Lastik seçimi hakkinda yardim

tetik16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Burada dikkat edilmesi gereken şey kullanım tarzından beklentidir öncelikle soru spor mu yoksa konfor mu ? bunları baz alarak bir kaç soru daha çoğaltılabilir. Ama ben genellikle megane 2 aile aracı kullanıyorsam konfor a önem veririm bu da beni yumuşak yanaklı michelin a yöneltir. :eyv
peki hocam michelin primacy 3 ile contınantal premıum contact 5 kıyaslama yapılırsa ne dersiniz ??

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ikisininde kendi çapında artıları eksileri vardır.bence önce fiyatlarına bak ona göre karar ver.. aşağı yukarı özellik olarak aynılar.. zaten ikiside sağlam marka.. heangisi tercih edersen et bir sorun yaşamazsın.

http://www.continental-lastikleri.c...-lastikleri/contipremiumcontact-5.html?page=1

http://www.michelin.com.tr/otomobil-lastikleri/michelin-primacy-3?xtor=SEC-3030-GOO-[brand:_car_summer_tyre_(bp)]--S-[michelin%20primacy%203]&gclid=CMCuuP_vwb0CFQ7MtAodVlcATA&gclsrc=aw.ds

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende şuan tam olarak contact 5 inceliyordum. Ve contact 2 de var dikkat etmek lazım. Fark nedir acaba ?
Bu ürün serinin en yenisi sanırım değil mi ? Kaydırma falan yaşanmıyor sanırım ?

contact 2-3 daha alt sınıf ürün birde ecocontact var adı üstünde ekonomik seri.. premium contact 5 güzel lastik pek türk insanı bilmiyor hemde pahalı geliyor ama lastik canavar.. öyle bir frenleme ıslak performansı varki araba yapışıyor yere.. zaten etiketinde ıslak resminde A sınıfı yazıyor, michelin primacy 3 te B sınıfı yazıyor.. iki lastikte tercih edilebilir ama fiyatları ne durumda önce ona bakmak lazım tabi arada çok uçuk farklar varmı yokmu? ben conti 5 ten memnunum lastiğe çivi girmiş 1-2 ay çivi ile gezmişim lastik inmedi bile.. 1-2 seferde 90-100 le giderken önüme aniden ara yoldan araba çıktı freni kazıkladım beni kurtardı arabayı yapıştırıyor yere.. ben özellikle frenlemeden çok memnunum contide..

tetik16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
contact 2-3 daha alt sınıf ürün birde ecocontact var adı üstünde ekonomik seri.. premium contact 5 güzel lastik pek türk insanı bilmiyor hemde pahalı geliyor ama lastik canavar.. öyle bir frenleme ıslak performansı varki araba yapışıyor yere.. zaten etiketinde ıslak resminde A sınıfı yazıyor, michelin primacy 3 te B sınıfı yazıyor.. iki lastikte tercih edilebilir ama fiyatları ne durumda önce ona bakmak lazım tabi arada çok uçuk farklar varmı yokmu? ben conti 5 ten memnunum lastiğe çivi girmiş 1-2 ay çivi ile gezmişim lastik inmedi bile.. 1-2 seferde 90-100 le giderken önüme aniden ara yoldan araba çıktı freni kazıkladım beni kurtardı arabayı yapıştırıyor yere.. ben özellikle frenlemeden çok memnunum contide..
Paylaştığınız bilgiler için sağolun bnde contınantalın iyi bir seçim olacağından yanayım inceledim pek fiyat farkı yok gibi zaten

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok iyi güzel demişsin de energy saver önceki aracımda vardı hani anlattıklarınız tam tersine çok fazla bi şekilde kayma yapıyor ve bir iki defa duramayıp focusla arkadan dokundurmuğum oldu geri kalan için bişey diyemem. Ama bana hiç iyisi denk gelmedi konfor açısından ayrı ancak güvenlik göremedim energy saverda. ancak primacy 3 epey övgü topluyor suan baktıgım kadarıyla

Lastik alırken kesinlikle üretim tarihine bak sen aldıgında belki o lastik 3-4 sene depoda beklemiş olabilir ve bu yüzden sertleşmiştir
Ben 4-5 aydır kullanıyorum fren mesafesi vs mükemmel diyebilirim yol tutusuda öyle
Dediğim gibi kesinlikle üretim tarihine bakın lastiğin

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım bursadansın yeni yalova yolunda bütün bayiler vaar git yüzyüze görüş fiyat al hepsinden indirimde olur mutlaka karta taksitte olur.. arkadaşın dediği gibi tarihlerini sor zaten lastiğin yanında DOT 3413 gibi yazar. 34.hafta 2013 üretimi gibi. Kolay gelsin

tetik16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lastik alırken kesinlikle üretim tarihine bak sen aldıgında belki o lastik 3-4 sene depoda beklemiş olabilir ve bu yüzden sertleşmiştir
Ben 4-5 aydır kullanıyorum fren mesafesi vs mükemmel diyebilirim yol tutusuda öyle
Dediğim gibi kesinlikle üretim tarihine bakın lastiğin
zaten araçla birlikte gelen lastiklerdi bikaç yıl kullanılmştı. Alırken DE mutlaka bakıcam

tetik16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanırım bursadansın yeni yalova yolunda bütün bayiler vaar git yüzyüze görüş fiyat al hepsinden indirimde olur mutlaka karta taksitte olur.. arkadaşın dediği gibi tarihlerini sor zaten lastiğin yanında DOT 3413 gibi yazar. 34.hafta 2013 üretimi gibi. Kolay gelsin
Evet Bursadanım biraz araştırdım zaten fiyat aldım bikaç bayiden son kararı vermeden sizlere de daşınayım dedim

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Bence markalara çok takılmayın Petlas hem ucuz, yumuşak, kaliteli ve hafif. ?

M3T0

Metin GÖKDELİ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence markalara çok takılmayın Petlas hem ucuz, yumuşak, kaliteli ve hafif. ?

:eyv:eyv:eyv Petlas grubuna starmaxxi da sokabiliriz fena sayılmaz testlerini izlemiştim. Continental çok kaliteli ama fiyat olarak pahalı, japon lastiklerini de unutmayalim yokahoma, toyo bunlarda Türkiyede pek tercih edilmiyor ama kaliteli lastikler. Her ne marka alırsanız alın 4 su kanallı olmasınada dikkat edin bence.