Lastik seçimi hakkinda yardim

tetik16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Contınantal premıum contact5 frenleme konusunda herkesten iyi yönde tepkiler alıyorum.
Peki rahatsız edici ses yapma söz konusu mu ??

Maslaniak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yazık yaa onca yorumda bi tane de Türk Malı lastik öneren olmamış..

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yazık yaa onca yorumda bi tane de Türk Malı lastik öneren olmamış..

türk malı petlas var zaten ucuz lastik arayana öneriyoruz.. adam megane 2 ye daha üst seviye lastik almak istiyor ve zaten istediği markaları yazmış ona göre yorum yaptık.. belki adam megane 2 ye petlas almak istemiyor.. ben olsam bende gidip megane 2 ye petlas takmam şahsen. broadwayım şahinim torosum olsa onlara takarım..küçümseme açısından değil sınıfları farklı..şimdi adam megane 2 ye en üst seviye lastik almak ister bütçeside vardır. ama brodwaye binen doğana binen torosa binen adam en ucuzunu alır marka model önemli olmaz 10 liralık arabaya masraf etmek istemez ona göre ucuz kaliteli olsun der o zaman petlas önerebiliriz..

petlas zaten ünlü markaların michelin.continental gibi yan markalarıyla aynı klasmanda lastik. kormoran , achilles, barum bunlarla aynı sınıfta kıyaslamak lazım petlası..

ibrahimakyol07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bankada kullandığım turanza er300 lastikli fluence ile karşılaştırınca sanki yağda kayıyormuşum gibi geliyor bu lastikler..

Maslaniak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
türk malı petlas var zaten ucuz lastik arayana öneriyoruz.. adam megane 2 ye daha üst seviye lastik almak istiyor ve zaten istediği markaları yazmış ona göre yorum yaptık.. belki adam megane 2 ye petlas almak istemiyor.. ben olsam bende gidip megane 2 ye petlas takmam şahsen. broadwayım şahinim torosum olsa onlara takarım..küçümseme açısından değil sınıfları farklı..şimdi adam megane 2 ye en üst seviye lastik almak ister bütçeside vardır. ama brodwaye binen doğana binen torosa binen adam en ucuzunu alır marka model önemli olmaz 10 liralık arabaya masraf etmek istemez ona göre ucuz kaliteli olsun der o zaman petlas önerebiliriz..

petlas zaten ünlü markaların michelin.continental gibi yan markalarıyla aynı klasmanda lastik. kormoran , achilles, barum bunlarla aynı sınıfta kıyaslamak lazım petlası..
Petlas uygun fiyatlı diye neden üvey evlat muamelesi görüyor anlamış değilim, senin doğana şahine layık gördüğün petlas markasının yan ürünü starmaxx, good year gibi bi markayı geride bırakmıştır ıslak zemin testlerinde.. destek verirsen senin ülkende sana lastik üretilir.. destek vermezsen böyle arar durursunuz şu lastikmi uygun olur yoksa şunumu almalıyım diye..

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Petlas uygun fiyatlı diye neden üvey evlat muamelesi görüyor anlamış değilim, senin doğana şahine layık gördüğün petlas markasının yan ürünü starmaxx, good year gibi bi markayı geride bırakmıştır ıslak zemin testlerinde.. destek verirsen senin ülkende sana lastik üretilir.. destek vermezsen böyle arar durursunuz şu lastikmi uygun olur yoksa şunumu almalıyım diye..

good yearı geride bırakabilir zaten goodyear çok satan bir latik değil 1 bilemedin 2 modeli tutar eskisi gibi tutulan bir marka değil yani. continentalle michelinle baş ederse aynı kalitede olursa o zaman bende petlas alırım.. bütçem el veriyor continental michelin alabiliyorum neden petlas alayımki.. türkiyede üretilsede ben daha iyisi olsun mantığındayım.. 10 milyarlık arabası olan zaten continentale michlene bakmıyor nerede ucuz lastik indirim var yapı marketlerden bile alıyor,bende diyorum öyle alcaklarına petlas alsınlar diyorum.

tetik16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Yani açıkçası petlası değerlendirmeye bile almadım seçim yaparken. Biraz da dediğiniz gibi bütçe meselesi. Yalnız şuan Pırellinin yeni lastiği de çok övgü topluyor. Contınantal ile hala kıyaslamaktayım. Yorumlar için teşekkürler herkezin fikrini saygı duymakta yarar var

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kafanızın bu kadar karışmasını anlamadım alt tarafı lastik alıcaksınız :) Yukarıdada söylediğim gibi Ne Continental, Ne Goodyear ikiside MİCHELİN'in yanına yaklaşamaz..

Ve Megane 2'nin hakkı 205-55-16 91V Hız Kodlu MİCHELİN PRİMACY 3'tür. Bunu Alın taktırın Bana dua ediceksiniz. :)

Afyonlu03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar 4 lastik de ben alacağım michelin energy saver bu lastiğe takıldım hamuru ve ömrü konusunda iyi olduğunu duydum lakın hamuru+ömrü+minumum ses çıkarmasını istiyorum uzun yollarda lastik sesını duymamak adına, Michelin de 70 db ses çıkardığını söylemekte tavsiyeniz nedir?

ibrahimakyol07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar 4 lastik de ben alacağım michelin energy saver bu lastiğe takıldım hamuru ve ömrü konusunda iyi olduğunu duydum lakın hamuru+ömrü+minumum ses çıkarmasını istiyorum uzun yollarda lastik sesını duymamak adına, Michelin de 70 db ses çıkardığını söylemekte tavsiyeniz nedir?

Arkadaşım o lastik adındanda anlaşıldığı üzere tasarruf amaçlı üretilmiş sessiz ve konfor odaklı bir lastik ama yol tutuşu kötü. Eski meganıma sıfır alıp takmıştım 3-4 gün sonra düz yolda ufak bi manevrada takla atmama sebep oldu.. Herşey sesizlik ve konfor değil can taşıyorsun sonuçta..