Megane 2 Geç çalışma problemi

mırtıs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mırtıs ben çok usta gezdim hepsi de iyi ustalar kimi manyetik kaptır dedi değiştirdim olmadı kimi arabayı birkaç gün bırak sökelim araştıralım dedi birisi direk beyin dedi daha önce başına gelmiş beyinden sonra düElmiş bir LPG regülatörünün kaçak yaptığını ondan olduğunu söyledi reğülatörü değiştirmeden arabayı sattım çok sinir bozucu inşallah sorunu çözebilirsiniz megane 2 ler çok teferruat lı arabalar ben 10 sene anahtar vurmadan bindim tek bu sorun çıktı onunda nedenini bulmadan sattım
hayırlısı bakalım ama bulunmayacak bir şey degil gibi sanki

mırtıs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar, 2005 megane dynamiq 1.6 16v otomatik, aracım sabah ilk çalışmada harika çalışıyor daha sonra motor ısınmadan durduğumda tekrar çalışıyor motor ısındığında gün içinde sürekli marş basıyor ama geç çalışıyor kam mili kaptörü de şanzuman üstündeki kaptörüde değiştim sente dediler triger değiştim, açı kaydırıcıya baktırdım, benzin bitirdim yeniden aldım, tüpü komple baktırdım yine bi çözüm yolu yok geçende çok marş basmaktan marş otomatiği yandı. elektrikçiye bıraktım tesisatı kontrol ettiler ve sonuç olarak motor kapağında yağ pompası sacları varmış onların eğik olduğunu sensörün okuyucusunu engellediğini ve motor kapağını söküp sacı düzeldiğinde kaptör düzenli okuyabilecekmiş konuyla ilgili bilgi sahibi arkadaşlarım yardımcı olursa sevinirim.Formları okuyorum ama böyle birşeyle karşılaşan görmedim benim araç sabah tek marş çalışıyor sonra geç çalışıyor.
benim aracdada aynı sıkıntı var ama sag olsunlar ustalar bulamadı eskiyi sök yeniyi tak oynuyoruz sanki parcadan para kazanalım diye uretmisler arabayı

mırtıs

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
S.a değerli arkadaşlar megan2 LPG ki aracim var aracim sabah ilk çalışmada tik diye çalışıyor ve ibre biraz kararsizlasip stop ediyor araç isindiktan sonra stop et 5 dakika içinde marsa bas yine hemen çalışıyor ama yarim saatle 5 6 saat sonra masa bas geç çalışıyor.bobinler benzin fitresine sentezine bir tane sensor benzin pompası degisti durum yine ayni.yalniz benzin pompasına kesici rulo baglattim bağlandıktan sonra araç LPG de stop etmeye başladı gazdan çekince LPG ci araca benzin karışıyor galiba senin dedi ondan stop etmiyordur dedi sonra eve gittim o kesiciyi soktum araç LPG te gectinden sonra pompanın soketini soktum yine LPG de stop etmeye başladı. LPG ci senin LPG beyni arızalı galiba ama motora benzin gittiği için stop etmiyor dedi. Motora benzin neden gider beklediği zaman 3 4 saniye geç çalışması bu yuzdenmi ve birde yarim saat bekledikten sonra gaza tam basıp marsa basınca araç hor deyip boğulup çalışmıyor sonra iki uç çalışıyor. Yardımlarınızı bekliyorum TSK ler