Lastik seçimi hakkinda yardim

tetik16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kafanızın bu kadar karışmasını anlamadım alt tarafı lastik alıcaksınız :) Yukarıdada söylediğim gibi Ne Continental, Ne Goodyear ikiside MİCHELİN'in yanına yaklaşamaz..

Ve Megane 2'nin hakkı 205-55-16 91V Hız Kodlu MİCHELİN PRİMACY 3'tür. Bunu Alın taktırın Bana dua ediceksiniz. :)
Alt tarafı lastik diyorsunuz da bu önemli can taşıyorsun sonuçta ve her ay her yıl değişen bişey değil :)
Tavsiye için teşekkürler :)

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım o lastik adındanda anlaşıldığı üzere tasarruf amaçlı üretilmiş sessiz ve konfor odaklı bir lastik ama yol tutuşu kötü. Eski meganıma sıfır alıp takmıştım 3-4 gün sonra düz yolda ufak bi manevrada takla atmama sebep oldu.. Herşey sesizlik ve konfor değil can taşıyorsun sonuçta..

çok geçmiş olsun. olay nasıl oldu. lastikte hata mı vardı, yanak mı topladı?

Alt tarafı lastik diyorsunuz da bu önemli can taşıyorsun sonuçta ve her ay her yıl değişen bişey değil :)
Tavsiye için teşekkürler :)

lastik en önemli ekipmanlardan birisi. kim olsa en kaliteliyi, en sessizi, dayanıklıyı, konforluyu almak ister. bundan yola çıkarak araştırma yapmak en doğal hakkımız:eyv

petlas her geçen yıl pazar payını artıran yerli ürünümüz. kullananlar memnunsa iyi yolda demektir ve kalite yerindeyse hak ettiği yere muhakkak gelir.

petlas hakkında araştırma yapmadım, kullanmadım yorum yapamayacağım

aracımın üstünde orjinal goodyear efficientgrip var. yanak çok ince ve yumuşak ama sırt kısmı sertleşti. değiştirecek olsam aynı lastiği almam. gerçi fabrika çıkış lastikle, lastik bayisinde satılan aynı seri malın eş kalitede olduğunu da düşünmüyorum.

ibrahimakyol07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok geçmiş olsun. olay nasıl oldu. lastikte hata mı vardı, yanak mı topladı?

Lastiklerde sorun yoktu ama enerji tasarrufuna yönelik tasarlanmış yani yerle sürtünmesi azaltılmış özelliğe sahip bir lastik. İlk taktırdığım gün eve dönüşte düşük bir hızla girdiğim sapakta bile aracın arkası attı. Lastiik firmasını arayıp söylediğimde 500 metre rodaj süresi olduğunu söylemişti ama lastikler içime sinmedi hiç. 3-4 gün sonrada 110 civarı sol şeritte giderken önümde bir araç orta şeritten sola yöneldi bende orta şeride geçmek için manevra yaptım aracım savruldu toparlayamadım kaldırıma vurup takla attı. O zaman anladım ki lastik deyip geçmemek lazımmış. Çünkü aracın yerle temasını sağlayan tek ve en önemli parçası!

AHMETAYTEN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle herkese merhabalar...

Yeni lastik alıcagımız 2004 megane 2 aracımıza seçim yapmakta yardımcı olabilirmisiniz..
Henüz yeni megane kullanıcısıyım. Kısa bir zaman içerisinde 4 lastik değiştiricez. Continental, Goodyear ve Pırellinin yeni lastiklerini inceledim aslında.
Ancak sizlerin kullandığı ürünler hangi markadır? Tavsiye edebilceğiniz ürünler hangileridir ?
Görüşlerinizi alabilirmiyim...
Şimdiden teşekkürler..

Merhabalar,

Bende lastik araştırması yapıyorum.

Bizim yollarımız malum bu sebepten fazla yumuşak lastik kullanmayın diyor lastikçiler, ben pirelli cınturato p7 inceledim, hatta almak için aradım ayırttım depoda kalmadığından alamadım, sizde bu modeli inceleyin, yanlız birde sadece p7 si var ona dikkat edin.
Kazasız sürüşler.

tetik16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,

Bende lastik araştırması yapıyorum.

Bizim yollarımız malum bu sebepten fazla yumuşak lastik kullanmayın diyor lastikçiler, ben pirelli cınturato p7 inceledim, hatta almak için aradım ayırttım depoda kalmadığından alamadım, sizde bu modeli inceleyin, yanlız birde sadece p7 si var ona dikkat edin.
Kazasız sürüşler.
Teşekkür ediyorum hocam verdiğiniz bilgi için

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gerçekten alt tarafı bir lastik alacaksınız bu kadar memleket meselesi haline getirmeye gerek varmıydı :) Tanesi 220 TL'den Michelin Primacy 3 taktırıp Yolunuza bakacaksınız bu kadar basit. Herkez bilirki En Kaliteli Lastik MİCHELİN'dir.

tetik16

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Gerçekten alt tarafı bir lastik alacaksınız bu kadar memleket meselesi haline getirmeye gerek varmıydı :) Tanesi 220 TL'den Michelin Primacy 3 taktırıp Yolunuza bakacaksınız bu kadar basit. Herkez bilirki En Kaliteli Lastik MİCHELİN'dir.

Alt tarafı lastik diyorsun hala herneyse :)
GOODYEAR EFFICIENTGRIP PERFORMANCE FoReVeR :)

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

lastik tercihi kullanım amacıyla birebir ilişkili. asfalta uygun üretilmiş lastik var, zor şartlar-taşra yollarına uygun üretilmiş lastik vardır....

michelin asfalta çok başarılı (sessiz, dönme direnci düşük, ekonomik, tutuş, yumşaklık,konfor süper) ama her kullanıcı için michelin en kaliteli-kullanışlı lastik olmayabilir

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Michelin der olayi bitiririm ben.
Bi arkadas pirelli cinturato felan demia ben o lastik yuzunde kaza yaptim yaotigim gibide lastikleri cikarip dereye yuvarladim.d
Arkadaslar pirelli felan bos ilk basta michelin sonrasinda good year falan olabilir