Malesef Aracım Pert Çıktı

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
yahu o mesaj sisteminin alayı uydurma, para tuzağı.
ne biçim iş anlamadım.
misal adamın km 260000km, km yi 60000 yaptı 2010 yılında tuve girdi.
ben 2012 de mesaj attım diyelim .motor, şase no dan.
bana gelecek mesaj 2010 da 60000km :)
sonra iii adam delikanlıymış hee diyecek, verecek 3-5 bin fazlasını alacak.
ne kadar saçmalık.
devlet bunları denetlemeli. namuslu kesime olan oluyor.

Son düzenleme:

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı şeyi 2. kez yazmışsınız merak ettim kimseye duyurmadan şutlamak sizde başkasına sallayın o uğraşsın anlamındamı acaba ?

Sizin bakış açınıza göre , kötü adam benim ama bizim bir akrabamıza da öyle araba denk geldi . Çok çektirdi .
Başkası sizi düşünmeden bilerek ve bildiği halde bunu gizleyerek araç satışı yapıyor .

Allah kimseye böyle şey vermesin . Benzer bir durum bir akrabamızın opel astrasına denk geldi . Biz şutlayamadık . İnternete pert diye yazdık zararına sattık .
Kötü bişey düşünün bir arabayı piyasa fiyatında alıyorsunuz . Sonra 3-5 bin lira aşşağıya satıyorsunuz .

Arabayı pert olduğunu bilerek piyasasından 5 yada 10 neyse düşük almak var .
ARabayı 2 lira daha fazla vereyimde başım ağrımasın demek var . Bu abimizde piyasa fiyatına aldığı arabanın pert olduğunu öğrenmiş .

Siz olsanız ne yapardınız ?

meganne

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sizin bakış açınıza göre , kötü adam benim ama bizim bir akrabamıza da öyle araba denk geldi . Çok çektirdi .
Başkası sizi düşünmeden bilerek ve bildiği halde bunu gizleyerek araç satışı yapıyor .

Allah kimseye böyle şey vermesin . Benzer bir durum bir akrabamızın opel astrasına denk geldi . Biz şutlayamadık . İnternete pert diye yazdık zararına sattık .
Kötü bişey düşünün bir arabayı piyasa fiyatında alıyorsunuz . Sonra 3-5 bin lira aşşağıya satıyorsunuz .

Arabayı pert olduğunu bilerek piyasasından 5 yada 10 neyse düşük almak var .
ARabayı 2 lira daha fazla vereyimde başım ağrımasın demek var . Bu abimizde piyasa fiyatına aldığı arabanın pert olduğunu öğrenmiş .

Siz olsanız ne yapardınız ?

öncelikle benim kimseyi yargılamak gibi bir lüksüm yok. zaten zar zor dengeştiriyorsun. birde pert olduğunu duyunca şok yaşıyorsun.
100 insandan 98 i pert olduğunu söylemez. zaten söylemiyor ki bu düzen dönüyor. çok büyük bir çark bu alan adam da biliyorki düzen böyle hiç uğraşmadan satıyor.
ben düzene inat, ve öbür dünyadan korktuğum için söyler satarım.
haa olan bana olur, 1-2 hafta uyuyamam kimsede arkamdan delikanlı adam da demez biliyorum ama.
hatta beni sevmeyenler mest olur ve dalga geçerler bunu da biliyorum.
ama ben içimde ve ruhumda ben o huzuru taşırım.
ben tövbe edip, besmele çekip pert araba satanları da biliyorum.:D
perti satıyor sonra namaza gidiyor :D:D:D
böyle birisi olacağıma 5 bin zarar ederim yüzüm ak gezerim.

Son düzenleme:

Cagri_06

Çağrı ÇAĞLAR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pert Kayıtlı Aracın Satışı Yapılır Ama Kesinlikle Kasko Yapmazlar Yaparlarsa ki yüksek bir fiyata
Olayın Komik Yanı Bence Size İlk Sene Kasko Yapmamış Olabilirler Hiç Baktınız mı Belgenize Genel Sigorta Harici Böyle Bir Olay Mümkün Olması %0

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle benim kimseyi yargılamak gibi bir lüksüm yok. zaten zar zor dengeştiriyorsun. birde pert olduğunu duyunca şok yaşıyorsun.
100 insandan 98 i pert olduğunu söylemez. zaten söylemiyor ki bu düzen dönüyor. çok büyük bir çark bu alan adam da biliyorki düzen böyle hiç uğraşmadan satıyor.
ben düzene inat, ve öbür dünyadan korktuğum için söyler satarım.
haa olan bana olur, 1-2 hafta uyuyamam kimsede arkamdan delikanlı adam da demez biliyorum ama.
hatta beni sevmeyenler mest olur ve dalga geçerler bunu da biliyorum.
ama ben içimde ve ruhumda ben o huzuru taşırım.
ben tövbe edip, besmele çekip pert araba satanları da biliyorum.:D
perti satıyor sonra namaza gidiyor :D:D:D
böyle birisi olacağıma 5 bin zarar ederim yüzüm ak gezerim.
Çok güzel özetlemişsiniz . Olay bu aslında .
Kimse delikanlı demez ama arkandan sevmeyenler ne sevinirler .
Görüşünüzü takdir ettim helal olsun .

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Sizede hayırlı kandiller;
Üzülerek okudum maalesef ülkemizde böyle gidiyor bu işler koskoca Anadolu sigorta pert kaydını yakalayamıyor
hımmsonra 365 gün geçince kütt diye buluyor:tony31.000 tl ödeme yapılan adam gönül rahatlığıyla bir başkasına satabiliyorhımmvs vs aslında mantıken bunun bir yerde belirtilmiş olması gerekiyor diye düşünüyorum hani pertin kelime anlamınıda düşününce satışına izin verilmemeli yada satış yapılırken bunun çok kesin çizgilerle vurgulanması gerektiğini düşünüyorum ama sadece düşüncede kalıyor tabii işler bildiğimiz gibi gidiyor maalesef......
Aracı keyifle ve sorunsuz kullandığınızı belirtmişsiniz ne bileyim kasko keşke 2.defadamı yakalayamasaymış acaba siz yine mutlu mesut vede habersiz kullanıyor olacaktınız aracınızı.Ama can sıkılmış bir kere haklı olarak bir soğukluk ve aldatılmışlık hissi olacaktır mahkeme vs sonuna kadar arayın diyeceğim hakkınızı ama gerçekten zorlu bir süreç olacaktır ve sonu belirsiz....bir ümit tüketici heyetleri ve kurumları var en azından onlara bir danışın derim oldukça yakından ilgileniyorlar vatandaşla en azından bir şey kaybetmez ve bir adım atmış olursunuz.Ne diyelim hayırlısı ne ise o olsun....

HatMusEge

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir sürü forum sitelerini araştırdım.Böyle olay başına gelmiş olan bir sürü kişinin yazılarını okudum.Mahkemeden malesef bu zamana kadar aracı iade etmeyle ilgili sonuç alan olmamış.

Bir önceki mesajımda da belirttim 2.5 yıldır devam eden mahkeme varmış.Benim bu kadar zaman uğraşmak bünyemi kaldırmaz arkadaşlar.İşin enteresanı aracımdan çok şükür çok memnunum.1 senedir sorun çıkarmadı.(Ön cam değişikliği var sadece çatlaktan dolayı kaskodan yapıldı)

Bir arkadaşımız yazmış sizde o şekilde sallayın diye.Konuyu ilk açtığım mesajda da belirttim arkadaşlar.Öyle bir şeyi öğrendiğim halde söylemeden satmam arabayı.Satacağım zaman durumu belirtirim.

Bir arkadaşımız da yazmış size kasko yapıldığına eminmisiniz diye.Kaskoyu ve trafik sigortasını yapan halen karşı dairemde oturuyor komşumuz yani.Hatta aracın ön camını değiştirdim kaskodan.

Şuan örneğin halen bazı sigorta şirketlerinin sistemi yakalayamıyor aracın bu durumunu.1 senelik hasarsızlık inidirmiyle kasko teklifi veriyorlar.Ancak acenetem diyorki bu şekilde yaptırmayın ilerde bir hasarda sistemleri bunu yakalarsa sigorta şirketleri zorluk çıkarabilir.

Bilemiyorum arkadaşlar...

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
pert kayıtında çıkmıyor sel doğal afet sonradan geç işleniyor :( bi arkadaşın aracındada aynısı olmuştu 2006 astraydı suda yüzmüş araç servisten çıkmıştı hasar :/ dikkat etmek lazım

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok geçmiş olsun söyleyecek söz bulamıyorum :(

HatMusEge

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Peki arkadaşlar araç 2010 sel hasarlı diye pert'e çıkarılmış.Aracı kullandığım için şuan sel hasarlı ara ne gibi sorun çıkartır.Dikkat etmem gereken durum nedir.Aracın elektronik aksamında bir sorun yok.

Yani ne bileyim uzun yolda felan şuna dikkat edin diyeceğiniz bir şey varmı?