Megan 2 Pişmanlıktır

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kaza yaptım ve evet rabbime şükür sağ çıktım ama ben yazımda sağlamlığı ile ilgili birşey demedim kardeş,algı saptırması yaşatmayalım lütfen.Araç 5 yıldız almış çarpışma testinden bununda farkındayım.
Ben aracımı seviyordum ve kaza yapmasaydım yine 2-3 sene daha binmeyi düşünüyordum.Evet araç donanım olarak parasını hakediyor ancak sorunlu bir araç olduğunu da kabul edelim bence.Siz sadece 2 bobin değiştirmişsiniz.Aracım 1.6 lpg idi.Daha alır almaz 2 ay içinde açı kaydırıcı halk dilinde yağlı kasnak ses yaptı.370tl +triger 700tl.
kapı kolları soyuldu servis ücretsiz değiştirdi.Kapılardan ses gelir deli oldum 3 hafta sensörler sallanıyor yapıştır.Ayrı zamanlarda 4 defa bobin yaktı.Direksiyon kutusu arızalandı lak luk sesler yüzünden git değiştir.Vites halatı koptu git değiştir.İçeriye ve kapı ceplerine su alır kaput cam altında gider tıkanmıştır.Tabi sigorta panelide bu sudan nasibini alır.Silecekler sabah normal aç devamlı çalışmaya başlar araştırdım yağmur sensörü soketi erimiş kendim yaptım oldu.Jel bitti silikon ayarla.Fan çalışmadı 2 ay, gittim elektirikçiye adam soket eritiyor çok geliyor bu arızadan megane bize dedi.

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım hocam ben aracı üzerine titreyerek binen bir adamım ve bu sıkıntılar haşin kullanmadığım içinmi geldi hep başıma.Ha bide kapı döşemeleri sarktı ama onu saymayalım.Tamam hor kullanılmış araç sorun çıkartır ama bu kadar da olmaz ki.Tabi ki hakkını yiyemem aracımın 5 sene iyi kötü bindim şükür ayağımı yerden kesti ve bunu hala her ortamda söylüyorum ancak bu gerçeği değiştirmez.Sahibinden ilanları ile kıyaslanmamalı bu tarz şeyler.Tamam araç çok sattı türküyede ama bu ona özgü olan gerçekleri değiştirmez.
Ya ben çok şanslıyım yada siz çok şanssızsınız ama bi farkla benim araç 2005 farkedermi bilmem fakat ben şimdiye kadar bahsettiğiniz hiç bir sorunu yaşamadığım için ben şaşırarak okuyorum , inşallah bundan sonrada bi sorun yaşamam . Aklınızda ne tür bir yargıya ulaştınız bilmiyorum algı saptırması gibi bi durum yok akabinde neyi kastettiğinizide anlamadım zaten . Ben genel olarak konuştum güvenlik vs gibi konularda sanırım üzerinize alındınız ben genel olarak arabanın olumlu ve önemli yönlerini yazdım

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YILDIRIM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fiyat / performans / anlayan usta / yedek parça ve bunların bulunabilirligi/ 2. El satışı bu araba piyasadaki en optimum araba hele temiz ise 2006- 2004 arası modellerin vergiside bedava gibi daha ne olsun.... tabiki megane 3 - 4 fluence bundan daha iyi... yani yaşıtlarıyla kıyaslamak lazım arabayı

bgndgn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Allah'a şükürler olsun sattım kurtuldum. Hiçte parçası uygun değil. Silindir kapağı Toyota 1996-2001 arasına 600 1000 tl arası çıkma. Buna sordum dolusu 2000 ile 3500 arası. Allah bir daha düşürmesin Renault'a hele megana1i 2si 3ü 4ü :D

yasarorhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 2 özellik açısından güzel bir araç fakat sürekli bi arıza verecek diye korkuyla yaşamak zorunda kalıyor insan. Yakıt konusunda da şehir içi en az 30-35 kr yakıyor lpg ile bence baya fazla.

piyanist3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
istediğiniz kadar kızabilirsiniz, kabullenmeyebilirsiniz fakat, bu böyledir. Neden mi, aracı alalı 2 ay oldu ve başıma gelenler şu şekilde, aldığım hafta farlar tek tek yanmaz oldu, sigorta kusutu oksitlenmiş çürümüş, değiştirdik. Biraz zaman sonra çekişten düştü, enjektör memelerini değiştirdik. Aradan 1 hafta geçti 50 yi geçmedi araba, turboyu değiştirdik. Silecek sensörü çalışmadı, bir sürü masraf ettik, vites geçişleri bozuldu, halatları değiştirdik, ve ufak tefek sayamadığım bir sürü sorun...Şimdide araba sağa geçiyor ve bulamıyoruz. Ben böyle sorunlu bir araç görmedim duymadım. Almayın aldırmayın...
öncelikle foruma hoş gelmediğiniz belli geçmiş olsun diyelim şanssızlıklar zinciri sizi bulmuş ama olaya şöyle bi çerçeveden bakalım seyyar satıcıdan aldığınız bir karpuz kelek yada kabak çıktı diye onu yetiştiren tarlaya tarla sahibine ve o tarlada yetişen tüm karpuzlara kötü diyemezsiniz.ben yıllardır renault kullanırım aracımı alırken hem renault servisinde hemde sanayide güvendiğim ustalarıma expertiz yaptırırım.çünkü motora yağ su ilave etmeyi bile bilmeyen araç sahpleri dolu piyasada.çok afedersin eşşeğe biner gibi araca biniyorlar.yani herkesten araç alınmaz.geçmiş olsun tekrar ama inanki senin gibi 100 kişiyi daha görsem yine renault'tan vazgeçmem beş parmağın beşi bir değil renault bakımları düzgün yapıldığı ve hor kullanılmadığı sürece çok keyifli bir araçtır.komşumuz megane 2 yi takside kullanıyor şu an 435000 km.de saat gibi.saygılar.

kursatalpkaan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yeni sorunlar tekrar buradayım. sigorta kutusunu ve silecek motorunu değiştirdim elektrik sorunu çözüldü derken far motorları arızalandı, kalorifer hiç çalışmıyor, arabayı kapatınca camlar açılıyor kendiliğinden :D:D bu araba bana kafayı yedirecek sanırım. inat ettim bakalım nereye kadar sürecek daha ne çıkabilecek. arabayı sanki baştan topluyorum, sanki arabayı birisi 10 sene eşşek niyetine kullanmış sadece...

piyanist3535

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar yeni sorunlar tekrar buradayım. sigorta kutusunu ve silecek motorunu değiştirdim elektrik sorunu çözüldü derken far motorları arızalandı, kalorifer hiç çalışmıyor, arabayı kapatınca camlar açılıyor kendiliğinden :D:D bu araba bana kafayı yedirecek sanırım. inat ettim bakalım nereye kadar sürecek daha ne çıkabilecek. arabayı sanki baştan topluyorum, sanki arabayı birisi 10 sene eşşek niyetine kullanmış sadece...

Kardeşim sen hangi şehirdesin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

kursatalpkaan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Konya Ereğli

gunsu

Mehmet ÖLMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de 2006 megan 2 ekspressi on var 183 .000 km.de aldığımdan beri hiç masraf çıkarmadı gayet iyi biniyorum sadece hassas araç olduklarından bozuk yollar alt takımlarını bozuyor iyi yolda üzmez sahibini.