LED tv konusunda yardım lütfen

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 2,5 ay önce 47lm640 aldım, çok araştırdım, çok baktım, kafama en uygun olan oydu. 46es6140 la 47lm640 arasında kalıyordum hep ama şu ana kadar memnunum.

Yani özetle lm640'da 660 a çok yakın. tek farkı 660'ın panel ince+akıllı kumanda. Diyelim ki arada Max. 100 TL ye kadar fark varsa kesinlikle 660'ı al pişman olmazsın :)

Bir diğer önerim de SAMSUNG ve LG en iyisi bunlar kim ne derse desin.

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 2,5 ay önce 47lm640 aldım, çok araştırdım, çok baktım, kafama en uygun olan oydu. 46es6140 la 47lm640 arasında kalıyordum hep ama şu ana kadar memnunum.

Yani özetle lm640'da 660 a çok yakın. tek farkı 660'ın panel ince+akıllı kumanda. Diyelim ki arada Max. 100 TL ye kadar fark varsa kesinlikle 660'ı al pişman olmazsın :)

bende samsung, lg iyi diye biliyorum. sony de iyi ama diğerlerinden fiyatlı

EmreFurkan

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
demekki bu hz değerlerine takılmakta pekte haksız değilmişimhımmneyse bekleyelim bakalım biraz daha ucuzlasın bu arada dostumuz 100 hz alsa idi hd-3d görüntü alamayacaktı doğrumudur?bence bu durumda o cihaza 500 tl bile vermek çok mantıklı değil zira bugün olmazsa yarın o teknolojiyi arayacağız....

Şuan Samsung o içler acısı 6030 serisini 3D olarak satıyorsa o tv'dende 3D görüntü alırsında abi görüntü çok titrer..

İyi bir tercih yapmışsın,660 biraz daha şık dediğin gibi.Şuanda 42'' 3D LED olacaksa 660 çok iyi bir TV keza 640'ta öyle.
En iyisi demek Philips'in 6907,6687'teki Pixel Precise HD başarısını görmekten gelmek olur.Tek dezavantajı menüsü bariz bir şekilde çok yavaş..Zaten Philips6907 Lg 660 ile aynı kasa ayaklık farkı var.

bende samsung, lg iyi diye biliyorum. sony de iyi ama diğerlerinden fiyatlı

Her markanın çok iyi olduğu ürünler var abi.Sony büyük ekranlarda çok iyi 32''te öyle piyasa çok fazla ürün yok.

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mesela LG bazı zamanlar indirim yapıyor, sadece 1-2 günlük oluyor. Bütün mağazalara yansıyor zaten bu indirim, takip et kaçırma bence :)

Murat Odabasi

Murat ODABAŞI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
diyosunuz ya 200 hz 400 hz 600 hz vs. vs. vs. onların hepsi belirli çözünürlükte verilebilicek değerlerdir ve 400 600 mhz leri 1024x768 çözünürlükte alırsınız. şuanda benim evimde de monitor olarak 32 inc 200 hz lik led samsung 5500 serisi var tayland da ki evimde 60 inc 9000 serisi var. hepsi 1920x1080 de 60 hz verir üstüne çıkamaz o sizin bahsetmiş oldugunuz değerler panelin verebiliceği maksimum hz dir ve evde oturup televizyon izlerken bunların hiç birine ihtiyacınız olmuycak ve kullanmıycaksınız zaten 60 hz in üstünün insan gözü tarafından algılanamadığı iddia edilir.
3D ler için tavsiye edilen 120 hz dir çunkü iki tane 60 hz lik goruntuyu birleştirir 3D lerin panelleri biraz daha farklı oldugu için onu çift panel olarak düşünebilirsiniz. buda düşündüğünüzde gene panel başı 60 hz e gelir.

benim tavisyem bütçenize uygun olan full hd panelli bir tv almanız, usb den film oynatıp internete girmesi tabikide güzel özellikler ama 3D yi belki 1 -2 kere kullanıcaksınız sonra aklınıza bile gelmiycek hatta gözlük takmaya üşeniceksiniz. veya bilmem kaç hz olması sizin izlediğiniz filmin gözünüze kaliteli gelmesini sağlamıyacak çünkü izlediğiniz full hd bir filmde zaten tv en fazla 60 hz verebilicek hadi teknoloji çok gelişmiş olsun 100 hz versin oda sizi çok etkilemiycek.

