Megan 2 Pişmanlıktır

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Ne kadar çok özellik o kadar sorun. Artık yaşlanıyor bu araçlar. Megane 2 alırken şahsi görüşüm boş modelini almak ne sensör olsun ne sunroof. Sürüş konforu aynı. 150 200 bini geçmiş dizel sizi süprizlerle karşılaştırabilir. Şansınıza ya toplanmış araç denk gelmiş yada kurcalanmış. Benzinli ise yağ bakımları zamanında yapılmış ise 400 600 bin rahat götürür.

m.ali01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
araç 2 el mi sıfır mı ?

kimi 2 el araç vardır 5 yıl kullan sorun çıkarmaz
kimi 2 el araç vardır normalden 5 bin ucuza alırsın arabayı kamyon gibi kullanmışlardır hertürlü sorunu çıkarır.

Renaut parasına aldığınız başka bir araç renault dan farklı olmayacaktır

kursatalpkaan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yani evet söylediklerinizde haklısınız da artık canımada tak etti :) sizde bilirsiniz araca her girdiğinizde tedirgin olmayı, acaba yine ne olacak diye beklemeyi, ustadan aldıktan sonra o tedirginlik, bunlar insanı yoruyor, keşke 3 5 fazla verseydimde sorunsuz bulsaydım diyorum. ama bundan sonraki hiçbir aracım renault olmayacak ondan eminim. çünkü araba bana güven vermiyor...

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun ikinci elde değerinde araç alın ucuza yonelmeyin @kursatalpkaan

avukat1907

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Önceki Lpg li başka marka araçta yaşadığım sorunlar nedeniyle sizi çok iyi anlıyabiliyorum. Başıma gelmedik kalmamıştı. Sürekli serviste bir yerlerini yaptırıyordum. Suç hep Lpg de oluyordu :)) Madem Lpg gitmiyor bu araçlara neden garantiden takdırdınız dediğimde ise o zaman sorunsuz diye sunuldu bizde müşteri memnun olsun diye taktırdık baktık patlak verdi artık taktırmıyoruz diye işin içinden çıkıyorlardı. Bir gün benzin hortumunda kılcal çatlak nedeniyle 20 gün parça beklendi ve o an ipler koptu. İlk fırsatta değiştirdim aracı Captur çok mu iyi derseniz, değil ama en azından garantisi var ve 1,5 yıldır da ses ve ufak sorunlar dışında sorun yaşamadım.

Renutansel

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
megane 2yi bende çok sevmiyorum ya

baykurt83

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2004 megane dinamik aracıma 5 sene bindim ancak kronik sorunu çok fazlaydı ki elim çok yatkındır araba işlerine çoğunu kendim hallettim.En son klima soketi erimiş kronik sorun.Klima soketi erime nedir arkadaş yaaaa.Neyse kaza yaptım pert oldu sigortadan 22 bin alıp üstüne 14 daha koyup 2009 focus aldım.İnşallah megane daki saçma sapan problemlerden görmem.

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaza yapışsınız geçmiş olsun fakat pert olacak derecede zarar görmüş bir araçtan sağ salim çıkmışsınız sevinmeniz gerekir.Megane 2 farkını öncelikli olarak güvenlikte gösteren bir araç zaten sonrasında konfor vs geliyor. çok defa frenlerinin sınıfında gerçekten başarılı olması sebebiyle övgümü aldı bir çok kazadan kurtuldum bunlar önemli şeyler. bu araca haksızlık yapıldığını düşünüyorum neden derseniz Bende 7yıldır 2005 model megane 2 kullanıyorum sadece her 15bin km'de periyodik bakımlarını yaptırıyorum Maşallah derim hakkını yiyemem. Kronik sorun olarak 7 yılda 2 bobin değiştirdim o bobinlerde kaldıki fabrika çıkışı bobinlerdi gayet normal deforme olması. birde xenon far patladı onuda 2.el aldım 50 tl'ye onun dışında bozuk yolda trim seslerini saymazsak kronik sıkıntı denen bir sorunum yok aracımda. Genelde pişmanlık duyanlar 2.el ucuz hırpalanmış araç alanlar sanırım .

Aslında asıl sebep şu sahibinden.com 'a girip bakın ben sürekli takip ettiğimden biliyorum mesela megane 2'nin fulü nedir dinamik 1000 küsür tane 1.6 dinamik megane ilanı var, misal corollanın en fulü nedir sol donanımlı olanı girip bakın 300 adet 1.6 corolla ilanı var. Demek istediğim halkın ağzında sakız olmuş laflar var megane çok sorunlu ee tabi rakiplerinin 2 -3 katı satan aracın sorunları diğerlerine oranla daha çok kulağa gelecektir .

