli olmalı. bu arada axa'nın mavi kaskosu değil mi o fiyat, bir de lacivert kaskosu varmış çünkü.

ben geçen yıl anadolu'dan kasko yaptırmıştım bu yıl axa, rakip firmadan geldiğim için epey indirim yaptı :D bu da indirebiliyor ileriki yıllarda kasko ücretini.

çiğdem hocam hoşbulduk:) hemcinsimi bulduğuma sevindim. arabayı aldıktan sonra mı ahkam kesmeye başladınız:) acaba bende olabilecekmiyim öyle diye düşünüyorum ama bu forumda biraz daha takılırsam olur gibi :)) çünkü şu an dediklerinizden çok bişey anlamadım :) ben bi kombine bilirim oda eskiden karşıyaka maçlarına aldığım biletler :)) yani sizden isteğim neye onay vermeliyim hangi teminatları sormalıyım kaskocuya. şimdiden teşekkür ederim

anlyldrm

Anıl YILDIRIM, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
valla geçen sene bizde bir eski kasa kangoo vardı kaza yaptık perte çıktı axa 2011 model arabaya 1 ay içinde evrak götür getir işleri sonucunda 22.000 TL para ödedi. Axa çok iyi kesin axadan yaptırın kaskoyu diyemem ama hani parayı çok geciktirmek ve ya değerin çok aşağısında fiyat verip bizi uğraştırmak gibi bişey yapmadı bu yüzden tercih edilebilir İşte en canlı örneği:)

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
çiğdem hocam hoşbulduk:) hemcinsimi bulduğuma sevindim. arabayı aldıktan sonra mı ahkam kesmeye başladınız:) acaba bende olabilecekmiyim öyle diye düşünüyorum ama bu forumda biraz daha takılırsam olur gibi :)) çünkü şu an dediklerinizden çok bişey anlamadım :) ben bi kombine bilirim oda eskiden karşıyaka maçlarına aldığım biletler :)) yani sizden isteğim neye onay vermeliyim hangi teminatları sormalıyım kaskocuya. şimdiden teşekkür ederim
kombineye koptum hehe

şöyle açıklayayım, 6 ay internetten araç araştırmıştım 2. el istiyordum o arada etrafımda yıllardır araç kullanan kişilerin bile bilmediği bazı detayları öğrenivermiştim. bu güzel forum da clio araştırmalarımda karşıma çıkıyordu, ama ne alacağım belli olmadığından üye olmamıştım, aracı alıp üye oldum ve benim eğitimim başladı. vakit buldukça akla zarar konularıma göz atabilirsen forum çoğunluğunun ne kadar sabırlı ve hoşgörülü olduğunu anlarsın qw bendeniz "insan çıktığı otoparka nasıl giremez" diye bile konu açmış bir üyeyim henüz atılmadım forumdan 12 3 ama o an için hayatımda çok büyük bir sorundu 12 3 sağ olsunlar hep destek oldular:D

veee...
axa'da "artan mali sorumluluk" adı altında geçiyor benim poliçede, bazı sigorta şirketlerinde de "ihtiyari mali mesuliyet"adı altında bir teminat oluyor. mesela trafik sigortası sanırım standart oluyor (tam bilmiyorum) maddi hasarlı kaza yapınca 25 bin tl ye kadar karşılıyor, birden çok araçsa 50 bine kadar, e malum trafikte lüks araçlar ola ki daha fazla tuttu hasarı, gerisini cepten karşılamak gerekiyor. kaskolardaki bu bölümün limiti, trafik sigortasının yetmediği yerde tamamlamaya giriyor. ayrıca manevi tazminat da dahil olabiliyor, axa da poliçede yazıyor, allianz ve anadolu da da oluyor, diğerlerini bilmiyorum teklif almadığımdan.
yani çarptım 40 bin zarar verdim (allah korusun qw) 25 bini trafik sigortasından 15 bini kaskomdan karşılanıyor.
ama ya daha fazla tutarsa?