led almanızı tavsiye ederim enerji tüketimleri az olur plazmaların enerji tüketimleri yüksek olur. örnek vermek gerekirse led tv lerde şuanda saatte 50-60 watt yakanlar varken plazmalarda bu rakam 600 w lere kadar çıkıyor. Lcd almanızı tavsiye etmem tepkime süresi çoktur. ( hızlı görüntülerde gölgelenme tarzı şeyler oluşur) tepkime süresi plazma ve ledlerde çok düşüktür.

bütçenize uygun gözünüze hoş gözüken Philips yada Samsung full hd panelli bir tv almanız yeterli olucaktır.

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Bu akşam ben kusur bulduğum için tv alamayan nişanlıma tv bulmam gerekiyor:D konu açmama gerek kalmadı, zaten paylaşımlar başlamış bile :eyv

bugün teknosa indiriminde güya %40 indirimle 2950 tl'den 1700 tl ye inmiş, tabii şişirme fiyat olduğunu düşündük ama nişanlımın araştırmalarına göre, o özelliklerde 1700 e tv yokmuş. smart tv, internete bağlanma, usb den film izleme, 3d, skype vb yönlerini saydı iyi güzel.
mağazaya gittik, 3d özelliğine bakmak istedi, indirim ürünü teşhirde olduğunda kurulmadığı söylendi başka bir samsung'da göstermek istediler ama istemedik, çünkü alınacak olan tv nin görüntüsü önemli olan. neyse o arada kamera olmadığını fark etti ve skype hayalleri de yalan oldu:)

ben niye beğenmedim, içeriği hiç araştırmadığım bir konu olduğundan dış görünüşe baktım ve metal çapraz ayaklar gözüme battı, sonradan alt kenarın da metal olduğunu gördük. teşhirdeki diğer tv lerle karşılaştırınca, eğer duvara asılmazsa siyah sehpa üzerinde çok sırıtık geldi bana, çok şükür ona da öyle geldi sonra teşhirdekilere bakınca:D elleri bomboş dönmek hoşuna gitmedi tabii :)

samsung 40es6340
SAMSUNG 40ES6340 FHD 3D DVB-S LED LCD TV +2 GÖZLÜK - LED LCD TV - Teknosa.com

mesajlardan okuduğum kadarıyla samsung doğru tercih, ben nasıl olsa birkaç ay içinde bile hem fiyat inebileceğini, hem model çıkabileceğini düşünüyorum, o da öyle gerçi ama çok heveslenmiş yazık oldu metal ayaklardan puan kaybetmesi sanırım:)
samsung ya da şu olabilir dediğiniz markalar var mı?

3d gerekir mi, ileride çok yaygınlaşır mı diye düşünerek buna yönelmiş, aslında 3d boşverip daha ucuza bir şeyler de baksak mı diye bir düşünce var gerçi 1400-1500 diyor onlara da:S hoş bu da 1700 e indirimde ve metal patili :berbat

110012282_1.jpg

Son düzenleme:

c_cihan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu akşam ben kusur bulduğum için tv alamayan nişanlıma tv bulmam gerekiyor:D konu açmama gerek kalmadı, zaten paylaşımlar başlamış bile :eyv

bugün teknosa indiriminde güya %40 indirimle 2950 tl'den 1700 tl ye inmiş, tabii şişirme fiyat olduğunu düşündük ama nişanlımın araştırmalarına göre, o özelliklerde 1700 e tv yokmuş. smart tv, internete bağlanma, usb den film izleme, 3d, skype vb yönlerini saydı iyi güzel.
mağazaya gittik, 3d özelliğine bakmak istedi, indirim ürünü teşhirde olduğunda kurulmadığı söylendi başka bir samsung'da göstermek istediler ama istemedik, çünkü alınacak olan tv nin görüntüsü önemli olan. neyse o arada kamera olmadığını fark etti ve skype hayalleri de yalan oldu:)

ben niye beğenmedim, içeriği hiç araştırmadığım bir konu olduğundan dış görünüşe baktım ve metal çapraz ayaklar gözüme battı, sonradan alt kenarın da metal olduğunu gördük. teşhirdeki diğer tv lerle karşılaştırınca, eğer duvara asılmazsa siyah sehpa üzerinde çok sırıtık geldi bana, çok şükür ona da öyle geldi sonra teşhirdekilere bakınca:D elleri bomboş dönmek hoşuna gitmedi tabii :)

samsung 40es6340

mesajlardan okuduğum kadarıyla samsung doğru tercih, ben nasıl olsa birkaç ay içinde bile hem fiyat inebileceğini, hem model çıkabileceğini düşünüyorum, o da öyle gerçi ama çok heveslenmiş yazık oldu metal ayaklardan puan kaybetmesi sanırım:)