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadirbilir

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle geçmiş olsun, ancak şikayetlerin kaynağı marka modelden ziyade, ikinci el, yüksek km dizel araç almaktan kaynaklı gibi geldi bana. nasıl kullanıldığı, bakımlarının aksatılıp aksatılmadığı belirsiz bir araca hangi marka model olursa olsun çıkardığı sorunlar sebebiyle pişmanlık demek olsa olsa duygusal bir refleks olur. bunu renault megane'ı savunmak adına söylüyor da değilim, sorunun kaynağına yönelik tespit hatalı. ikinci elde sürprizlerle karşılaşmamak için mümkün olduğunca yüksek model, düşük km, ilk sahibinden veya geçmişi bilinen araçlara yönelmekte fayda var.

baykurt83

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaza yapışsınız geçmiş olsun fakat pert olacak derecede zarar görmüş bir araçtan sağ salim çıkmışsınız sevinmeniz gerekir.Megane 2 farkını öncelikli olarak güvenlikte gösteren bir araç zaten sonrasında konfor vs geliyor. çok defa frenlerinin sınıfında gerçekten başarılı olması sebebiyle övgümü aldı bir çok kazadan kurtuldum bunlar önemli şeyler. bu araca haksızlık yapıldığını düşünüyorum neden derseniz Bende 7yıldır 2005 model megane 2 kullanıyorum sadece her 15bin km'de periyodik bakımlarını yaptırıyorum Maşallah derim hakkını yiyemem. Kronik sorun olarak 7 yılda 2 bobin değiştirdim o bobinlerde kaldıki fabrika çıkışı bobinlerdi gayet normal deforme olması. birde xenon far patladı onuda 2.el aldım 50 tl'ye onun dışında bozuk yolda trim seslerini saymazsak kronik sıkıntı denen bir sorunum yok aracımda. Genelde pişmanlık duyanlar 2.el ucuz hırpalanmış araç alanlar sanırım .

Aslında asıl sebep şu sahibinden.com 'a girip bakın ben sürekli takip ettiğimden biliyorum mesela megane 2'nin fulü nedir dinamik 1000 küsür tane 1.6 dinamik megane ilanı var, misal corollanın en fulü nedir sol donanımlı olanı girip bakın 300 adet 1.6 corolla ilanı var. Demek istediğim halkın ağzında sakız olmuş laflar var megane çok sorunlu ee tabi rakiplerinin 2 -3 katı satan aracın sorunları diğerlerine oranla daha çok kulağa gelecektir .

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben kaza yaptım ve evet rabbime şükür sağ çıktım ama ben yazımda sağlamlığı ile ilgili birşey demedim kardeş,algı saptırması yaşatmayalım lütfen.Araç 5 yıldız almış çarpışma testinden bununda farkındayım.
Ben aracımı seviyordum ve kaza yapmasaydım yine 2-3 sene daha binmeyi düşünüyordum.Evet araç donanım olarak parasını hakediyor ancak sorunlu bir araç olduğunu da kabul edelim bence.Siz sadece 2 bobin değiştirmişsiniz.Aracım 1.6 lpg idi.Daha alır almaz 2 ay içinde açı kaydırıcı halk dilinde yağlı kasnak ses yaptı.370tl +triger 700tl.
kapı kolları soyuldu servis ücretsiz değiştirdi.Kapılardan ses gelir deli oldum 3 hafta sensörler sallanıyor yapıştır.Ayrı zamanlarda 4 defa bobin yaktı.Direksiyon kutusu arızalandı lak luk sesler yüzünden git değiştir.Vites halatı koptu git değiştir.İçeriye ve kapı ceplerine su alır kaput cam altında gider tıkanmıştır.Tabi sigorta panelide bu sudan nasibini alır.Silecekler sabah normal aç devamlı çalışmaya başlar araştırdım yağmur sensörü soketi erimiş kendim yaptım oldu.Jel bitti silikon ayarla.Fan çalışmadı 2 ay, gittim elektirikçiye adam soket eritiyor çok geliyor bu arızadan megane bize dedi.

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım hocam ben aracı üzerine titreyerek binen bir adamım ve bu sıkıntılar haşin kullanmadığım içinmi geldi hep başıma.Ha bide kapı döşemeleri sarktı ama onu saymayalım.Tamam hor kullanılmış araç sorun çıkartır ama bu kadar da olmaz ki.Tabi ki hakkını yiyemem aracımın 5 sene iyi kötü bindim şükür ayağımı yerden kesti ve bunu hala her ortamda söylüyorum ancak bu gerçeği değiştirmez.Sahibinden ilanları ile kıyaslanmamalı bu tarz şeyler.Tamam araç çok sattı türküyede ama bu ona özgü olan gerçekleri değiştirmez.

Son düzenleme: