Malesef Aracım Pert Çıktı

HatMusEge

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı kandiller kazasız belasız günler arkadaşlar.Şimdi başıma gelen olayı sizlerle paylaşayım dedim.Paylayaşayım ki sizlerin de başına gelmesin inşAllah.

28.05.2012 tarihinde 2010 model Symbol 1.5 dizel araç aldım.Aldığım araç 2-3 sokak uzaklıkta bir tanıdığın tanıdığı idi.

Araçla ilgili daha pazarlık bile yapmadan plakası üzerinden bütün sorgulamaları yaptırdım.İspark borcu varmı yokmu diye ona bile baktırdım yani düşünün:)

Neyse pazarlığı yaptık.500 tl kapora verdim.Bu arada aracın ruhsat fotokopisini aldım.Aynı binada kapı komşum sigorta acentesinde çalışıyor ona verdim.Birde oradan sorgulattım.Hiç bir problem yok.Sonra aracı sanayiye götürdüm.Kendi bildiğim kişilere aracın her tarafına baktırdım yine sorun yok.

Neyse lafı uzatmayım aracı satın aldım.23.500 Tl.Gittim kapı komşuma trafik sigortasını yaptırdım Ak sigorta'dan.Genişletilmiş kaskosunu yaptırdım Anadolu sigortadan.1 sene çok şükür sorunsuz bindim araca.Bu sene sigortasını ve kaskosunu yenilemeye gittim.Aaa o da ne!

Acente'den demezlermi araca kasko şirketleri teklif vermiyor.Araç pert kayıtlı diye!

Allah kaza bela vermesin inşAllah ama o an başımdan kaynar sular döküldü.Diyorum ya bu aracı siz kaskoladınız geçen sene çıkmayan şey bu sene nasıl çıkar.

Cevap geçen sene sistem yakalayamamış.Gerçi şimdi bile bazı kasko şirketleri pert olduğunu yakalıyor bazıları yakalamıyor.

Acentedeki komşumuz aracın 2010 yılı 11.ayında sel hasarından dolayı perte çıkartıldığını söyledi.Aracın sahibine 31.000 tl'lik ödeme yapılmış.

Aracı aldığım kişiyi aradım.Bana dediği abi herşeyimin üstüne yemin ederim benimde haberim yoktu diyor.Şimdi senden öğrendim diyor.

İşin enteresana Allah'a çok şükür araçta 1 senedir hiçbir problem yok canavar gibi.Aracımdan da memnunum.

Yani durum bu arkadaşlar.Şimdi siz olsaydınız benim yerimde ne yapardınız?

Şuan kaskosunu yaptırmadım zaten yapmıyorlar.Gerçi bu halde kasko yapan var ama çok pahalı yapıyor.Arabayı kullanıyorum şuan.

Şaşırdım kaldım ne yapacağımı bilemiyorum.

utku

Utku GÜLOĞLU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim anlamadığım, araç pert kayıtlı ise satışı nasıl yapılıyor? Yani eski sahibine hem 31 Bin TL ödeme yapıp hem de yasal olarak aracı kullanmasına veya satmasına izin mi veriliyor!!? Bence ortada ciddi bir yanlışlık var ve maduriyetiniz söz konusu. Belki arkadaşımız [MENTION=704]Solenza[/MENTION] Ersin'in bu konu ile ilgili bir açıklaması ya da bildiği birşey olabilir. Geçmiş olsun, ama sineye çekmemek lazım bence...

Moderatörün son düzenlenenleri:

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizinde Kandiliniz mübarek olsun ve geçmiş olsun aynı zamanda. Bence bu işin peşini bırakmayın ve hakkınızı arayın.

HatMusEge

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Utku hocam anlamadığım o kadar çok şey varki bu süreçte.Aracı şuan bile plakadan tramere sorgulama yap herhangi bir sorun yok yazısı geliyor.Ancak aceneteden sorgulama yapıldığında şöyle bir şey dediler.Benim motor no kısmına aracın şase nosuna yazmışlar şase no kısmına motor nosunu yazmışlar.

Arac 2010 şubat ay trafiğe çıkışlı.Hatta ben 2013 şubat ayında muayene götürdüm.Sorunsuz geçtim.Geçen sene kasko yapılıyor bu sene sistem pert görüyor aracı.

Kafam o kadar karışıkki olayı dava konusu yapmaya nerden başlayacağımı bilmiyorum.

Ben aracı aldığım kişiyi dava etsem noter satışı yapılmış o satışta aracı bu haliyle beğendim aldım vs vs kısmı var sanırım.

Anadolu sigortayı dava etsem geçen sene kasko yaptın bu sene pert diyorsun diye birşey çıkarmı bilmiyorum.

Allianz Sigorta'yı dava etsem sen bu aracı 2010 kasım ayında pert e çıkarmışsın.Sonra nasıl trafiğe sürdün diye.Oradan birşey çıkar mı bilmiyorum.

Akıl verin arkadaşlar şaşırdım kaldım.

Bazen de kafam atıyor aracı sonuna kadar kullanayım sonra PERT olduğunu belirterek satayım.Olan olmuş mu diyeyim :(

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kandiliniz mübarek olsun,

Durum ciddi, Bu konulardan anlayan kişilerden bilgi alın, doğru adım atın. üzücü bir durum, geçmiş olsun.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun .

Arabalar kaza yapıyor . Sonra bedeli sahibine ödeniyor . Bedeli ödenen araçlarda satışa çıkıyor . Kazalı olarak satılıyorlar .
Sonra önden kazalı - arkadan kazalı arabaları topluyorlar .
Hatasız boyasız yapıyorlar .
Bazende satıcının şansına mıdır nedir , arabanın hasarı gözükmüyor .
Alıcıda bunu öğrenince hayalleri yerle bir oluyor .

Eğer satış sözleşmeniz varsa ve aracın pert olduğu belirtilmemişse dava açma hakkınız var olduğunu düşünüyorum .
Üzerinden 1 sene geçmiş olması bişeyi değiştirmez . Hakkınızı arayın .

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş Olsun sizinde kandiliniz mübarek olsun öncelikle, enteresan bi durum ama hakkımı arardım bende çünkü o kadar para vermişsiniz yazık günah...

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun bende satılabiliyor biliyorum..

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pert Araç Davası Açıldı

Linkini vermiş olduğum siteye bir bakın . Hakkını arayan çok olmuş ama ülkemizde hukuk yavaş işliyor .

Bu konuda biraz sessiz kalın . İlerleyen zamanlarda bu arabadan kurtulmaya bakın .

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle geçmiş olsun, ama anlamadığım noktalar var. Sanayide usta bulamadı ? plaka sorgulamada çıkmadı ? daha önce kasko yapıldı yine çıkmadı ? şimdi pert kaydı olduğu çıkıyor çok garip bir durum