Lastik seçimi hakkinda yardim

tetik16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşımın megane 2'de takılı Şuan piyasadaki en kaliteli en yumusak en konforlu lastik Michelin primacy 3. Yeni model olduğu için harika bi lastik gerçekten en Sert arabayı pamuk gibi yapıyor. Energy saver yada Primacy hp ile uzaktan yakından alakası yok Primacy 3'ün.
peki çok teşekkürler tavsiyeniz için primacy 3 ü de değerlendirmeye katacağım :)

tetik16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende Primacy hp kullanıyorum , kayacak hissi verdiği zamanlar oluyor ama kaymıyor. Bundan sonraki tercihim benimde Primacy 3 ten yana olacak .Bu araçlardan zevk almak için yumuşak lastik şart diye düşünüyorum.

Continental çok iyi lastiktir ama Türkiye yollarını sevmez.En ufak bir şeyde fındıklar.
Evet dediğiniz gibi continantal Türkiye şartları için uygun olmadığını Avrupa standartlarına göre üretildiği duyumunu aldım ne kadar doğru yanlış belirsiz tabi..

tetik16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pirellinin hamuru sert ben memnun kalmamıstım hiç belkide aldığım modelle alakalıydı ama almam bidaha. bende lastık alıcam yakında tercihim michelin yada good year'dan yana olacak.

Pirelliyi bi bayii tavsiyesi ile göz önünde bulundurmaktayım yoksa benimde fikrimde yok.Çok teşekkürler bilgi içinn

cnr_1983

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende buna benzer bir konu açmıştım 2 ay kadar önce,tavsiyeler ve araştırmalarım üzerine good year eficint grip aldım,ab etiket değerleri mıchelinden daha üstün...hepsi buradada şu an fiyatı çok uygun 179 tl idi değişmediyse,bunuda bir araştır istersen

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bende buna benzer bir konu açmıştım 2 ay kadar önce,tavsiyeler ve araştırmalarım üzerine good year eficint grip aldım,ab etiket değerleri mıchelinden daha üstün...hepsi buradada şu an fiyatı çok uygun 179 tl idi değişmediyse,bunuda bir araştır istersen

Arkadaşta Goodyead efencipgrip performance'la michelin primacy 3 arasında kalmıstı ama kararını michelinden yana kullandı. Kaç tane goodyear bayiisine sorduk hangisi daha iyidir diye hepsi michelin primacy 3 daha iyi dedi. AB Etiketine bakmamak lazım kesinlikle lastik'te 1 numara michelin.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakin zaman icinde 4 lastigimi değiştirdim.
Onceki lastiklerim pirelliydi lastik dislerinin daha var olmasina ragmen yagmurlu havalarda ve güneşli havalarda tutmuyo gibi biseydi frenler en son gunesli bi havada frene bastigimda onceki kamyonete yapistim ve inanilmaz sekilde kaydi araba şok oldum resmen.
Bu olaydan sonra 4 lastigede michelin energy saver aldim oncelikle belirteuim bazi arkadaslar sorunli falan demis ben bizzat kullanan olarak soluyotum harika bi yol tutusu var ve lastik sesi minumum seviyede hem yagmurda olsun harika bi fren mesafesi var arabaya guvenim tekrar geldi diyebilirim.
He primacy modeli demis arkadaslar energy saver ust modeliyse eger illaki arti yönleri vardi ve fiyat farkıfa vardir tabiki ama abarmam diyorsaniz eger energy modelini kesinlikle tavsiye ederim hamuru cok iyi yumusak benden tam not aldi diyebilirim ben 165 tl ye almistim 5 ay önce tanesini

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Burada dikkat edilmesi gereken şey kullanım tarzından beklentidir öncelikle soru spor mu yoksa konfor mu ? bunları baz alarak bir kaç soru daha çoğaltılabilir. Ama ben genellikle megane 2 aile aracı kullanıyorsam konfor a önem veririm bu da beni yumuşak yanaklı michelin a yöneltir. :eyv

cnr_1983

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşta Goodyead efencipgrip performance'la michelin primacy 3 arasında kalmıstı ama kararını michelinden yana kullandı. Kaç tane goodyear bayiisine sorduk hangisi daha iyidir diye hepsi michelin primacy 3 daha iyi dedi. AB Etiketine bakmamak lazım kesinlikle lastik'te 1 numara michelin.

bende araştırdım bu arkadaş gibi,michelini önerende oldu önermeyende,bende hem fiyat açısından hemde adac testleri ve ab etiketlerine dayanarak good year aldım,belki michelin daha iyidir kullanmadığım için yorum yapmıyorum ama şuna eminimki arasında aman aman bir fark yoktur bence :)

tetik16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Goodyeara da bakıyorum epey kafa karıştı aslnda biraz da tercih meselesi sanırım :)

tetik16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yakin zaman icinde 4 lastigimi değiştirdim.
Onceki lastiklerim pirelliydi lastik dislerinin daha var olmasina ragmen yagmurlu havalarda ve güneşli havalarda tutmuyo gibi biseydi frenler en son gunesli bi havada frene bastigimda onceki kamyonete yapistim ve inanilmaz sekilde kaydi araba şok oldum resmen.
Bu olaydan sonra 4 lastigede michelin energy saver aldim oncelikle belirteuim bazi arkadaslar sorunli falan demis ben bizzat kullanan olarak soluyotum harika bi yol tutusu var ve lastik sesi minumum seviyede hem yagmurda olsun harika bi fren mesafesi var arabaya guvenim tekrar geldi diyebilirim.
He primacy modeli demis arkadaslar energy saver ust modeliyse eger illaki arti yönleri vardi ve fiyat farkıfa vardir tabiki ama abarmam diyorsaniz eger energy modelini kesinlikle tavsiye ederim hamuru cok iyi yumusak benden tam not aldi diyebilirim ben 165 tl ye almistim 5 ay önce tanesini
Çok iyi güzel demişsin de energy saver önceki aracımda vardı hani anlattıklarınız tam tersine çok fazla bi şekilde kayma yapıyor ve bir iki defa duramayıp focusla arkadan dokundurmuğum oldu geri kalan için bişey diyemem. Ama bana hiç iyisi denk gelmedi konfor açısından ayrı ancak güvenlik göremedim energy saverda. ancak primacy 3 epey övgü topluyor suan baktıgım kadarıyla