on-cey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yukarıda da yazdığım maddelere dikkat edebilirsiniz, kopyalıyorum:

axa'da "artan mali sorumluluk" adı altında geçiyor benim poliçede, bazı sigorta şirketlerinde de "ihtiyari mali mesuliyet"adı altında bir teminat oluyor. mesela trafik sigortası sanırım standart oluyor (tam bilmiyorum) maddi hasarlı kaza yapınca 25 bin tl ye kadar karşılıyor, birden çok araçsa 50 bine kadar, e malum trafikte lüks araçlar ola ki daha fazla tuttu hasarı, gerisini cepten karşılamak gerekiyor. kaskolardaki bu bölümün limiti, trafik sigortasının yetmediği yerde tamamlamaya giriyor. ayrıca manevi tazminat da dahil olabiliyor, axa da poliçede yazıyor, allianz ve anadolu da da oluyor, diğerlerini bilmiyorum teklif almadığımdan.
yani çarptım 40 bin zarar verdim (allah korusun qw) 25 bini trafik sigortasından 15 bini kaskomdan karşılanıyor.
ama ya daha fazla tutarsa?

bu yüzden axa'dan konuştuğum 2-3 acente bilmiyordu (şaka gibi)
bedeni zarar -şahıs başına

bedeni zarar kaza başına
maddi zarar kaza başına

şeklinde söylediler hep 30-90-30 ya da 40-60-40 vb limitlerle, oysa ki çok az bir prim farkıyla kombine limit ya da tek limit adı altında 2500.000 e çıkarılabiliyor bu limit ve ben tabii ki çıkardımqw ancak 100 tl falan farkediyor toplamda.

teşekkür ederim dikkat edeceğim

OZİ35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yaşin etkisi cok fazla daha önce arabaniz oldumu olmadimi ehliyeti yeni aldiysaniz yaşiniz cok cok fazla ilerlediyse fiyatlar tavan ben 35 yaşinda 35 1/2 den yani karşiyakadan :) ocak ayinda clio 4 ümü aldim sigorta axa 252 tl kaskomda 25 gün önce yenilendi satiş yaptigim arabadan devir olmuştu eski kaskom anadoluydu fiyat 1180 tl cikti axa ise 790 tl fiyat verdi tabiki axa yi sectim yani uzun lafin kisasi axa ve anadoludan şaşmayin derim. Tekrar ediyorum yaşiniz ufak ve cok büyükse ilk defa araba aliyorsaniz önceden sucunuz yani kazniz fazlaysa fiyatta fazlalaşiyor 790 tl ye kaskosu olan varmi içiniz de bilmiyorum inanmiyacaksiniz ama öyle

SLAYMUTLU

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
karşıyaka yazısını görünce bile insan bi tuhaf oluyo ya:):) axa üzerinde çalışıcam bi kaç gün daha:)

kubılay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sigortamda Kaskomda AXA tercihiniz Axa olabilir..

HUAWEI - U8850 16 GB Cihazımdan Tapatalk 2 İle Gönderildi

GaKKoS

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sigortam AXA Kaskom Groupoma :D

Mlhozkn

Melih ÖZKAN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar yaşin etkisi cok fazla daha önce arabaniz oldumu olmadimi ehliyeti yeni aldiysaniz yaşiniz cok cok fazla ilerlediyse fiyatlar tavan ben 35 yaşinda 35 1/2 den yani karşiyakadan :) ocak ayinda clio 4 ümü aldim sigorta axa 252 tl kaskomda 25 gün önce yenilendi satiş yaptigim arabadan devir olmuştu eski kaskom anadoluydu fiyat 1180 tl cikti axa ise 790 tl fiyat verdi tabiki axa yi sectim yani uzun lafin kisasi axa ve anadoludan şaşmayin derim. Tekrar ediyorum yaşiniz ufak ve cok büyükse ilk defa araba aliyorsaniz önceden sucunuz yani kazniz fazlaysa fiyatta fazlalaşiyor 790 tl ye kaskosu olan varmi içiniz de bilmiyorum inanmiyacaksiniz ama öyle

Evet gecmisiniz yasınız onemli ve tabi eski aracın devam eden kaskosunu ve hasarsızlık indirimini gecirdiginizde fiyatlar asagı cekiliyor babamında 2011 corollası 600 kusur lira ile kaskolu 2011 ve degeri 50 bin lira falan ama gecmiste kazası olmaması ve diger 3 arabasından beri kaskosunun devamı yanlıs ve ya yanıltcı olmasın ama emin olmamakla beraber %70 lere yakın bir hasarsızlık indirimi uyguladılar ve her senede mini onarımlar yapıyorlar tas vs ciziklerinin giderilmesi rutuslar isterseniz boyama vs gibi. Yani yasınız ve gecmisiniz kaskodaki en belirleyici ozellik.. Bense 1 hafta once aldıgım clio 4 ume bayi 1160 lira cıkarmıstı eurokodan ki en uygun buydu 6-7 tane arasından ve bizde herzaman calıştıgımız yerle konusup bu fiyattan yaptırdık allianz...

serkan_cevik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kısmetse arabamı yarın teslim alıyorum. bayiye gelmiş. 1 günde işlemler falan sürer dediler. kasko içinde görüştüm. ve bayi ile anlaştım. axa sigorta full kasko 1.100 tl. trafik sigortasını tam bilmiyorum. onu bayi yaptırıyor.

C.Kaan

Kaan ÖNTAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Groupama Kullanıyor ve Tavsiye Ediyoruz :cool:

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Trafik Sigortasi Axa Kaskomda Euroka Arabam Garantide Yanliz Bu Ay Sonu Bitiyor Yenileyim Mi Yenilemeyeyim Mi Kararsizim Axa Tam Kasko Yapmiyormus Onlarin Tavsiye Edecekleri Yerde Onlarin İstedigi Gibi Hasar Karsilanacakmis Fiyat 650 Tl Cikti Eurokada Hasarsizligi Aldiklari İcin Euroka İse 845 Tl Fiyat Verdi İndirimlisi 980 Dediler Cok Deyince 845 10 Taksit Yapalim Dediler Euroka Tam Kasko Bu Arada Onarim Benim İstedigim Yerde Ve Orjinal Yedek Parcaylan Yapilacak Bu Surede Sinirsiz İkame Arac Hakkim Var