LED tv konusunda yardım lütfen

EmreFurkan

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Electro world ve Teknosa da çalıştım hala çalışmaktayım :) tavsiyem kesinlikle 32lm660s LG ;)

Heh bende onu aradım bizim sitede bulamadım,Vatandakini attım. :))

EH6030 kalındır abi,arkadan aydınlatmalı LED.
ES5500 incedir,yalın bir TV ye + olarak Web browser'ı var internete direk bağlantı var.
LS660 ince led,3D,dahili uydu alıcısı ve direk Wi-fi üzerinden kablosuz bağlanır internete,özellikle iPhone varsa Sihirli kumanda almana gerek kalmaz.DLNA özelliği sayesinde evde kullandığın modemlere bağlı tüm bilgisayarlardaki videoları izliyebilirsin hemde hiç takılmadan,usb'ye kopyala işkencesini ortadan kaldırır.
Ve LG'nin asıl işinin TV üretmek olduğunuda unutmamak gerekir.

Murat Odabasi

Murat ODABAŞI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
200 hz yi nerde hangi cozunurlukte kullanilicak cok merak ettim :)

EmreFurkan

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
200 hz yi nerde hangi cozunurlukte kullanilicak cok merak ettim :)

Aslında böyle düşünmekle başta hata yapıyoruz Murat abi.200hz'in yayınla alakası yok.HZ TV nin saniyede kaç tane görüntüyü ekrana yansıttığıdır.Türkiye'de halen 1920x1080 görüntü olmadığı doğrudur ama Ultra Definition'a çok az bir zaman kaldı,göz önünde bulundurmakta fayda var..

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
hz işinin acemisiyim. şimdiki yayın 50-60 hz de. 1.5-2 yıl sonra sayısal yayının frekansı merkezden 120-130 hz çıkartıldı diyelim. benim almak istediğim 100 hz led çalışmaz mı olucak yani, burasını anlıyamadım arkadaşlar.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
32LM660S 3D DVB-S(DAHİLİ UYDU ALICISI) 400 HZ SMART TV 4 Gözlük hediyesi var ve samsung tvler gibi pilli gözlük kullanmadığı için hem gözlükmaliyeti ucuz hemde göz yormadan rahatca 3d izleyebiliyosun ;)

Eyvallah:eyvİşte bir soru işaretide şudur kafamda kaliteli bir 3d keyfi için minumum bir hz değeri varmıdır?Yoksa alakasımı yok?

EmreFurkan

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
hz işinin acemisiyim. şimdiki yayın 50-60 hz de. 1.5-2 yıl sonra sayısal yayının frekansı merkezden 120-130 hz çıkartıldı diyelim. benim almak istediğim 100 hz led çalışmaz mı olucak yani, burasını anlıyamadım arkadaşlar.

İmkansıza yakın bir olanak olsada,olması durumunda senin aldığın görüntüde titreme ve bulanıklaşma çok fazla olacaktır..

EmreFurkan

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eyvallah:eyvİşte bir soru işaretide şudur kafamda kaliteli bir 3d keyfi için minumum bir hz değeri varmıdır?Yoksa alakasımı yok?

Min400 hz yeterli olacaktır abi. 3D'de 2 görüntü üst üste geldiğinden TV'nin görüntü aktarım hızı yavaş ise üst üste çizgileri görüyor olacaksın(pasif gözlük ise),buda o keyfi tamamen bozuyor..

purmol

Bilgi Girilmemiş

Uzman dostlarım bir karar birliğine varsak
:aytuğaralarındaki farklar?avantaj ve dezavantajlarını söylesenizde bizde anlasakıslık

Abi bi 200 hz 3d izle birde 600 hz 800 hz tv de 3d izle arasındaki farkı çok iyi anlayacaksın :D Samsung bildiğin gibi akıllı telefonlar da da aldı başını gitti. Ben şahsen samsung derim .

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
en iyisi çocuğun adını 200 hz koymak:)
çok çok teşekkür ederim cümleten.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Abi bi 200 hz 3d izle birde 600 hz 800 hz tv de 3d izle arasındaki farkı çok iyi anlayacaksın :D Samsung bildiğin gibi akıllı telefonlar da da aldı başını gitti. Ben şahsen samsung derim .

demekki bu hz değerlerine takılmakta pekte haksız değilmişimhımmneyse bekleyelim bakalım biraz daha ucuzlasın bu arada dostumuz 100 hz alsa idi hd-3d görüntü alamayacaktı doğrumudur?bence bu durumda o cihaza 500 tl bile vermek çok mantıklı değil zira bugün olmazsa yarın o teknolojiyi arayacağız....