bu yüzden axa'dan konuştuğum 2-3 acente bilmiyordu (şaka gibi)
bedeni zarar -şahıs başına

bedeni zarar kaza başına
maddi zarar kaza başına

şeklinde söylediler hep 30-90-30 ya da 40-60-40 vb limitlerle, oysa ki çok az bir prim farkıyla kombine limit ya da tek limit adı altında 2500.000 e çıkarılabiliyor bu limit ve ben tabii ki çıkardımqw ancak 100 tl falan farkediyor toplamda.

not: bu hayatımda yaptırdığım 2. kaskom, didik didik ede ede öğreniyor insan, sigortacılıkla müşterilik dışında alakam yoktur sadece biraz detaycıyım, birazcık 12 3

SLAYMUTLU

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
allahım hala bişey anlamıyorum ne uzak konu gibi gelio bunlar bana yaw:) araştırmalarınızı döküman halinde alsam ben :) yada sigortacıyla sizi görüştürsem :)))) oyy koptum yaaaa :))

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
allahım hala bişey anlamıyorum ne uzak konu gibi gelio bunlar bana yaw:) araştırmalarınızı döküman halinde alsam ben :) yada sigortacıyla sizi görüştürsem :)))) oyy koptum yaaaa :))

dur sakin ol, bir anda öyle geliyor elinde teklif var mı? göndermişlerdir, o koyu renkle belirttiğim bölüme bak axa da artan mali sorumluluk diye geçiyor bende o satırın altında ne yazıyor? tek tek kaza başına vb şeklinde mi? tek limit halinde mi? tek tekse teminatları kaç?
eğer genişletmek istersen, sigortacına ben bunu tek limit halinde yükseltmek istiyorum tekrar teklif verir misiniz dersin, maddeleri değiştirip gönderiyorlar, limitleri arttırarak yani :D

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
ama esas konudan da sapmayalım o iki firmanın verdiği teminatları karşılaştırmak daha doğru, bir de muafiyet diye bir şey geçiyor mu? deprem-sel vb muafiyet uygulanır diyerek daha düşük prim çıkarabiliyorlar.

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
teminatların karşılaştırmasını yapmadım bu konuda dikkat etmem gerekenler neler

yukarıda da yazdığım maddelere dikkat edebilirsiniz, kopyalıyorum:

axa'da "artan mali sorumluluk" adı altında geçiyor benim poliçede, bazı sigorta şirketlerinde de "ihtiyari mali mesuliyet"adı altında bir teminat oluyor. mesela trafik sigortası sanırım standart oluyor (tam bilmiyorum) maddi hasarlı kaza yapınca 25 bin tl ye kadar karşılıyor, birden çok araçsa 50 bine kadar, e malum trafikte lüks araçlar ola ki daha fazla tuttu hasarı, gerisini cepten karşılamak gerekiyor. kaskolardaki bu bölümün limiti, trafik sigortasının yetmediği yerde tamamlamaya giriyor. ayrıca manevi tazminat da dahil olabiliyor, axa da poliçede yazıyor, allianz ve anadolu da da oluyor, diğerlerini bilmiyorum teklif almadığımdan.
yani çarptım 40 bin zarar verdim (allah korusun qw) 25 bini trafik sigortasından 15 bini kaskomdan karşılanıyor.
ama ya daha fazla tutarsa?

bu yüzden axa'dan konuştuğum 2-3 acente bilmiyordu (şaka gibi)
bedeni zarar -şahıs başına

bedeni zarar kaza başına
maddi zarar kaza başına

şeklinde söylediler hep 30-90-30 ya da 40-60-40 vb limitlerle, oysa ki çok az bir prim farkıyla kombine limit ya da tek limit adı altında 2500.000 e çıkarılabiliyor bu limit ve ben tabii ki çıkardımqw ancak 100 tl falan farkediyor toplamda.