Megan 2 Pişmanlıktır

kursatalpkaan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
istediğiniz kadar kızabilirsiniz, kabullenmeyebilirsiniz fakat, bu böyledir. Neden mi, aracı alalı 2 ay oldu ve başıma gelenler şu şekilde, aldığım hafta farlar tek tek yanmaz oldu, sigorta kusutu oksitlenmiş çürümüş, değiştirdik. Biraz zaman sonra çekişten düştü, enjektör memelerini değiştirdik. Aradan 1 hafta geçti 50 yi geçmedi araba, turboyu değiştirdik. Silecek sensörü çalışmadı, bir sürü masraf ettik, vites geçişleri bozuldu, halatları değiştirdik, ve ufak tefek sayamadığım bir sürü sorun...Şimdide araba sağa geçiyor ve bulamıyoruz. Ben böyle sorunlu bir araç görmedim duymadım. Almayın aldırmayın...

Son düzenleme:

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Zannederim araba turbolu. Geçmiş olsun. Bende megane karsi ön yargim vardi. 800 km yol yaptim birinden emanet alarak. Ne bilim çok hosuma gitmisti. Lpg liydi benim aldığım

GT-I9070 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

81081

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araba işi şans bence 2010 yılında 2008 model 60 binde dizel Megane 2 aldık şu an 115 binde maşallah ı var zamanında bakımları tam olarak yapılıyor

kursatalpkaan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tabi burada km faktörüde önemli, benim arabam 200 bine yakın, sürüşü keyifli uzun yola güzel gidiyor lakin bu arabalar uzun ömürlü bir araba değil sanırım, bir müddet sonra ne yaparsan yap randuman alamıyorsun. Aldığımdan bu yana 30 bin km yaptım normal bakımlarını aksatmadım da tüm masraf keşke bu kadar olsa, 27 aldığım araç bana en az 35 e mal oldu diyebilirim.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
istediğiniz kadar kızabilirsiniz, kabullenmeyebilirsiniz fakat, bu böyledir. Neden mi, aracı alalı 2 ay oldu ve başıma gelenler şu şekilde, aldığım hafta farlar tek tek yanmaz oldu, sigorta kusutu oksitlenmiş çürümüş, değiştirdik. Biraz zaman sonra çekişten düştü, enjektör memelerini değiştirdik. Aradan 1 hafta geçti 50 yi geçmedi araba, turboyu değiştirdik. Silecek sensörü çalışmadı, bir sürü masraf ettik, vites geçişleri bozuldu, halatları değiştirdik, ve ufak tefek sayamadığım bir sürü sorun...Şimdide araba sağa geçiyor ve bulamıyoruz. Ben böyle sorunlu bir araç görmedim duymadım. Almayın aldırmayın...

Ne kızıyorum nede kabullenmeme yapıyorum dostum :)) megane-2 efsanedir kendini her türlü kendi sınırları çerçevesinde kanıtlamış bir makinadır ve hala yollarda fişek gibi gitmektedir.Ha seninki nadir olacak bir şanssızlık yumağıdır kaderimdir deyip geçeceksin artık geçmiş olsun.......

kursatalpkaan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ne kızıyorum nede kabullenmeme yapıyorum dostum :)) megane-2 efsanedir kendini her türlü kendi sınırları çerçevesinde kanıtlamış bir makinadır ve hala yollarda fişek gibi gitmektedir.Ha seninki nadir olacak bir şanssızlık yumağıdır kaderimdir deyip geçeceksin artık geçmiş olsun.......

Çok kötü bir şanssızlık diyelim :)

delimatrock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abicim aracınız su an kaç km'de, yaptığı büyük kaza var mı, sizden önceki sahibi nasıl kullanmış? Zira bu soruların cevapları sizin şikayetlerinizin sebebi olabilir.

Örneğin tanıdığım bir arkadaşta 2011 jetta var. Araç 230binde. Önden kazası vardı daha önceden. Arkadas uygun diye aldı fakat yaptığı harcamalar temiz bir jettanın parasını geçti.

Ben şu anki aracımı 60binde aldım 75 bine geldi sadece klima kompresörü arıza verdi. Bi önceki aracım da megane 2 idi(hb). Onu da 77binde alıp 100binde satmıştım, onda da sadece debriyaj seti değişmiştim. Iyi ve temiz kullanmış birinden 150binde olsa bile alırım ama nasıl kullandığını bilmem lazım, bu yüzden genelde düşük km tercihimdir.