3d gerekir mi, ileride çok yaygınlaşır mı diye düşünerek buna yönelmiş, aslında 3d boşverip daha ucuza bir şeyler de baksak mı diye bir düşünce var gerçi 1400-1500 diyor onlara da:S hoş bu da 1700 e indirimde ve metal patili :berbat

110012282_1.jpg

Vaktiniz varsa beklemeniz en mantıklısı. Fiyatlar kesinlikle düşecek o süre zarfında. 1700 Tl civarında bir para harcayacaksanız üzerinde 200-300 daha koyup da 46-47 inç olanları almanızı öneririm. Önereceğim led tv ise 47lm640, geçenlerde kliksada 2099 TL ve 200 tl de puan veriyor, 1900 e gelmiş oluyordu. Takip edin bence. Hem ayağı da güzel :)

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

samsung 40es6340

duvara monte ederseniz ayaklar çıkarılıyor çiğdem hanım. lg ve samsung takibinizde olsun iyi markalar.
başlığı açana kadar tv bilgim azdı, sağolsun arkadaşlar yardımcı oldular. adana lg yetkili servisiyle görüştüm kablolu yayında bazı kanalların yayın gücünde azalma oluyor görüntü bozulması yaşanabiliyor dediği için sözleşmem bitene kadar beklemeye karar verdim.

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Vaktiniz varsa beklemeniz en mantıklısı. Fiyatlar kesinlikle düşecek o süre zarfında. 1700 Tl civarında bir para harcayacaksanız üzerinde 200-300 daha koyup da 46-47 inç olanları almanızı öneririm. Önereceğim led tv ise 47lm640, geçenlerde kliksada 2099 TL ve 200 tl de puan veriyor, 1900 e gelmiş oluyordu. Takip edin bence. Hem ayağı da güzel :)

bu konuyu okuduk bugün beraber 3d si olmayan ama dediğiniz gibi daha büyük ekranlara bakmak da mantıklı geldi, fiyat açısından. şimdi cumartesileri beklemede olacağız, ama önce modelleri inceleyip azaltmam gerekiyor, metal patiliyi aldırmadım diye başıma patladı kıhkıh

duvara monte ederseniz ayaklar çıkarılıyor çiğdem hanım. lg ve samsung takibinizde olsun iyi markalar.
başlığı açana kadar tv bilgim azdı, sağolsun arkadaşlar yardımcı oldular. adana lg yetkili servisiyle görüştüm kablolu yayında bazı kanalların yayın gücünde azalma oluyor görüntü bozulması yaşanabiliyor dediği için sözleşmem bitene kadar beklemeye karar verdim.

evet duvara monte edince ayaklar çıkıyor ancak şu an oturduğu evde çapraz durması gerekiyor yani sehpa üzerinde, taşınma olayı olacak kısmet olursa o zaman da ev belli olmadığından ne olacak bilemiyoruz:)

bir de alt kenarı da metalikti, 3 kenar siyah, yok yok bulmam lazım simsiyah :D

marka olarak 1. samsung 2. philips'e karar verdi.

samsung d serisinden şikayetler okuduk bu arada nette, es serisiydi bu metal patili:) bir tane 5500 lü bir modeldi sanırım kablosuz internet bağlantısı ve 3d yoktu ancak fiyatı daha uygundu, fikir olarak yazayım aslında kabloyla bağlansa daha sağlıklı olur diye düşündük, tabii ki diğeri daha pratik ama pc ler yüzünden yeterince yayılıyor bir de tv yle modem arasında kalırsak ateş hattında kalmayalım:D

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
çeyızmi olacak, eniştemi alacak, Çiğdem aplaa... :cool: