Megane 2 için xenon beyne zarar verir mi?

erdemzal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam ben zaten sizin açtığınız konuyu görünce sorayım dedim.kaç zamandır aklımda çok heveslendim ama servis içi mi kararttı .
herkese cevapları için teşekkürler

Son düzenleme:

erdemzal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

servisin bana dediklerini söyliyim mi sana .. :)

birgün gittim dedimki ben bu arabaya xenon far taktırmak istiyorum.. adam bana hayır sakın taktırma araban yanar,mercekler kararır,elektronik sistemler göçer ve sonuç 3 TAKIM XENON TAKTIRDIM ARABAYA :D

birgün gene gittim servise dedimki bunun kornasından memnun degilim ferrari kornası taktırmak istiyorum.. usta bana araban yanar :D uymaz girmez oraya :D laguna kornası takalım dediler ne kadar dedim 225 tl dediler :D laguna kornasıda bildiginiz 15 liralık dat dat korna :D peki bunun orjinal kornası ne kadar dedim megane 2 nin yanı 90 tl dedi :D oda bildiginiz 6 tl lik ditdit korna :D SONUÇ GİTTİM TAKTIRDIM FERRARİ KORNASI TAKAN OTO ELEKTRİKCİDE 10 TL YE TAKTI 60 TLDE KORNA TOPLAM 70 TL YE 10 NUMARA KORNAM OLDU SUAN HALA KULLANIYORUM VE ORJİNAL KORNANIN YERİNE TAKILDI VE ORJİNAL KORNANIN SOKETİDE DURUYOR İSTEDİGİM ZAMAN ORJİNAL KORNAYIDA TAKABİLİRİM :) gittim dedim bak arabaya xenon taktırdım korna taktırdım adam sastı kaldı demek takılıyormus dedi :D

birgün gene gittim servise dedimki abi ben bu tavana plakaya led takmak istiyorum. adam bana taktırma eritme yapar dedi :D SONUÇ SUAN ARACIMDA SARI YANAN HİÇ Bİ YER YOK TÜM AYDINLATMALAR LED :D

yani servisin dedigine inanmayın. fabrika servise diyorki hiç bir müsteri dısardan bişey yaptırmasın. yapıcaksanız siz yapın ve sömürün sömüre bildiginiz kadar :)

Aynı servise gidip Orjinal Bi Xenon far taktırmaya kalksan takarlar .

Böyle ufak şeyler beyine zarar vermez .
teşekkür ederim

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam ben zaten sizin açtığınız konuyu görünce sorayım dedim.kaç zamandır aklımda çok heveslendim ama servis içi mi kararttı .
herkese cevapları için teşekkürler

servisi bosverin siz. hangi farınızı xenon yapmak istiyorsanız vercegim marka xenon kitleri alın taktırın aracınıza istanbuldaysanız montaj konusundada yardımcı olurum.. servise bakmayın siz..

Kelvin olarakda Tamamen Aydınlatma istiyorsanız 6000 Kelvin Hem Aydınlatma Hemde Görüntü İstiyorsanız 8000 Kelvin Alacaksınız.. 6000 Kelvin bembeyaz yanar 8000 kelvin hafif mavimsi yanar..

Kısa Farlara istiyorsanız : Space Marka Dijital Balastlı Xenon Kit alıcaksınız.. Kelvinini siz belirleyin.. 180 TL

Uzun farlara istiyorsanız : Autovision marka xenon kit alacaksınız.. kelvinini siz belirleyin.. 120 TL

sis farlarına istiyorsanız : D&C Marka xenon kit alacaksınız.. kelvinini siz belirleyin.. 100 TL

parklara ise : PHOTON'un dipsiz ledlerinden alacaksınız renk tamamlaması acısından.. 17 TL

Yolunuz aydınlık ve açık olsun..

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Rahat ol. Alacağın ürün kaliteli olsun.

erdemzal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servisi bosverin siz. hangi farınızı xenon yapmak istiyorsanız vercegim marka xenon kitleri alın taktırın aracınıza istanbuldaysanız montaj konusundada yardımcı olurum.. servise bakmayın siz..

Kelvin olarakda Tamamen Aydınlatma istiyorsanız 6000 Kelvin Hem Aydınlatma Hemde Görüntü İstiyorsanız 8000 Kelvin Alacaksınız.. 6000 Kelvin bembeyaz yanar 8000 kelvin hafif mavimsi yanar..

Kısa Farlara istiyorsanız : Space Marka Dijital Balastlı Xenon Kit alıcaksınız.. Kelvinini siz belirleyin.. 180 TL

Uzun farlara istiyorsanız : Autovision marka xenon kit alacaksınız.. kelvinini siz belirleyin.. 120 TL

sis farlarına istiyorsanız : D&C Marka xenon kit alacaksınız.. kelvinini siz belirleyin.. 100 TL

parklara ise : PHOTON'un dipsiz ledlerinden alacaksınız renk tamamlaması acısından.. 17 TL

Yolunuz aydınlık ve açık olsun..
ben kars tayım ama yapabilirim en azından tamponu indirmeden kısaları değiştirebiliyorum.
bende sana marka model sorma için foruma girdim ama allah ın sevgili kuluymuşum :D
ben kısalara düşünüyorum dediğiniz marka 114 tl ye var 8000 kelvin.
karsta olunca mecburen herşeyi netten almak lazım ben tavan aydınlatması için led bile bulamadım :(

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben kars tayım ama yapabilirim en azından tamponu indirmeden kısaları değiştirebiliyorum.
bende sana marka model sorma için foruma girdim ama allah ın sevgili kuluymuşum :D
ben kısalara düşünüyorum dediğiniz marka 114 tl ye var 8000 kelvin.
karsta olunca mecburen herşeyi netten almak lazım ben tavan aydınlatması için led bile bulamadım :(

114 tl ye olması imkansız.. silindir beyinli xenonmu yoksa buldugunuz ? imkansız cünkü 114 tlye.

bu ilandakini alacaksınız : H7 SPACE XENON DİGİTAL FAR KİTİ 1 YIL GARANTİLİ MRT AUTO - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 64537917

bunu alın bide mutlaka alırken philips photon marka dipsiz led siparis etmeyi unutmayın.. yanlız söyliyim tamponu indirmeden xenon far kitini takamazsınız.. farları dahi sokmeniz gerekicek cünkü..

erdemzal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
114 tl ye olması imkansız.. silindir beyinli xenonmu yoksa buldugunuz ? imkansız cünkü 114 tlye.

bu ilandakini alacaksınız : H7 SPACE XENON DİGİTAL FAR KİTİ 1 YIL GARANTİLİ MRT AUTO - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 64537917

bunu alın bide mutlaka alırken philips photon marka dipsiz led siparis etmeyi unutmayın.. yanlız söyliyim tamponu indirmeden xenon far kitini takamazsınız.. farları dahi sokmeniz gerekicek cünkü..

onu da tarif ettiğin gibi sökmeye çalışıcam artık.netten araştırdım biraz video bulamadım ama sen bi yerde tarif etmiştin tamamen sökmüycem sadece üstten söküp öne doğru eycem.
herhangi bi yere götürmek istemiyorum.son ampul değiştirmeye götürdüğümde sağ far nerdeyse tekerleği aydınlatacaktı :D kendim düzelttim

erdemzal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

bu da aynı mı peki
Space H7 8000 Xenon Kit - Xenon Aydınlatma Kitleri - Far Stop ve Aydınlatma - Aracınız İçin Herşey

MaLFuRiouS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş

aynen bu işte dedigim :eyv benim aracımda takılı olanda bu :eyv bu arada siz kendiniz montaj yapmayın yapan biri varsa sanayide felan onlar yapsın yani bilen birinin yapması daha saglıklı olur. bu arada farları felan sokuceksiniz baska türlü xenonu takmanız imkansızdır. cünkü balastı farın icine koyucaksınız + kablolarını felan geciriceksiniz yani imkansız tamponu indirmeden farları sokmeden xenon montajı :)

McvPower

Cem Deniz AYDIN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aga benim Xenon ları amcam taktı ama hiç far sökme falan yoktu 10 dakka da halletti