Size de geçmiş olsun, inşallah problemleri en uygun ve kısa yoldan çözersiniz.

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Çok kötü bir şanssızlık diyelim :)

Sahidende öyle...benim bir mühendis arkadaşım yıllar önce yurtdışından özel yapım bir makina getirtti marka yazmıyorum yeminle başına gelmeyen kalmadı olmayacak birşey hele o marka için oldumuda oluyor işte:)meg-2 de mükemmel değil elbette ama ''pişmanlıktır almamda aldırtmamda'' bence meg'e haksızlık etmektir epey ağır olmuş,ama bu benim görüşüm diğeride sizin saygı duyarız ne diyeyim.....

lokmancan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle gecmiş olsun abı benım suankı megane 2 'de dahıl 6.meganım megane 2 nın butun serısıne bındım extereme paketınede dınamıgede megane cokkk farklı bır arabadır abı benım 2008 olan megane bana 1 kurus masraf ettrmedi çokkk temiz aractı çok ıyıdı 105lık olan serısıydı canavar gbıydı 1.6 megane 2004 vardı benden öncekı sahibi faturalarıyla gosterdı araca 3 bın tl alt duzene motora saga sola masraf etmıs bende temızdır dıye aldım ve almaz olaydım dedım 20 bıne aldım zaten fıyatından belli iyi malı ucuza kimse vermez ben aldım adamın ettıgı masrafların aynısnı orjınal parçlarla yaptırdım ve 2 bın tl gitti aracı kısa surede sattım benden sonrakı sahıbı farklı yerlerıne 4 bın masraf yapmıs faturalı hepsi arabaya 9 bın masraf yapıldı aracı geri almak zorunda kaldım ve 22 bıne satmıstım 20 bine tekrar aldım arac baan geldıgınde yıne sankı hıc bsey yapılmamıs gbı sorunluydu aracı 17.300ze sattım yanı hersey fıyatına göre megane 2 ler heryseyiyle özel bence suankı kullandıgım aracım 2005 megane prıvige 80 bg 1.5 dcı çok sukur sorunsuz 30 bıne aldım çünki degerinde aldım uzattım bıraz helal edın hakkınızı yukarda saydıklarım arabalarda bana gerçekten meganedeki zevki caddy hariç hiç bir arabadan alamadım panaromık cam tavanı yeter dıyo ınsan .)) meganeler hunharca kullanılmaya gelmez nazik alsıfat ıstıyen araclar çoçukların ellerıyle ugrastıgı sanrofar tabıkı arza yapar çoçukları ve meraklılarıda sevmez araba arabanın her tarafı sensor en ufak klıma sensörunden bile motoru kıtlıyomus 2 gun önce ögrendım her onune gelen ustaya elını vurdurtmayın biliyorum dıye kestıgı kablolar yarın kı gunde çok pahalıya patlar sıze kaza yapmıs meganeleri toplamak çok zor olur randıman alamazsınız herseyını belli usta yapacal herkez sokarsa elını araba biter gelelım guncel piyasaya suanda temiz 2006 megane prıvıge yı sanrof derı kolduk hız sabıtleme vs onemsız boyalara takmaycak sekılde alırsanız 28 bındir ve 28 bıne alabılecegınız araba karsılastırın ve karar verın 1998 gli sadece 1 hava yastıgı klima ve 4 cam otomotik harıcı ozellik olmayan araclara suanda ülkemızde 25 bın 23 bınler havada kapılıyor ve bulamoyosun egerkı o tarz araclar yaparsa o paraları megane 2 lerin enn bos autantıq paketi bile 50 bınden assagı degildir aracın yakıtları az hem benzınlısı hem dızeli parçalar her yerde var ve ucuz az paraya lukse bınıyosunuz piyassası çokk canlı olan araba ve ufak defek arzalar olunca arac iyi degil arzalı vs okadar güzel sey oluyor arabada sanayıye gıttıgınız zman bi 2bin masraf ettıgınız için stem edılmez kendı ıhmakarsızlıgınız sonuucu olan arzalar için araba sorunlu olmaz gunumuzde dogan sahın arabaların sayesınde sanagıcıler para kazanıyor ve 2002 dogan ie suanda 18 ze bile alamıyoruz ama dogan sahın neden dıye kımse sormaz su megane 2 kotudur yargısından kurtulalım bence kimse yanlış anlamasın konusuklarım ortaya soyluyorum yargıdan kurtulmak için sizede tekrardan çok gecmiş olsun ınsAlah hal olur arzalar